Šalčininkų raj. gyventojai skundžiasi nematantys lietuviškų programų

Šalčininkų rajone gyvenantys žmonės skundžiasi nematantys lietuviškų televizijos programų ir yra priversti tenkintis baltarusiškomis televizijomis.

Specialistai pataria žmonėms pakentėti iki rudens, kai bus įvesta skaitmeninė televizija, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Dieveeniškių technologijų ir verslo mokyklos bendrabučio poilsio kambariuose stovi televizoriai, tačiau jau keletą metų, anot mokyklos vadovės, per juos matomos tik baltarusiškos ir rusiškos programos, tad apie kasdieninį Lietuvos gyvenimą pora šimtų mokinių gali sužinoti vien iš interneto.  

„Vaikai prastai reaguoja. Jie norėtų ir informacines, ir pramogines laidas žiūrėti, bet, deja, tenkinamės tuo, ką turime. Didžioji dalis rusiškai nesupranta, tad vakarais žaidžia tenisą, kortuoja arba skaito žurnalus“, – teigė laikinoji Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos direktorė Violeta Lastakauskienė.

Bendrabučio televizoriai signalą gaudo su decimetrine bangų antena. Ji, kaip specialistai ir rekomenduoja, yra iškelta į daugiau nei 10 metrų aukštį. Mokyklos vadovė pabandė problemą išspręsti nusipirkdama televizijos priedelį.

„Na, kanalai kaip ir matosi – „Belarus1“, „Belarus2“. Iš tikro kokybė daug geresnė, bet lietuviško kanalo nė vieno nėra“, – sakė ji.

Su panašiomis problemomis susiduria ir kiek tolėliau esančio Poškonių kaimo gyventojai. Bendruomenės centras kreipėsi į Seimą prašydamas padėti, nes čia gyvenantys lietuviai nori matyti lietuviškai transliuojamas televizijos ir girdėti radijo programas. Esą įprastos decimetrinių bangų antenos signalų nesugauna ir žmonėms tenka pirkti palydovines antenas.

„Aš čia jau 15 metų, tai kiek prisimenu, ši problema visada buvo. Nė vieno lietuviško kanalo nerodo net ir iškėlus lauko anteną labai aukštai. Net ją nureguliavus vis tiek vaizdas būna iškreiptas, sulietas“, – tvirtino Poškonių bendruomenės atstovė Žavinta Butvilienė.

Ir Poškonys, ir Dieveniškės glaudžiasi Lietuvos pakraštyje. Vos už kelių kilometrų – Baltarusija, pasienio zonoje stovi šios šalies televizijos ir radijo stotis.

Akcinė bendrovė Lietuvos radijo ir televizijos centras, kuris privalo užtikrinti, kad lietuviški signalai pasiektų visus Lietuvos gyventojus, teigia, jog kaimyninės šalies skaitmeninis signalas yra 10 kartų stipresnis už Šalčininkuose sumontuotą lietuviškas programas transliuojantį siųstuvą.

Tačiau „Telecentro“ atstovai tvirtina, kad Baltarusijos signalai neturėtų kliudyti lietuviškoms transliacijoms. Esą dar praėjusį savaitgalį jų specialistai Poškonių ir Dieveniškių gyvenvietėse tikrino, ar signalų priėmimas stabilus ir patikimas. Matavimų rezultatai esą patvirtino, kad problemų nėra.

„Visiem akivaizdu, visi mato, kad tame krašte visi stengiasi žiūrėti programas iš Baltarusijos, o ten už kelių kilometrų yra Baltarusijos televizijos ir radijo stotis, iš kur signalai atsklinda pas žiūrovus ir vartotojus. Tai gali būti toks įspūdis, kad jie žiūri kitas programas ir todėl nesistengia pamatyti, surasti ar anteną pasukti, kad matytų lietuviškas programas“, – kalbėjo Lietuvos radijo ir televizijos centro Eksploatacijos skyriaus viršininkas Algis Šalkauskas.

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos specialistai sako, kad Dieveniškių ir Poškonių gyventojams teks pakentėti iki rudens. Spalį išjungus analoginę televiziją, Lietuvos televizija planuoja pradėti transliuoti nauju skaitmeniniu tinklu, todėl bent jau nacionalinės televizijos programų transliacijų kokybė turėtų itin pagerėti.


Šiame straipsnyje: televizijaTV

NAUJAUSI KOMENTARAI

vytautas

vytautas portretas
Vilniaus televizija grazbiliauja Visai uzmirso DIEVENISKIU POSKONIU apylinkiu krasto gyventojus.Baltarusai paciame pasienije pasistate savo retransliatorius ,todel ju tellevizijos kanalus galima laisvai ziureti su kambarine antena .o LIETUVA nesugebejo .Cia atvykus net mobilieji telefonai ,gani perspejima ir automatiskai isijungia Baltarusijos stotys.Tai uzmirstas krastas Salcininku rajone. Gal VILNIUS laukia.kad gret neliks cia lietuviskai kalbanciu vietiniu ir vieninteliu rajonekalbanciu lituviskai zmoniu .neliks ir problemu.?

DAINIUS

DAINIUS portretas
Atrodo jūsų kraštą pardavė lenkams tad nebent lenkiška tv matysite
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių