Rusijos opozicijos lyderis: rinkitės vertybes, ne dujas

Valdančiosios konservatorių partijos sąskrydyje Rukloje viešintis vienas Rusijos opozicijos lyderių Borisas Nemcovas teigia, jog viena esminių problemų – bendros Europos politikos Rusijos atžvilgiu trūkumas, kas trukdo ir pačiai Rusijai sukti demokratėjimo keliu.

Tuo metu Lietuvos premjeras valdančiųjų konservatorių vadovas Andrius Kubilius sako tikįs, jog Rusija, kad ir atsilikanti kol kas nuo Vakarų Europos, ilgainiui turėtų tapti normalia Europos valstybe, išsižadėjusia savo imperinių ambicijų.

„Pagrindinė Europos problema ta, kad Europa neturi bendros užsienio politikos, santykių su Rusija politikos, V.Putinas aktyviai tuo naudojasi. Jis puikiai žino skirtumą tarp Vokietijos, Prancūzijos ir Italijos iš vienos pusės ir Latvijos, Lietuvos, Estijos ir Lenkijos kitoje pusėje. Jis mano, kad jei duotu kelių procentų nuolaidą dujoms Voekitijai, tai reiškia, kad visos problemos gali būti išspręstos. Tokia politika, kurios simboliu tapo G.Šrioderis (buvęs Vokietijos kancleris - BNS), pas mus net Rusijoje terminas gimęs Vakarų “šrioderizacija” – tai reiškia Vakarų pirkimą. Visuomet reikia atsiremti į kažkokias vertybines strategines pozicijas. Jei vadovausitės taktiniais išskaičiavimais, tarkime, gausite 10 proc. nuolaidą dujų kainai, – V.Putinas pasirengęs duoti šių nuolaidų, tik nesu tikras, ar tai jūsų šaliai duotų ilgalaikę strateginę naudą. Paskui vėl kažką gali tekti duoti. Jei tektų rinktis tarp dujų ir vertybių – visuomet rinkitės vertybes“,  0150 kreipdamasis į sąskrydžio dalyvius sakė B.Nemcovas.

Jis džiaugėsi Rusijos opozicijos pasiekimais – po šios šalies prezidento rinkimų šių metų kovą į gatvęs opozicijai pavyko išvesti 120 tūkstančių protestuojančiųjų. Anot B.Nemcovo, dabar Rusijos opozicijos siekis – į gatves išvesti milijoną prieš V.Putino režimą protestuojančių žmonių.

Anot B.Nemcovo, šis tikslas padėtų dar labiau išsklaidyti žmonių baimes, V.Putino valdžia nebegali opozicijos vadinti marginalais.

Tuo metu valdančiųjų konservatorių vadovas premjeras Andrius Kubilius sakė, jog šiuo metu postimperinėje būsenoje gyvenanti Rusija taps normalia Europos valstybe.

„Rusija gyvena postimperinėje būstinėje ir vykta palaipsnis išgyjimas, tai užtrunka, tai sudėtinga, užtrunka daug laiko. Kaip galime padėti Rusijai įveikti natūralią ligą? Mūsų rūpestis, kad Ukraina, Moldova, Pietų Kaukazo šalys artėtų prie Europos Sąjungos. Tai mūsų pagalba kartu ir Rusijai. Jei šios valstybės artės prie Europos psichologiškai, Kremlius atsilaisvins nuo nostalgijos, kad dar galima kažką padaryti. Rusija turi tapti didele, įtakinga, bet normalia europietiška valstybe, kuri neturi kažkokių teritorinių pretenzijų ar panašiai“, – sąskrydyje kalbėjo A.Kubilius.

Anot jo, Rusijai reikia padėti tapti normalia valstybe, turinčia didžiulius energetinius išteklius.

„Pusę dujų Europa gauna iš Norvegijos, pusę – iš Rusijos. Nepamenu, kad Norvegija būtų kentėjusi nuo kažkokių imperinių ambicijų dėl to, kad jie tiekia pusę dujų Europai. Europoje turi susikurti normali energetikos rinka, kas sukurs labai aiškias sąlygas, kaip tokia valstybė kaip Rusija, jos energetikos verslas gali veikti rinkos sąlygomis. Tai suprantu kaip galimybę padėti Rusijai. Jei Europa pati savęs nenužudys artimiausiu metu, tai Rusija turi labai geras perspektyvas tapti normalia Europos valstybe“, – kalbėjo A.Kubilius.


Šiame straipsnyje: Borisas NemcovasRusijaLietuva

NAUJAUSI KOMENTARAI

KAUNIETIS

KAUNIETIS portretas
UŽ KOKIUS PINIGUS TAS ,,AKTYVISTAS DARO ,,REVOLIUCIJA,, RUSIJOJE-KAM tarnauja Kubilius ir Nemcovas -visiems aišku...

zydo

zydo portretas
ismata ,nelaimingas issigimelis

Klausimas

Klausimas portretas
Ką čia tie komentuojantys išsigimėliai veikia Lietuvoje?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių