Rusijai išbandžius raketą Karaliaučiuje, Lietuva pasigenda skaidrumo

Rusijai informavus apie taktinės raketos „Točka“ paleidimą Karaliaučiuje vykusiuose kariniuose mokymuose, Lietuvos krašto apsaugos ministrė konservatorė Rasa Juknevičienė pareiškė, kad tai yra karinės galios demonstravimas, o Rusijos elgesys būtų skaidresnis, jei kaimyninėms šalims būtų iš anksto pranešama apie tokius dalykus.

Tuo metu opoziciniams socialdemokratams atstovaujantis ir anksčiau Krašto apsaugos ministerijai vadovavęs Juozas Olekas pažymėjo, jog Rusija kaip ir kitos šalys nenustos tobulinti savo ginkluotųjų pajėgų, tačiau rusų kariškių veiksmai parodo, kad Lietuvos yra saugi tik būdama Šiaurės Atlanto Aljanse.

R.Juknevičienė BNS ketvirtadienį sakė, jog branduolinį ginklą galinčios nešti „Točka“ raketos bandymas patvirtiną tebesitęsiančią Karaliaučiaus srities militarizaciją ir stebėjosi kam to reikia, nes „Baltijos regiono valstybės yra taikios valstybės ir siekia geresnio ekonominio bendradarbiavimo, geros kaimynystės“.

„Jei toks bandymas iš tikrųjų įvyko, tai tik dar kartą patvirtinia, kad Rusija siekia demonstruoti karinę galią Baltijos regione ir kad militarizavimo procesas, kuris tęsiasi nebe pirmus metus toliau vyksta. Žinome, tokie galios demonstravimai neprideda didesnio pasitikėjimo kaimynams“, - kalbėjo ministrė.

„Pasigesčiau atvirumo ir skaidrumo iš Rusijos pusės bent jau iš anksto informuojant artimiausias kaimynes apie panašius bandymus. Visi kariniai mokymai, kokie tik vyksta Lietuvoje, ar tai būtų NATO, ar mūsų pačių mokymai, vyksta informuojant kaimynus, kviečiant juos stebėti. Vis dėlto tai yra pavojingas ginklas, Karaliaučiaus krašto teritorija yra nedidelė. Ir suprantama, kad kaimynai turi daug klausimų, kodėl tokie dalykai vyksta“, - dėstė ji.KAM vadovė taip pat pridūrė, kad „dar daugiau klausimų kelia Rusijos deklaruojamas poreikis Karaliaučiuje dislokuoti “Iskander„ tipo raketas“. Pasak jos, „Točka“ raketos galėtų pasiekti taikinius tik dalyje Lietuvos teritorijos, tačiau „Iskander“ aprėptų visą Lietuvą.

Tuo metu J.Olekas sakė manantis, kad mokomasis „Točka“ paleidimas „yra Rusijos ginkluotųjų pajėgų tobulinimo dalis“. Jis taip pat sakė, jog Lietuva „galėtų padaryti vieną išvadą, kad turėtų toliau labai rimtai dirbti NATO integracijos srityje, kad galėtų būti tikra dėl savo saugumo“.

„Mes turime suprasti, kad Rusija, kaip ir kiekviena šalis tikriausiai nenustos tobulinti savo ginkluotųjų pajėgų, tą daro visos šalys, taip ir Lietuva bei NATO šalys. Ar tai galima laikyti kokiu nors signalu, man atrodo, yra požiūrio klausimas, bet aš galvoju, kad tai yra dabartinės Rusijos karinės ir gynybinės doktrinos dalis. O mūsų atveju nėra daugiau nieko kito, tik žinoti, kad vienintelis Lietuvos saugumo garantas ir šalies suvereniteto išsaugojimas yra dalyvavimas kolektyvinėje gynybos sistemoje. Nors šie bandymai tiesiogiai prieš Lietuvą nenukreipti, bet mums tai dar kartą patvirtina, kad tikras Lietuvos saugumas yra kolektyvinis saugumas NATO rėmuose“, - sakė socialdemokratas.

Rusijos naujienų agentūra Interfax, remdamasi Rusijos Vakarų karinės apygardos spaudos tarnyba, trečiadienį pranešė, kad Karaliaučiaus srityje per Baltijos karo laivyno raketinių pajėgų pratybas sėkmingai išbandyta taktinė raketa „Točka“. Pranešime pažymima, kad šis taktinės raketos „Točka“ paleidimas Karaliaučiaus srityje yra pirmas per pastaruosius trejus metus.Ši raketa gali nešti skeveldrinius, kasetinius, cheminius ir branduolinius užtaisus. Yra kelios „Točka“ versijos, kurios, priklausomai nuo gamybos metų, gali pasiekti taikinius, nutolusius nuo 70 iki beveik 200 kilometrų atstumu.NAUJAUSI KOMENTARAI

lietuvis

lietuvis portretas
uzkniso jau ta nukvakusi marazmatike,po seimo rinkimu gales lesinti vistas Kaisiadoriu paukstyne,o dabar jei bijai tu rusu tai uzsidek pampersa,kad neprisiktum i trusikus ministre

rinkejas

rinkejas portretas
aciu dievui po rinkimu tos senes isjuokos ir nelaimes juknevicienes jau neliks,

Na

Na portretas
Paspėliokite, kiek dar reikės laiko, kad Rusija susigrąžintų savo limitrofus...
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių