Rusija: Lietuva neturi pagrindo reikalauti kompensacijos

Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Lietuva neturi pagrindo reikalauti kompensacijos iš Rusijos už Sovietų Sąjungos okupacijos padarytą žalą.

„Ne kartą paaiškinome, kad nėra pagrindo reikalauti kompensacijų mokėjimo iš Rusijos Federacijos. Mums šis klausimas uždarytas kartą ir visiems laikams“, - trečiadienį pareiškė ministerijos atstovas spaudai Aleksandras Lukaševičius. Jį cituoja „Interfax“ naujienų agentūra.

Lietuvos keliamą klausimą dėl sovietinės okupacijos žalos atlyginimo diplomatas pavadino „nedraugiška kampanija ideologiniu pagrindu“.

„Giliai apgailestaujame, kad dabartinė Lietuvos valdžia ir toliau inicijuoja nedraugiškas kampanijas prieš mus ideologiniu pagrindu. Tai tikrai paveikia Rusijos ir Lietuvos santykių atmosferą ir mūsų praktinio bendradarbiavimo pažangą. Esame įsitikinę, kad mūsų Europos partneriai nesutiks sekti Vilniaus planu įnešti destruktyvius elementus į ES - Rusijos dialogą“, - sakė A.Lukaševičius.

Lietuvos Vyriausybė praeitą savaitę pritarė darbo grupės pasiūlymams, kaip siekti Sovietų Sąjungos okupacijos žalos atlyginimo.

Tarp pasiūlymų - užsienio ekspertų pasitelkimas, nemokama teisinė pagalba nukentėjusiems nuo SSRS okupacijos asmenims, taip pat numatoma parengti baigiamąją SSRS okupacinės žalos Lietuvoje apimčių studiją ir ją publikuoti lietuvių ir užsienio kalbomis, Vilniuje surengti tarptautinį mokslo atstovų seminarą Baltijos šalių sovietinės okupacijos raidos ir pasekmių tema, į jį pakviečiant ir Rusijos mokslininkus.

Tolesnės diskusijos, kaip bus įgyvendinti šie pasiūlymai, vyks planuojamoje sudaryti nuolatinėje darbo grupėje.Premjeras Andrius Kubilius tuomet taip pat pareiškė, kad okupacijos žalos atlyginimo klausimas turi būti diskutuojamas ne tik dvišaliu lygiu, bet ir ES - Rusijos dialoge.Sovietų Sąjunga Lietuvą okupavo 1940 metais, po ultimatumo pasiųsdama į šalį per 150 tūkst. Raudonosios armijos karių.

Okupacijos pradžioje Lietuva patyrė didelių gyventojų nuostolių - į lagerius ir tremtį išvežta 275 tūkst. žmonių, fronte žuvo 25 tūkst. gyventojų, taip pat žuvo per 20 tūkst. okupacijai besipriešinusių rezistentų ir jų rėmėjų.

Vakarų valstybės nepripažino Lietuvos įjungimo į Sovietų Sąjungą teisėtumo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Manau

Manau portretas
Kad esmė ne tiek dėl žalos atlyginimo, bet dėl pačio okupacijos fakto pripažinimo.

E.

E. portretas
Oi, prisižaisime mes su tomis kompensacijomis! Aišku, prielaidų mėgėjai piktinasi-" Jei CCCP nebūtų okupavusi Lietuvos, tai mūsų ūkis nebūtų toks tarybiškai varganas, o būtų vakarietiškai modernus" ir pan. Gal dar įmanoma kažkokiu būdu pareikalauti kompensacijos ne iš subyrėjusios CCCP teisių perėmėjos Rusijos, bet iš savų , vietinių judų-buvusiųjų ir esamų, kurių entuziazmo ir uolumo dėka buvo tremiami ūkininkai ir inteligentai? Juk judų netrūksta- Paleckiukas su savo šeškėmis, paksoidai ir aibė besiblaškančių "politikų", kurie savo asmenines bėdas perkelia į neadekvatų nepasitenkinimą Lietuvos Valstybe. Reikia užkirsti kelią bet kokiam visuomeniniam panašių veikėjų judėjimui Lietuvoje, kad išvengtume panašios istorijos. Sakysite- ne demokratiška? Taip. Užtat SVEIKA.

rasa

rasa portretas
galima reikalauti kompensacijos per mokesčius.(krizinis variantas)pvz.dujas
VISI KOMENTARAI 26
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių