R.Šimašius tikisi prezidentės veto pataisoms dėl antstolių įkainių

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius sako, kad ketvirtadienį priimtas įstatymas gali užkirsti kelią antstolių ir notarų paslaugų įkainių mažinimui, ir siūlo prezidentei vetuoti priimtas pataisas.Antstolių rūmai ir Notarų rūmai sako, kad tokie nuogąstavimai yra nepagrįsti.„Jei prezidentė klaus mano nuomonės, pasakysiu, kad kainų reguliavimo prasme šis įstatymas nėra tinkamas“, - BNS penktadienį sakė R.Šimašius.

„Mano supratimu, toks įstatymas nėra teisingas. Kokie prezidentės motyvai, tikrai nežinau ir nedrįstu spekuliuoti apie tai“, - pridūrė jis.Taip teisingumo ministras komentavo ketvirtadienį priimtas įstatymų pataisas, kad nustatant vykdymo išlaidų dydį ir atlyginimą notarams, šiuos įkainius būtina suderinti su Antstolių ir Notarų rūmais. Iki šiol įkainiai būdavo tvirtinami bendru teisingumo ir finansų ministro įsakymu.

„Pagal pakeitimus, Antstolių ir Notarų rūmai turėtų pritarti naujai tvarkai. Veto teisė gali tapti rimta problema“, - pabrėžė ministras.

R.Šimašius sakė turintis planų, kaip sumažinti antstolių ir notarų paslaugų įkainius.Jo teigimu, antstolių kainos galėtų mažėti įdiegus technologines naujoves, peržiūrėjus jų atliekamus veiksmus, o notarų kainodara turėtų būti paremta sąnaudomis, mažinant didžiausias kainas už nekilnojamojo turto sandorius ir galbūt didinant kai kurias kitas kainas.

„Jei kainų pakeitimai gali būti blokuoti nepritariant jiems, tai reiškia, kad likusi visuomenės dalis gali tapti jų įkaitais. Nesakau, kad Antstolių ir Notarų rūmai taip elgsis, bet tokia galimybė įtvirtinta įstatymu, mano supratimu, yra netinkamas sprendimas“, - kalbėjo teisingumo ministras.

Ketvirtadienį svarstant Antstolių ir Notariato įstatymų pataisas, apie kainodaros pakeitimus diskusijų praktiškai nebuvo - parlamentarai kalbėjo tik apie siūlymą leisti šių profesijų atstovams dirbti iki 70 metų. Toks pakeitimas reikalingas dėl Konstitucinio Teismo išaiškinimo. Tačiau kartu su pataisomis pateiktas ir projektas dėl įkainių.

„Panašu, kad daugeliui atrodė, kad pagrindinis pakeitimas yra dėl amžiaus, o kainodaros principai tarsi pasislėpė. Kita vertus, Seimo Teisės ir teisėtvarkos buvo žinoma, kas priiminėjama, komitetui poziciją buvau aiškiai išsakęs“, - sakė R.Šimašius.

Antstolių rūmų vadovas Aleksandras Selezniovas sakė, kad nuogąstavimai yra nepagrįsti.„Mes, kaip antstoliai, asociacija, niekada nekėlėme to klausimo, kad įkainius reikėtų kelti. Asociacijos pozicija visada buvo tokia, kad įkainius reikia peržiūrėti atsargiai, o žiūrint į įkainių nustatymą, atsižvelgti į kainodaros principus, sąnaudų principus“, - BNS penktadienį sakė A.Selezniovas.

Jo teigimu, dalyvaujant Antstolių rūmams atsiras daugiau skaidrumo ir aiškumo, nes bus matomos oficialiai teikiamos pastabos, pasiūlymai. Pasak A.Selezniovo, ateityje antstolių įkainiai turėtų mažėti, nes atsiradus elektroninei bylai daug procesų persikels į elektroninę erdvę, bus atsisakoma perteklinių veiksmų.

„Jeigu dalyvauja asociacija įkainių nustatymo procese, tai kaip tik užtikrina objektyvų požiūrį. Kas gali geriau pasakyti, kiek antstolis patiria sąnaudų, negu pats antstolis“, - sakė A.Selezniovas.

Notarų rūmų prezidentas Marius Stračkaitis BNS tvirtino, kad notarų įkainiai yra ir bus socialiai orientuoti.„Jeigu ministerijos vadovybė vadovausis įstatymo pataisose nustatytais kriterijais, notarų paslaugų įkainiai bus ir toliau socialiai orientuoti ir išsaugos savo prieinamumą visiems Lietuvos piliečiams. Pagal atliktas studijas, Lietuvos notarų paslaugų įkainiai yra vieni mažiausi Europos Sąjungoje“, - tikino Notarų rūmų vadovas.

Pasak M.Stračkaičio, „įstatymo pataisose įtvirtinti daugelyje Europos Sąjungos valstybių galiojantys notarų paslaugų įkainių nustatymo principai, kurie susiklostė per ilgus dešimtmečius“.NAUJAUSI KOMENTARAI

ar

ar portretas
kas nusimano,kiek tie lupikai kraunasi sau y kisenes .Sitas dodurkas Simasius dar juos uztare.Vyt lauk ta Simasiu su visais anstoliais nafik.. tegul pasedi ant 800 litu .tada kitaip darba dirbs prakeikti lupikai,,jiems moki moki ,o jie net neperveda tu pinigu y banka,laiko savo saskaitose uz procentus,rek jiems audita daryt kas 3 men.suskubtu normaliai dirbti

taigi

taigi portretas
Simasiau,tau reiktu tiketis kuo greiciau " nulipt.nuo ....arenos".....

copy

copy portretas
Klausimas ne šimašiuje ar kryžiuje ar kituose. Klausimas anot vieno klasiko- MUSYSE. Todėl, kad tokius renkame. Renkame GAUJAS nebe partijas, nes jose nebeliko “ŽMONIŲ” liko tik valdžiažmogiai. Jiems rūpi tik viena – pinigų kiekis. Po rinkimų gaujos susirenka ir pasidalina įtakos sferas : vieniem svarbu kad prisidengti kontrabandą, kitiems reikia žemių, kiti aukoja piliečių sveikatą ir t.t ir pn. čia viskas aišku ir matoma. Jie susitaria, nors vieni kitų nekenčia. Bet kenčia pinigų kiekį. Milijonas – jau tapo neįdomus. Ir tas kuris sutrukdys “man” pasiimti tai bus pašalintas, o gal ir sunaikintas. Kaip tu gali išduoti gaują, kuri tave tave priėmė ir tu gyveni gerai? Niekaip negali. Taisyklės aiškios – išdavikui mirtis. O taip norisi gerai gyventi, juk esu dar jaunas. Jeigu as vienas pasakysiu prieš “savus”, tai kas manęs laukia? Yra nežmoniškas troškimas kabintis į valdžios stalą nagais, kai jau ir nagai kruvini atplyšę, ir jų pilnos baimės akys parodo kas jie yra ! Jie gražuoju NEPASITRAUKS !!!
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių