R.Šimašius: sunku pasiekti, kad komunizmo nusikaltimus suvoktų Vakarai

Teisingumo ministras Remigijus Šimašius teigia matantis pažangos siekiant visų totalitarinių režimų nusikaltimų įvertinimo Europoje, tačiau pažymi, jog už teisinį įvertinimą sunkiau pasiekti, kad Vakarų šalių visuomenės suprastų komunizmo nusikaltimus.

Europos visų totalitarinių režimų aukų atminimo dienai skirtame susitikime Budapešte dalyvaujantis R.Šimačius sakė, jog renginio metu bus atidaryta paroda apie Lietuvos partizanų kovą už laisvę po Antrojo pasaulinio karo, prasidėjus antrajai sovietinei okupacijai.

„Pagal tradiciją pirmininkaujanti Europos Sąjungai arba kita valstybė tą dieną organizuoja renginį, skirtą atminti totalitarizmo aukoms. Šiais metai tas renginys vyksta Vengrijoje. Šiemet renginys skirtas daugiausiai bendradarbiavimui tarp šviečiančiųjų institucijų ir muziejų - kaip pateikti visą informaciją“, - BNS sakė ministras telefonu iš Vengrijos.

Jis priminė, jog prieš porą metų Lietuvos iniciatyva pavyko pasiekti, kad Europos Sąjungos Taryba pasmerktų ir komunistinius nusikaltimus, o rugpjūčio 23-ąją - Molotovo-Ribentropo pakto pasirašymo dieną - įvardintų kaip visos Europos datą, skirtą totalitarinių nusikaltimų aukoms atminti.

Paklaustas, kaip vertina per kelerius metus pasiektą pažangą siekiant totalitarinių režimų įvertinimo, R.Šimašius sakė, jog dabartinę situaciją vertina dvejopai."Viena vertus, galiu pasakyti, kad per pastaruosius trejus metus pavyko pasiekti galbūt daugiau negu buvo įsivaizduojama, kad galima pasiekti per tuos metus - kad visų Europos Sąjungos valstybių ministrai vieningai palaikė išvadas, kuriose konstatuojama, kad visų rūšių totalitariniai nusikaltimai yra nusikaltimai žmogiškumui, ir jie visi yra smerktini.

Nebėra tokio pleišto ir skirtumo, kad vieni nusikaltimai vertinami pagal vienus standartus, o kiti - pagal kitus standartus. Yra oficialus dokumentas, kuriuo galima remtis, ir tai nebėra tik Lietuvos ir keleto kitų valstybių sakymas, kad mes nukentėjome nuo dviejų totalitarinių režimų, apie ką Vakaruose nėra žinoma. Teisine prasme tai yra labai stipru", - kalbėjo jis.

Tačiau, pasak ministro, išlieka klausimas, ar šios pastangos pasiekia Vakaruose gyvenančių žmonių „protus ir širdis“. R.Šimašiaus teigimu, „politiniuose sluoksniuose ir visuomenėje žinių apie tai, kokio pobūdžio totalitariniai nusikaltimai vyko Antrojo pasaulinio karo metu ir po jo tikrai trūksta“.

„Būtent čia reikia gerokai padirbėti. Manau su tuo susijusi ir ši konferenciją - kaip padaryti, kad žmonės kaip įmanoma daugiau žinotų apie tai. Mūsų paroda Vengrijoje apie partizaninį karą, manau, irgi yra gana prasminga, nes netgi Centrinėje Europoje, šalyse, kurios nukentėjo nuo komunizmo apie beveik dešimtmetį trukusį partizaninį karą Lietuvoje žmonės beveik nežino. Manau, kad skleisti šitą žinią yra tikrai rimtas uždavinys ir čia yra gerokai sunkiau nei pasiekti teisinį aiškumą ar teisinį nusikaltimų įvertinimą“, - dėstė Teisingumo ministras.

1939-aisiais rugpjūčio 23 dieną Sovietų Sąjunga ir Vokietija pasirašė vadinamąjį Molotovo-Ribentropo paktą ir jo slaptuosius protokolus, kuriais neteisėtai pasidalijo Europą. Paktas panaikino Baltijos šalių, taip pat ir Lietuvos, nepriklausomybę.

Pokario metais kovoti su sovietų okupacija kovojo apie 50 tūkst. Lietuvos partizanų. Šios kovos metu gyvybės neteko per 20 tūkst. partizanų ir jų rėmėjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

arvydas damijonaitis

arvydas damijonaitis portretas
Informacija: Ne "Komunizmo šmėkla" organizavo masines lietuvių žudynes"trėmimų" priedangoje,o sovietinės Rusijos imperijos NKVD-KGB(RAUDONIEJI NACIAI),Kremlius. Komunizmas - totalitarinės Rusijos imperijos masinių žudymų doktrina.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Rudenį, rinkimuose į seimą reikia atsikratyti visų partinių gaujų, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)

gebelsas

gebelsas portretas
ar cia teisingumo ministerio kompetencija sits klausimas???? ar teisingumo ministras neturi ka veikti??? sapalioja jis mat apie komunizma kurio niekada pasaulyje nebuvo ir nebus.... dirbk BALVONE
VISI KOMENTARAI 22
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių