R.Šalaševičiūtė gali krautis daiktus

Netrukus baigsis vaiko teisių apsaugos kontrolierės Rimantės Šalaševičiūtės įgaliojimai, bet ji nebus skiriama dar vienai kadencijai.

„Tikrai ne ji“

Šį gruodį baigiasi penkerius metus trukusi R.Šalaševičiūtės kadencija vaiko teisių apsaugos kontrolierės pareigose. Seimo pirmininkė Irena Degutienė, turinti įgaliojimus apsispręsti dėl kandidatūros į šias pareigas, tvirtina, kad R.Šalaševičiūtė tikrai nebus į jas teikiama. Bus ieškoma kito kandidato.

Seimo vadovė nėra patenkinta vaiko teisių apsaugos kontrolierės veikla, todėl ir yra pasiryžusi pakeisti R.Šalaševičiūtę.

Portalo paklausta, ar gruodį teiks R.Šalaševičiūtės kandidatūrą į vaiko teisių kontrolierės pareigas, I.Degutienė atsakė: „Tai bus tikrai ne ji. Tikrai“.

Tvirtino turinti skundų

Seimo pirmininkė paaiškino, kad toks jos apsisprendimas padiktuotas ne pastarųjų skaudžių įvykių Kaune. I.Degutienė tvirtino turinti „daugiau faktų“ apie esą netinkamą vaiko teisių apsaugos kontrolierės veiklą.

„Net turiu konkrečius skundus, gautus, kai dar buvau Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja“, - sakė dabartinė parlamento vadovė.

Anot jos, R.Šalaševičiūtė neužtikrino tinkamo Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnybos bendravimo ir bendradarbiavimo su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetu bei su savivaldybių Vaiko teisių apsaugos tarnybomis. „Tikrai to bendradarbiavimo nebuvo. Buvo tik nesveika konkurencija“, - įsitikinusi Seimo pirmininkė.

„Noriu pasakyti, kad aš mačiau tik jos viešuosius ryšius, bet ne konkretų darbą“, - pridūrė ji.

Iškėlė retorinį klausimą

I.Degutienė teigė, kad dabartinė situacija su pedofilijos skandalu Kaune „tik apnuogino visas problemas“. „R.Šalaševičiūtė žiniasklaidai yra sakiusi, kad įstatymas riboja jos veiklos galimybes. Bet noriu pasakyti, kad įstatyme tikrai yra labai daug įgaliojimų. Kontrolierius netgi gali dalyvauti ikiteisminiame tyrime. Ji tuo nesinaudojo“, - pabrėžė Seimo vadovė.

I.Degutienės nuomone, vaiko teisių kontrolierė netinkamai elgėsi tiriant vadinamąją pedofilijos bylą. „Mergaitė, kuri įvelta į tą siaubingą istoriją, yra psichologiškai tikrai pažeista ir vaiko teisių apsaugos kontrolierės elgesys toje situacijoje yra visiškai nesuprantamas“, - sakė Seimo pirmininkė ir pridūrė retorinį klausimą: „Kodėl šiuo atveju taip atmestinai elgiasi tokia aktyvi kontrolierė, kuri dėl įvairių smulkmenų keldavo kartais ne visada pagrįstus susirūpinimus, iš kurių paskui nelabai kokių buvo rezultatų?“.

„Todėl man kyla labai daug abejonių ir šiuo atveju tikrai aš jos kitai kadencijai neteiksiu“, - teigė Seimo pirmininkė.

Neišgelbėjo nei europietiškas postas

Paklausta, ar jau turi kitą kandidatą į vaiko teisių apsaugos kontrolierius, I.Degutienė atsakė neigiamai. Anot jos, dar yra laiko parinkti tinkamą kandidatūrą.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierius penkeriems metams skiriamas Seimo nutarimu. Kandidatą parlamentarams teikia Seimo pirmininkas.

R.Šelaševičiūtė yra užsiminusi, kad dėl pastarosios pedofilijos istorijos nebejaučia pakankamos politinės paramos, todėl ji nesitiki, kad bus paskirta dar vienai kadencijai į tas pačias pareigas. „Tai yra vidinis jausmas. Kodėl aš taip manau, aš negaliu atsakyti. Aš žinau, kad visiško nepasitikėjimo nėra, tikrai taip nėra, bet ir paskaitau komentarus, ir Seime matosi, kad situacija keičiasi, todėl aš nežinau, ar išliksiu šiame poste“, - sakė ji.

Manyta, kad R.Šalaševičiūtę kontrolierės poste gali išgelbėti tai, jog ji rugsėjo pabaigoje tapo Europos vaiko teisių ombudsmenų tinklo prezidente.


Šiame straipsnyje: šalaševičiūtė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių