R.Šalaševičiūtė gali krautis daiktus

Netrukus baigsis vaiko teisių apsaugos kontrolierės Rimantės Šalaševičiūtės įgaliojimai, bet ji nebus skiriama dar vienai kadencijai.

„Tikrai ne ji“

Šį gruodį baigiasi penkerius metus trukusi R.Šalaševičiūtės kadencija vaiko teisių apsaugos kontrolierės pareigose. Seimo pirmininkė Irena Degutienė, turinti įgaliojimus apsispręsti dėl kandidatūros į šias pareigas, tvirtina, kad R.Šalaševičiūtė tikrai nebus į jas teikiama. Bus ieškoma kito kandidato.

Seimo vadovė nėra patenkinta vaiko teisių apsaugos kontrolierės veikla, todėl ir yra pasiryžusi pakeisti R.Šalaševičiūtę.

Portalo paklausta, ar gruodį teiks R.Šalaševičiūtės kandidatūrą į vaiko teisių kontrolierės pareigas, I.Degutienė atsakė: „Tai bus tikrai ne ji. Tikrai“.

Tvirtino turinti skundų

Seimo pirmininkė paaiškino, kad toks jos apsisprendimas padiktuotas ne pastarųjų skaudžių įvykių Kaune. I.Degutienė tvirtino turinti „daugiau faktų“ apie esą netinkamą vaiko teisių apsaugos kontrolierės veiklą.

„Net turiu konkrečius skundus, gautus, kai dar buvau Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja“, - sakė dabartinė parlamento vadovė.

Anot jos, R.Šalaševičiūtė neužtikrino tinkamo Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnybos bendravimo ir bendradarbiavimo su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetu bei su savivaldybių Vaiko teisių apsaugos tarnybomis. „Tikrai to bendradarbiavimo nebuvo. Buvo tik nesveika konkurencija“, - įsitikinusi Seimo pirmininkė.

„Noriu pasakyti, kad aš mačiau tik jos viešuosius ryšius, bet ne konkretų darbą“, - pridūrė ji.

Iškėlė retorinį klausimą

I.Degutienė teigė, kad dabartinė situacija su pedofilijos skandalu Kaune „tik apnuogino visas problemas“. „R.Šalaševičiūtė žiniasklaidai yra sakiusi, kad įstatymas riboja jos veiklos galimybes. Bet noriu pasakyti, kad įstatyme tikrai yra labai daug įgaliojimų. Kontrolierius netgi gali dalyvauti ikiteisminiame tyrime. Ji tuo nesinaudojo“, - pabrėžė Seimo vadovė.

I.Degutienės nuomone, vaiko teisių kontrolierė netinkamai elgėsi tiriant vadinamąją pedofilijos bylą. „Mergaitė, kuri įvelta į tą siaubingą istoriją, yra psichologiškai tikrai pažeista ir vaiko teisių apsaugos kontrolierės elgesys toje situacijoje yra visiškai nesuprantamas“, - sakė Seimo pirmininkė ir pridūrė retorinį klausimą: „Kodėl šiuo atveju taip atmestinai elgiasi tokia aktyvi kontrolierė, kuri dėl įvairių smulkmenų keldavo kartais ne visada pagrįstus susirūpinimus, iš kurių paskui nelabai kokių buvo rezultatų?“.

„Todėl man kyla labai daug abejonių ir šiuo atveju tikrai aš jos kitai kadencijai neteiksiu“, - teigė Seimo pirmininkė.

Neišgelbėjo nei europietiškas postas

Paklausta, ar jau turi kitą kandidatą į vaiko teisių apsaugos kontrolierius, I.Degutienė atsakė neigiamai. Anot jos, dar yra laiko parinkti tinkamą kandidatūrą.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierius penkeriems metams skiriamas Seimo nutarimu. Kandidatą parlamentarams teikia Seimo pirmininkas.

R.Šelaševičiūtė yra užsiminusi, kad dėl pastarosios pedofilijos istorijos nebejaučia pakankamos politinės paramos, todėl ji nesitiki, kad bus paskirta dar vienai kadencijai į tas pačias pareigas. „Tai yra vidinis jausmas. Kodėl aš taip manau, aš negaliu atsakyti. Aš žinau, kad visiško nepasitikėjimo nėra, tikrai taip nėra, bet ir paskaitau komentarus, ir Seime matosi, kad situacija keičiasi, todėl aš nežinau, ar išliksiu šiame poste“, - sakė ji.

Manyta, kad R.Šalaševičiūtę kontrolierės poste gali išgelbėti tai, jog ji rugsėjo pabaigoje tapo Europos vaiko teisių ombudsmenų tinklo prezidente.


Šiame straipsnyje: šalaševičiūtė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lietuvoje įvedamas vasaros laikas
  Lietuvoje įvedamas vasaros laikas

  Sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas, laikrodžiai valanda į priekį bus persukami 3 valandą nakties. ...

 • Sezonui prasidedant – priminimas apie naujas skrydžių kryptis
  Sezonui prasidedant – priminimas apie naujas skrydžių kryptis

  Sekmadienį tradiciškai prasidedant vasaros skrydžių sezonui, Lietuvos oro uostai praneša, kad šalies keliautojai galės tiesiogiai skristi naujais maršrutais – į kurortus prie Adrijos ir Juodosios jūros, į Kazachstaną. ...

  3
 • Savaitgalį – jau pavasariški orai
  Savaitgalį – jau pavasariški orai

  Į Lietuvą savaitgalį atkeliavo pavasariški orai. Sekmadienį kai kur temperatūra kils iki 10 laipsnių šilumos. ...

  1
 • Lietuva jungiasi prie Žemės valandos – bus išjungtas apšvietimas
  Lietuva jungiasi prie Žemės valandos – bus išjungtas apšvietimas

  Šeštadienio vakarą daugelyje Lietuvos savivaldybių bus minima Žemės valanda, valandai išjungiant elektros energiją. ...

  2
 • Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis
  Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis

  Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis siūlys tarybai iš jo pavaduotojo pareigų atleisti bendrapartietį socialdemokratą Dovydą Mikelį jo paties prašymu. ...

  6
 • Palangoje – ekstremali situacija
  Palangoje – ekstremali situacija

  Klaipėdos universiteto mokslininkai pasisakė kategoriškai – iki kurortinio sezono pradžios Palangos pajūrio dalį šiauriau jūros tilto būtina pamaitinti smėliu. Priešingu atveju apsauginė kopa nugrius. ...

  8
 • Gyventojai praras valandą miego
  Gyventojai praras valandą miego

  Lietuvoje vėl bus įvestas vasaros laikas. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, 3 val., laikrodžio rodykles teks pasukti viena valanda į priekį. Teigiama, kad dėl tokių pokyčių ne tik bus sunkiau keltis, bet gali sumažėti darbin...

  27
 • Gyvenimas lėmė būti laiminga
  Gyvenimas lėmė būti laiminga

  Metų klaipėdiete šiemet tapusi Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dailės studijos "Varsa" vadovė Loreta Laurinavičienė jau skina daugiau nei trijų dešimtmečių darbo su piešiančiais vaikais vaisius. Mokytoja n...

  4
 • Laukia išbandymai vėjais
  Laukia išbandymai vėjais

  Sinoptikai prognozuoja šiltą ir saulėtą savaitgalį, tačiau kitos savaitės viduryje pajūryje siautės ciklonas, atnešiantis vėjuotus orus ir žvarbą. ...

 • Žlugęs Klaipėdos užgrobimas
  Žlugęs Klaipėdos užgrobimas

  Klaipėda tik per laimingą atsitiktinumą netapo bandomuoju dabartinio Donecko analogu. Nepraėjus nė metams po nepriklausomybės paskelbimo, Maskvoje susizgribta, kad Klaipėdą reikėtų prisijungti prie Kaliningrado srities. Suformuota speciali komanda, k...

  32
Daugiau straipsnių