R.Palaitis teigia svarstysiąs prašymą atidėti K.Jucevičiaus paskyrimą

Atsistatydinantis vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis teigia svarstysiąs premjero Andriaus Kubiliaus prašymą atidėti Kęstučio Jucevičiaus skyrimą nuolatiniu Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovu.

„Nemačiau dar tokio rašto, pamatysiu, tada nagrinėsiu, apsispręsiu“, - trečiadienį BNS sakė R.Palaitis.

Jo duomenimis, savo patikrinimą dėl Vidaus reikalų ministerijos (VRM) surengto konkurso į FNTT direktoriaus pareigas dar planuoja atlikti Valstybės tarnybos departamentas.

„Elgsiuosi pagal įstatymus. Valstybės tarnybos departamentas atliks patikrinimą, gavęs informaciją, rytoj įvertinsiu ir apsispręsiu, ką daryti“, - dėstė ministras.

Jis teigė neturįs informacijos apie K.Jucevičių, kurią trečiadienį paskelbė Seimo Antikorupcijos komisijos nariai. Jie pranešė turį duomenų, kad K.Jucevičiui FNTT būnant atsakingu už slaptų dokumentų administravimą, dingo per šimtas slaptų dokumentų. Dėl to tarnyboje pradėtas vidinis tyrimas, K.Jucevičiui esą panaikintas priėjimas prie FNTT vidaus duomenų bazės.

Pats K.Jucevičius tai vadina neteisingomis interpretacijomis.
„Man rodos, tai eilinį sykį Antikorupcijos komisijos pasakos“, - šiomis žiniomis abejojo ir R.Palaitis.

„Jeigu dokumentai buvo dingę, turėjo būti pradėtas ikiteisminis tyrimas, o tuometinis FNTT vadovas V.Gailius turėjo apie tai pranešti vidaus reikalų ministrui ir prokuratūrai“, - sakė ministras.

Jis pabrėžė, kad to nebuvo padaryta.

Premjeras A.Kubilius trečiadienį paragino atsistatydinantį vidaus reikalų ministrą R.Palaitį dviem savaitėms atidėti sprendimą dėl K.Jucevičiaus skyrimo nuolatiniu FNTT vadovu. Per tą laiką tikimasi sulaukti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadų dėl pareigūno elgesio.

Į VTEK dėl K.Jucevičiaus kreipėsi Seimo Antikorupcijos komisija - jie prašo išsiaiškinti, ar K.Jucevičius nesupainiojo interesų Vidaus reikalų ministerijai (VRM) pateikdamas informaciją apie savo paties patikimumą.

„Šiandien gavęs kreipimąsi iš Seimo Antikorupcijos komisijos dėl vykstančio konkurso į FNTT vadovus, kuriame išdėstyti pastebėjimai, kad pats pretendentas ponas Jucevičius pasirašė FNTT išvadas privalomas, kurias turi surinkti STT, ir dėl to Antikorupcijos komisija kreipėsi į VTEK, aš pasiūliau ministrui savo pavedimu (...) atidėti sprendimą dėl K.Jucevičiaus paskyrimo priėmimimą iki (...) nustatyto maksimalaus 14 dienų sprendimo priėmimo termino. Per tą laiką VTEK galėtų atsakyti į visus klausimus“, - po posėdžio žurnalistams sakė premjeras.

Antikorupcijos komisija taip pat išsakė abejonių dėl K.Jucevičiaus atsakomybės dėl galbūt iš FNTT dingusių slaptų dokumentų.

Tuo remdamasi Antikorupcijos komisija trečiadienį kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį ir Valstybės tarnybos departamento direktorę Laimą Tuleikienę, prašydami stabdyti konkursą FNTT vadovo pareigoms eiti motyvuodami, kad

„K.Jucevičius neatitinka šioms pareigoms būtinų nepriekaištingos reputacijos reikalavimų ir privalomų patikimumo kriterijų“.

Komisija praneša gavusi informacijos, kad vykdant konkursą į FNTT vadovo pareigas galimai nebuvo pateikta pilna informacija dėl K.Jucevičiaus galimų pažeidimų.

„Tikiuosi, kad atitinkamos tarnybos per tokį laiką galės ir visuomenei, ir Vyriausybei taip pat tinkamai paaiškinti dėl tų abejonių, kurios yra išsakytos viešojoje erdvėje, išsakytos tos pačios Antikorupcijos komisijos, nes į tokias pareigas iš tikrųjų reikalavimai dėl nepriekaištingos reputacijos yra labai svarbūs. Tokie reikalavimai galioja visoje valstybės tarnyboje, bet priimant vadovus į FNTT ir atsižvelgiant į visas viešas diskusijas šis reikalavimas, mūsų įsitikinimu, tikrai yra ypatingai svarbus, kaip ir ypatingai svarbus nepriekaištingo skaidrumo reikalavimas yra visam paskyrimo procesui“, - pabrėžė premjeras.

R.Palaitis buvusį FNTT vadovą Vitalijų Gailių bei jo pavaduotoją Vytautą Giržadą iš pareigų atleido vasario 15 dieną, motyvuodamas Valstybės saugumo departamento medžiaga. Anksčiau šie pareigūnai tikrinti poligrafu dėl informacijos apie banką „Snoras“ atskleidimo.

Netrukus po pareigūnų atleidimo Vidaus reikalų ministerija paskelbė konkursą į FNTT vadovo pareigas. Paraišką užimti FNTT vadovo pareigas pateikė vienintelis pretendentas - K.Jucevičius, jis ir išrinktas nugalėtoju.

Kol kas konkurso procedūros nebaigtos ir jis šias pareigas paskirtas eiti laikinai - dėl tarnybinės būtinybės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Stasys

 Stasys portretas
Palaitis ne pusprotis ,bet visiškas beprotis,avaturistas

Vakarine Palanga

Vakarine Palanga portretas
„Noriu priminti, jog yra įvykęs konkursas į šios tarnybos vadovo pareigas, ir, praėjus atitinkamam teisės aktais nustatytam terminui, aš pasirašysiu įsakymą skirti iki šiol Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Operatyvinės veiklos skyriui vadovavusį ir konkursą laimėjusį Kęstutį Jucevičių visos struktūros vadovu. Noriu priminti, jog mano, kaip ministro, įgaliojimai – tarp jų ir pasirašyti įsakymus dėl skyrimo į pareigas – baigiasi ne tada, kai aš įteikiu atsistatydinimo pareiškimą, o tada, kai prezidentė pasirašo dekretą dėl ministro atleidimo“, – interviu sakė R. Palaitis.

as

as portretas
Gali manyt kad Palaitis teroristas.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių