R.Palaitis pateikė atsistatydinimo pareiškimą

Trečiadienį vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pateikė premjerui Andriui Kubiliui atsistatydinimo pareiškimą.

R.Palaitis trečiadienio rytą, vos prasidėjus darbo dienai, atvyko į Vyriausybės rūmus, kur susitiko su premjeru A.Kubiliumi.

Į susitikimą vidaus reikalų ministras atvyko nešinas dar išvakarėse pasirašytu atsistatydinimo pareiškimu.

A.Kubiliaus darbo kabinete R.Palaitis užtruko tik kelioliką minučių. Išėjęs jis patvirtino atsistatydinęs. „Taip vykdau pirmadienį Prezidentūroje pasiektą susitarimą“, - sakė žurnalistams R.Palaitis.

Jis savo pareiškime nurodė, jog remdamasis Vyriausybės įstatymu atsistatydina nuo šių metų kovo 26 dienos. „Tokį žingsnį žengiau supratęs, kad iš akligatvio, į kurį Vyriausybę įstūmė konservatorių veiksmai, galimi du išėjimai – arba ministro perbėgimas pas kitus ir besąlygiškas jų valios vykdymas (turim tokių pavyzdžių) arba atsistatydinimas. Esu žodžio žmogus, todėl apsispręsdamas dėl pasitraukimo, siekiu, kad būtų įgyvendintas pirmadienį Prezidentūroje pasiektas susitarimas“, – Vidaus riekalų ministerijos pranešime spaudai cituojamas R.Palaitis.

Ministro atsistatydinimo pareiškimą premjeras per 5 dienas pateiks Prezidentei Daliai Grybauskaitei, kuri turės pasirašyti dekretą dėl R.Palaičio atleidimo iš posto ir pavedimo vienam iš ministrų laikinai eiti Vidaus reikalų ministerijos vadovo pareigas. Greičiausiai juo taps sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys.

Liberalcentristai, kuriems priklauso vidaus reikalų ministro portfelis, savaitgalį savo partijos tarybos posėdyje spręs, kas turėtų tapti kandidatu į šios ministerijos vadovus. Realiausiu kandidatu įvardijamas ministru jau buvęs Regimantas Čiupaila.

R.Palaičio pasitraukimas iš pareigų yra vienas pagrindinių pirmadienį prezidentūroje pasiekto susitarimo tarp konservatorių ir liberalcentristų punktų. Pagal šį kompromisinį susitarimą vidaus reikalų ministras atsistatydina, o konservatoriai nebespaudžia, kad jo atleisti Finansinių nusikaltimų tyrimo (FNTT) tarnybos vadai Vitalijus Gailius ir Vytautas Giržadas būtų grąžinti į darbą politinėmis priemonėmis – jų likimą paliekama spręsti teismui.

Tačiau valdančiąją koaliciją vėl įsiūbavo liberalcentristų deleguotas kultūros ministras Arūnas Gelūnas. Jis pareiškė nebesiejantis savęs su šia partija. Liberalų sąjūdis pareiškė, kad A.Gelūnas Vyriausybėje atstovauja jiems, o ne liberalcentristams. Tai iš esmės reiškia, kad R.Palaičio partija netenka kultūros ministro posto.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pikasas

Pikasas portretas
Manau, kad Naglis Puteikis yra teisus kalbėdamas apie parlamentinės kontrolės prasmingą suaktyvėjimą. Be abejo, kad piliečiai per rinkimus pasitikėję savo dabartiniais atstovais Seime turi moralinę teisę reikalauti, kad būtų priimami tokie įstatymai, kurie įgalintų visas šalyje veikiančias valstybines institucijas dirbti visuomenės ir teisingumo interesams. Ir tai turi teisę vykdyti ne tik Seimas. "Įstatymų leidybos iniciatyvos teisė Seime priklauso Seimo nariams, Respublikos Prezidentui ir Vyriausybei"(iš konst.68 str.) Aukščiausią valdžią parlamentinėje respublikoje turi Seimas. Jis turi teisę atmesti netgi Prezidento veto, o "tokius įstatymus Respublikos Ptrezidentas privalo ne vėliau kaip per tris dienas pasirašyti ir nedelsiant apie tai paskelbti."(iš konst.72 str.) "Jei nurodytu laiku tokio įstatymo Respublikos Prezidentas nepasirašo ir nepaskelbia, įstatymas įsigalioja po to, kai jį pasirašo ir oficialiai paskelbia Seimo Pirmininkas."(iš konst. 71 str.)>> Visą tai priminiau tam, kad mes, piliečiai, turintys rinkimų teisę, suvoktumėm, kad viskas yra mūsų pačių rankose. Kokius Seimo narius sugebėsime išsirinkti, tokią ir valdžią šalyje turėsime. Beje, vykdomąją valdžią - Vyriausybės kabineto narius skiria taip pat Seimas su Prezidento pritarimu. Manau, kad Seimo Antikorupcinės komisijos teisinis kvorumas, kuris liko išsilaksčius kai kuriems nepageidavusiems ar neišdrįsusiems kovoti su korupcijos reiškiniais šalyje AT nariams, jau suprato, kokio didžiulio pasipriešinimo gali susilaukti jų pastangos pradėti "laužti ledus" siekiant tiesos ir teisingumo šalyje. Jūs tik pažiūrėkite. VRM ministras R.Palaitis net ir po šio FNTT skandalo bando aiškinti, kad jis viską atliko sąžiningai ir atsistatydina tik todėl, kad nenori trukdyti Lietuvos žengimui į priekį. LiCS aktyvas tokiam savo partijos "herojui" dargi vieningai paploja. Negana to, ministras prašo jo pareiškimą tenkinti tik nuo kovo 26-os dienos. Gal taip jis vis dar bando laimėti šiek tiek laiko ir gal suspėti pasitvarkyti kai kuriuos "reikaliukus", dar būdamas poste. Gal jis netgi tikisi, kad prezidentė D.Grybauskaitė paves jam eiti pareigas, kol LiCS suras pakaitalą ir tas kandidatas gaus premjero ir prezidentės pritarimą? Manau, kad tie R.Palaičio bendražygių aplodismentai - tik dar vienas spjūvis į tuos, kurie siekia šalyje teisingumo. Visokios tokių veikėjų kalbos apie pasiektus kažkokius kompromisus yra ganėtinai naivios. Teisingumas privalo būti atstatytas ir pagal kitus, premjero A.Kubiliaus numatytus punktus. Tegul pats R.Palaitis pasižiūri veidrodyje, kokia žyma padaryta ant jo kelnių, sėdynės srityje. Betgi juk pats tos žymos prisiprašė... Moralinę kaltę dėl to turėtų prisiimti ir tie, kurie ministrą įtakojo ar vertė taip keistai elgtis.

P.Morkūnas

P.Morkūnas portretas
konservai turbut buvo numatę paskirti laikinai pareigas pvz. raselei-tat tuoj atstato generolus darban arba iš viso perimti ministeriją savo žinion...Dabar kas kita- Palaitis bus ministru, kol Kubilius nepateiks naujos kandidatūros...TEKS SUKANDUS DANTIS VYKDYTI SUSITARIMĄ

tai

tai portretas
koncervatoriai cirkinsis toliau nenusiramins.Butu stebuklas kad laikytusi susitarimo gerai kad dar Prezidente jiems nepataikauja.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių