R.Palaitis paskyrė K.Jucevičių FNTT direktoriumi (papildyta 18.58)

Atsistatydinantis vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis ketvirtadienį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriumi paskyrė konkursą į šį postą laimėjusį Kęstutį Jucevičių.

R.Palaitis apie šį sprendimą paskelbė ketvirtadienį prieš pat darbo pabaigą.  

K.Jucevičiui nuo pirmadienio R.Palatis buvo šias pareigas pavedęs eiti esant tarnybiniam būtinumui, nes konkurso procedūros dar nebuvo baigtos. Į nuolatines FNTT vadovo pareigas jis paskirtas nuo ketvirtadienio. Prieš tai jis vadovavo FNTT Operatyvinės veiklos skyriui.

K.Jucevičius ketvirtadienį žurnalistams sakė, kad maloniau dirbti būtų, jei situacija būtų rami, bet konstatavo, kad „kokia jinai yra, tokia yra, teks dirbti tokiomis sąlygomis“.

„Tikiuosi, kad situacija susiklostys ir bus palankesnė darbui“, - kalbėjo naujasis FNTT vadovas.

R.Palaitis ketvirtadienį teigė, esą FNTT vadovo konkurso užbaigimas buvo pirmadienį Prezidentūroje vykusio susitikimo su prezidentė Dalia Grybauskaite ir premjeru Andrium Kubilium vienas iš kompromisinio susitarimo punktų.

„Pirmadienį Prezidentūroje buvo pasiektas politinis susitarimas ir vienas iš politinio susitarimo punktų buvo užbaigti pradėtą konkursą, jeigu visi įstatymai yra nepažeisti“, - ketvirtadienio pavakare žurnalistams sakė R.Palaitis.

Tuo metu D.Grybauskaitė pirmadienį pristatydama kompromisinį valdančiosios koalicijos partnerių konservatorių ir liberalcentristų susitarimą, apie FNTT vadovo konkurso užbaigimą neužsiminė. Pirmadienį D.Grybauskaitė kalbėjo apie pasiektus „tris kompromisus“ - atleistų FNTT vadovų grąžinimas į darbą gali būti vykdomas tik teisinėmis, ne politinėmis priemonėmis, turi būti vykdoma FNTT pertvarka ir iš pareigų pats pasitraukia ministras R.Palaitis.

Ministras nepaisė premjero Andriaus Kubiliaus raginimo palaukti dvi savaites, kol Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nustatys, ar K.Jucevičius nenusižengė įstatymams. K.Jucevičius trečiadienį pripažino pats pasirašęs raštą dėl savo patikimumo siekiant FNTT vadovo posto. Seimo Antikorupcijos komisija dėl to kreipėsi į VTEK, pastaroji kitą savaitę svarstys, ar priimti minėtą skundą nagrinėti.

„Tai nėra pažeidimas“, - klausiams, kaip vertina Seimo Antikorupcijos komisijos kreipimąsi į VTEK, ketvirtadienio vakarą sakė R.Palaitis.

Seimo komisija taip pat trečiadienį teigė turinti duomenų, esą K.Jucevičius atsakingas dėl galimai dingusių 100 tarnybos slaptų dokumentų. Pats K.Jucevičius tai vadina neteisingomis interpretacijomis ir aiškina, jog šiuo atveju dokumentai nebuvo dingę, nesutapo tik dokumentų atžymos registre.

Prezidentė ketvirtadienį pareiškė neturinti faktais paremtos neigiamos informacijos apie K.Jucevičių, todėl, pasak jos, gavus visas pažymas jo paskyrimui kliūčių nėra.

„Girdėjau tik galimai ir tariamai. Galimai ir tariamai komentuoti negaliu, o komentuoti galiu tik faktus. Dėl pačio paskyrimo, turi būti gautos visos pažymos apie patikimumą ir tai atrodo yra padaryta, kiek žinau“, - žurnalistams sakė prezidentė.

Netrukus po to R.Palatis pranešė savo sprendimą skirti K.Jucevičių į pareigas.
„Šiandien iš tikrųjų visą dieną nagrinėjau dokumentus pasidėjęs ant stalo kartu su teisininkais, ar netrūksta ko nors, ar galima pasirašyti įsakymą dėl (...) konkurso nugalėtojo paskyrimo į nuolatines pareigas. Tai darbo pabaigoje vis tiktai apsispręsta, kad tokį įsakymą galima pasirašyti ir aš jį ką tik pasirašiau“, - sakė R.Palaitis.

Jis patikino, kad visi K.Jucevičiaus paskyrimui reikalingi dokumentai yra gauti. Tarp jų - Valstybės tarnybos departamento tyrimo išvados, kuriose, pasak ministro, sakoma, kad nenustatyta pažeidimų rengiant FNTT vadovo konkursą.

K.Jucevičius praėjusį penktadienį jis laimėjo Vidaus reikalų ministerijos skelbtą konkursą į FNTT direktoriaus pareigas. K.Jucevičius minėtame konkurse buvo vienintelis kandidatas.

Vidaus reikalų sistemoje K. Jucevičius dirba nuo 1989 metų. Buvusioje Policijos akademijoje jis yra įgijęs teisės bakalauro laipsnį, Kauno technologijos universitete - ekonomikos magistro.

K.Jucevičius yra dirbęs vyresniuoju inspektoriumi Policijos departamento Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyboje, komisaru Mokesčių policijoje prie VRM. Nuo 2003 metų jis dirba FNTT Operatyvinės veiklos skyriuje komisaru.

Ministras R.Palaitis vasario 15 dieną iš FNTT direktoriaus pareigų atleido Vytautą Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą. Jie pareigų neteko po Valstybės saugumo departamento pateiktos medžiagos apie poligrafo tyrimus. Šie pareigūnai poligrafu tikrinti aiškinantis, kas atskleidė informaciją apie teisėsaugos planuojamus veiksmus dėl banko „Snoras“.
Valdantieji konservatoriai atleidimą sukritikavo, teigdami, kad V.Gailius pareigų neteko tik dėl to, kad atsisakė vykdyti nurodymą atleisti savo pavaduotoją.

Netrukus po šio sprendimo VRM paskelbė konkursą į FNTT vadovo postą.

Ministrų kabinetas praėjusią savaitę per pasitarimą rekomendavo Vidaus reikalų ministerijai stabdyti konkursą į FNTT direktoriaus postą.

Premjero Andriaus Kubiliaus teigimu, Ministrų kabinetas dėl tokio nutarimo sutarė vienbalsiai. Tąkart R.Palaitis po Vyriausybės pasitarimo teigė, kad sutarus dėl FNTT pertvarkos „yra racionalu stabdyti konkursą“, tačiau kitą dieną ministrą delegavusios Liberalų ir centro sąjungos vadovybė pareiškė, jog tai gali padaryti tik teismas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė V.Gailiaus prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones ir sustabdyti konkursą. Aukštesnės instancijos Vyriausiasis administracinis teismas priėmė V.Gailiaus skundą dėl konkurso stabdymo, tačiau jį nagrinės tik po kelių savaičių - balandžio 3 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

JO

JO portretas
Mauras padare juoda darba - mauras nebereikalingas. Akivaizdu, kad tie pareigunai kazkam labai kliude. Ta istorija dar ilgai tesis. Ciaplikas taip pat koalicijoje nebereikalingas.

laisve

laisve portretas
Mane domina tik vienas klausimas: kada jie vietoj to nuolatinio valdzios dalinimosi, prades dirbti? Lietuvoje absoliutus ubagynas, o sitie dar rejasi. Labai laukiu Seimo rinkimu. Balsuosiu uz partijos TVARKA IR TEISINGUMAS kandidatus. Tik is ju girdziu puikius siulymus, matau darbscius ir saziningus zmones.

Na ir teisingai

Na ir teisingai portretas
Sveikinu Palaiti.O Premjeras su Kernagiu tegu kure samokslo teorijas ir nesugeba pateikti irodymu.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių