R.Palaitis panaikino FNTT vadovų leidimus dirbti su slapta informacija

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis antradienį panaikino Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) direktoriaus Vitalijaus Gailiaus ir jo pavaduotojo Vytauto Giržado leidimus dirbti su slapta informacija, trečiadienį juos numatoma atleisti iš pareigų.

Ministras BNS sakė, kad leidimą dirbti su slapta informacija panaikino gavęs Valstybės saugumo departamento (VSD) teikimą. Antradienį vakarą per spaudos konferenciją jis pranešė, kad netekę šio leidimo pareigūnai nebegali eiti savo pareigų.

„Šiandien jiems yra panaikintas leidimas darbui su įslaptinta informacija, rytoj Vidaus tarnybos statuto numatytais pagrindais jie bus atleisti iš užimamų pareigų“, - žurnalistams sakė R.Palaitis.

„Abiejuose pareigybės aprašymuose yra reikalavimas leidimo susipažinti su įslaptinta informacija , jeigu tokio leidimo nėra, asmuo automatiškai nebeatitinka pareigybės aprašymo ir tai Vidaus tarnybos įstatymo tvarka yra pretekstas atleisti pareigūnus iš užimamų pareigų. (...) Paskui bus galvojama, ką daryti, matyt, siūlomos kitos pareigos, kurios nereikalauja darbo su slapta informacija“, - aiškino ministras.

Pasak jo, informacija, kuria remiantis VSD rekomendavo nebeleisti FNTT vadovams dirbti su įslaptinta informacija, taip yra įslaptinta. Ministras pažymėjo, kad tokį sprendimą V.Gailius ir V.Giržadas gali skųsti teismui. Jis taip pat pridūrė, kad žurnalistai apie pasirašytą įsakymą „išgirdo pirmieji“.

Ministras paklaustas, kieno iniciatyva buvo iš FNTT vadovų buvo atimtas leidimas dirbti su įslaptinta informacija, atsakė: „šituo klausimu vyko bendradarbiavimas“.

„Pradžioje mes pradėjome kitą procedūrą, pagal 16 straipsnį, tai yra patikrinimas dėl galėjimo dirbti su slapta informacija, tačiau mes susidūrėme su akivaizdžiu pareigūnų procedūriniu ir kitokiu vilkinimu - buvo delsiama užpildyti reikalingas anketas, buvo kreiptasi į teismą skundžiant šituos sprendimus. Buvo nuspręsta eiti greitesniu keliu“, - kalbėjo R.Palaitis.

Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymas numato, kad „paslapčių subjektas savo iniciatyva arba Valstybės saugumo departamento motyvuotu teikimu panaikina leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija“.

Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas teigė, jog komitetas artimiausiu metu prašys ministro R.Palaičio „detalių paaiškinimų apie susidariusią situaciją“.

„Nors šiandien vykusiame komiteto posėdyje ir ministro, ir VSD vadovo gan ekspromtu buvo užklausta, jų pateikta informacija nesuteikė pagrindo manyti, kad bus imtasi tokių veiksmų“, - BNS komentuodamas ministro R.Palaičio sprendimą panaikinti FNTT vadovų leidimus dirbti su slapta informacija sakė A.Anušauskas.

FNTT direktorių skiria ir atleidžia vidaus reikalų ministras, jo pavaduotoją - taip pat ministras, tačiau prieš tai jis turi būti gavęs tarnybos vadovo teikimą.

R.Palaitis praėjusią savaitę pareiškė nepasitikįs ir V.Gailiumi, ir V.Giržadu. Iš pradžių nepasitikėjimas pareikštas V.Giržadu, nes jo pakartotinio tyrimo poligrafu arba vadinamuoju melo detektoriumi rezultatai buvę jam nepalankūs. FNTT direktoriumi V.Gailiumi nepasitikėjimas pareikštas, kai šis nepaisydamas ministro pozicijos pareiškė paramą savo pavaduotojui.

Abu pareigūnai dar anksčiau tikrinti poligrafu.

BNS žiniomis, patikrinimai buvo susiję su atliekamu tyrimu dėl informacijos nutekinimo apie banką „Snoras“. Aiškinamasi, kokiu būdu duomenys apie rengiamus pareigūnų veiksmus pernai lapkritį pateko „Snoro“ akcininkams.NAUJAUSI KOMENTARAI

P.Morkūnas

P.Morkūnas portretas
FNTT-finansinių nusikaltymų tyrimo tarnyba...juk jie ramiai stebėjo, kaip Snoriukai šimtus milijonų pervedė į KAIMANŲ slas...FNTT atrodo kontroliuoja pavedimus virš 10 000 lt...tai ką, jie nekalti..o gal dalinosi? Dar gal jiem ir algas moka? Ir nemažas? Ir už ką?

Niekada niekada niekada

Niekada niekada niekada portretas
Pati slapčiausia dokumentacija - karo laikų bylos. Dėl senaties terminų istorijos dalyvių bylos neaktualios, bet žmonės vis tiek būriuojasi, pagal savo užimamas pozicijas kare. Kartais atsiminimai būna įdomūs, bet ieškoma priežasčių, kaltininkų. Su kaliniais, tremtiniais ir kitais istorijos liudytojais reikia elgtis žmogiškai: pagerbti, atlyginti, nuraminti. Karas niekada nepasikartos, visi turi užsiimti gyvenimiška veikla. Žmonės turi gyventi draugiškai, neskriausti vieni kitų.

edvinas

edvinas portretas
Pilietinės visuomenės instituto vadovas Darius Kuolys..... vertina VSD vaidmenį remiant liberalcentristo vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio išpuolius prieš Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovybę. Istorija, kurią stebime šiomis dienomis, kai vidaus reikalų ministras R. Palaitis pakilo į žūtbūtinę kovą su FNTT vadovybe, kurią palaiko premjeras Andrius Kubilius, politikos apžvalgininkų jau vadinama karu.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių