R.Palaitis įsitikinęs: informaciją apie „Snorą“ nutekino FNTT vadovai

Vidaus reikalų ministras tvirtina esąs tikras, kad atleistieji Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovai nutekino slaptą informaciją apie „Snorą“.

Apie tai ministras Raimundas Palaitis pareiškė trečiadienį, apsilankęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete (NSG), nagrinėjančiame slaptos informacijos nutekinimo aplinkybes.

„Aš esu įsitikinęs, kad jie prisidėjo prie to. Manau, kad jie abu veikė kartu“, - sakė R.Palaitis, žurnalistų paklaustas, ar mano, kad atleistasis FNTT vadovas Vitalijus Gailius ir jo pavaduotojas Vytautas Giržadas galėjo pernai lapkritį nutekinti slaptą informaciją apie valstybės institucijų planus imtis veiksmų prieš „Snoro“ banką.

V.Gailių ir V.Giržadą iš pareigų atleido ministras R.Palaitis, vadovaudamasis Valstybės saugumo departamento (VSD) pateikta informacija, jog abu šie FNTT pareigūnai negali dirbti su slapta informacija. 
Ministras sakė esąs „visiškai ramus“ dėl priimto sprendimo atleisti abu pareigūnus teisėtumo. R.Palaitis priminė gavęs VSD informaciją, leidžiančią įtarti, kad V.Gailius ir V.Giržadas galėjo prisidėti prie informacijos nutekinimo. Tokie įtarimai atsirado dėl šių pareigūnų patikrinimo poligrafu rezultatų.

„Aš sprendžiu, ar pareigūnas patikimas, ar ne, ar jis gali dirbti su slapta informacija. Čia man padeda VSD, kaip svarbiausia institucija, atsakinga už valstybės paslaptis. Jeigu iš VSD aš gaunu informaciją, kad reikia skubiai spręsti klausimą dėl tam tikrų pareigūnų patikimumo ir galimybės dirbti su slapta informacija, aš priimu atitinkamus sprendimus“, - aiškino R.Palaitis.

Jis priminė, kad tiek V.Gailiaus, tiek ir V.Giržado atvejais pirmieji patikrinimai poligrafu buvo neigiami. „Vėliau ne premjero sprendimu buvo surengtas antrasis patikrinimas, bet pats V.Gailius paprašė jį surengti. Tuo tarpu V.Giržadas jo vengė“, - sakė vidaus reikalų ministras, paklaustas, ar premjeras Andrius Kubilius spaudė surengti antrąjį FNTT vadovo patikrinimą poligrafu.

„Antrasis patikrinimas nepaneigė pirmojo rezultatų“, - pabrėžė R.Palaitis.

Žurnalistams pasiteiravus, kodėl premjeras ir jo vadovaujami konservatoriai priešinasi FNTT vadovų atleidimui ir reikalauja juos grąžinti į pareigas, ministras atsakė: „Geras klausimas. Turiu savų įtarimų, bet jų nekomentuosiu. Esu visiškai ramus dėl savo priimto sprendimo. Jo tikrai nepriskiriu prie savo klaidų“. 
R.Palaitis tikino, kad premjeras yra prašęs jo „nedaryti skubotų sprendimų dėl FNTT vadovų, kol nebus antrojo patikrinimo poligrafu“. „Tačiau antrą kartą pasitikrino V.Gailius, o V.Giržadas to nepadarė. Priimdamas sprendimą dėl atleidimo vadovavausi ne tik poligrafo duomenimis, bet ir visuma kitų įvykių bei duomenų“, - pastebėjo ministras.

R.Palaitis sakė nestabdysiąs jau paskelbto konkurso užimti FNTT vadovo pareigas, „nebent neatsiras tinkamų pretendentų į šias pareigas“.

Be to, ministras leido suprasti nevykdysiąs Seimo NSGK ir Antikorupcijos komisijos išvadų, jeigu jose būtų nurodoma grąžinti V.Gailių ir V.Giržadą į pareigas. „Seimo komitetai ir komisijos nėra teisėsaugos institucijos“, - sakė jis.


Šiame straipsnyje: FNTTRaimundas Palaitis

NAUJAUSI KOMENTARAI

bylą dėl šmeižto

bylą dėl šmeižto portretas
Manau, kad šiam nešvariais darbeliais pagarsėjusiam ministrui turėtų būti iškelta byla dėl šmeižto. Tik vargu ar Gailius su Giržadu panorės kišti savo rankas į šitą šūdą.

kembbikas

kembbikas portretas
Ar is vis ,jis turi teise buti ministru ,gi yra prisidirbes is anksciau.

Sraigė

Sraigė portretas
"įsitikinęs"- juokas ima, tai kur dabar dėtis Palaičiui, jei įsitikinimas bus praėjęs?
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių