R.Palaitis įsakymą dėl FNTT vadovu žada pasirašyti ketvirtadienį

Atsistatydinantis vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis ketvirtadienį žada pasirašyti įsakymą dėl konkursą laimėjusio Kęstučio Jucevičiaus paskyrimo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovu, jei turės visus reikiamus dokumentus ir juose nebus „neigiamų indikacijų“.

„Grįšiu po Vyriausybės valandos, pasižiūrėsiu, ar visi dokumentai reikalingi yra ant stalo, ar visi mane tenkina, ir jei nebus kažkokių neigiamų indikacijų, įsakymas bus pasirašytas. Jeigu bus neigiamos indikacijos, bus atidėta vėlesniems laikams“, - ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė R.Palaitis.

Premjeras Andrius Kubilius sako siūlantis atidėti K.Jucevičiaus skyrimą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovu, nes suabejota jo nepriekaištinga reputacija.

„Šiuo atžvilgiu Seimo nariai, Antikorupcijos komisija, ir dalis visuomenės suabejojo, ar šitų standartų tokiame konkurse laikomasi, ir todėl paraginau atidėti 14 dienų rezultatų paskelbimus, kad per tą laiką atitinkamos institucijos, tai yra Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, galbūt Specialiųjų tyrimų taryba, galėtų vieši nedviprasmiškai atsakyti, ar tie nuogąstavimai išsakomi spaudoje pagrįsti, ar ne“, - sako premjeras.

Antikorupcijos komisija trečiadienį pranešė turinti duomenų, kad K.Jucevičiui FNTT būnant atsakingu už slaptų dokumentų administravimą dingo per šimtas slaptų dokumentų. Komisija teigė, jog dėl to tarnyboje pradėtas vidinis tyrimas, K.Jucevičiui esą buvo panaikintas priėjimas prie FNTT vidaus duomenų bazės. Pats K.Jucevičius kaltinimus neigia.

Antikorupcijos komisijai paskelbus, jog konkursą laimėjęs K.Jucevičius gali būti atsakingas dėl esą pradingusių dokumentų FNTT, pats K.Jucevičius tai vadina neteisingomis interpretacijomis, anot jo, dokumentai nedingo, o trūko atžymų registruose.

„Čia yra interpretacija neteisinga. Reikia skirti du skirtingus dalykus: dokumentų pradanginimą ir taip sakant, kai būna dokumentų sutikrinimai ir yra daromos atžymos įslaptintų dokumentų registruose. Tai ten tokie buvo faktai, kad 1997, 1998, 1999 metų sutikrinimo dokumentuose trūko kai kurių atžymų“ - žurnalistams trečiadienį brifinge FNTT sakė K.Jucevičius.

Taip pat jis teigė, kad patikrinimai buvo atliekami kiekvienais metais. Teisėsaugininkas taip pat atskleidė, kad buvo atliekamas patikrinimas dėl registruose dingusių atžymų. Anot K.Jucevičiaus, patikrinimas buvo atliktas dėl faktų, o ne dėl jo asmens. FNTT atstovė spaudai Rūta Andriuškaitė BNS nurodė, jog minėto patikrinimo metu nustatyta, kad „atsakingų asmenų patraukti tarnybinėn atsakomybėn nebuvo, tikrinimas buvo nutrauktas“.

Pareigūnas tvirtino nežinantis, kad būtų atliekami kokie nors ikiteisminiai tyrimai dėl slaptų dokumentų dingimo iš FNTT.

Trečiadienį atsistatydinimo pareiškimą premjerui A.Kubiliui įteikęs vidaus reikalų ministras R.Palaitis vadovauti FNTT K.Jucevičiui pavedė pirmadienį. Tačiau A.Kubilius trečiadienį paragino R.Palaitį sprendimą dėl K.Jucevičiaus skyrimo atidėti dviem savaitėms.

Seimo Antikorupcijos komisija kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl to, kad raštą apie savo patikimumą K.Jucevičius pasirašė pats.


Šiame straipsnyje: Raimundas PalaitisFNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

mu

mu portretas
greiciau tik rasyk ta isakyma gal apsiramins partneriai

nepasirasyk isakymo

nepasirasyk isakymo portretas
koncervatoriam armija priklauso O Jukneviciene siomis dienomis neprognozuojama.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių