R.Palaitis: atleistiems pareigūnams sugrįžti į postus kelio nėra

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis įsitikinęs, kad teisėto kelio sugrįžti į savo postus atstatydintiems FNTT vadovams nėra.

Kad vėl taptų Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovais Vitalijus Gailius ir Vytautas Giržadas turėtų gauti daugmaž septynių institucijų pažymas. Ministro pasitikėjimą praradę pareigūnai taip pat turėtų iš naujo gauti leidimą dirbti su slapta informacija.

„Jie savo laiku turėjo atlikti papildomą patikrinimą. Jie tokią galimybę turėjo, tačiau ja nepasinaudojo“, - teigė R.Palaitis.

Nuomonės apie atstatydintus FNTT vadovus vidaus reikalų ministras tikino nepakeisiąs, net jei tai jam kainuos postą.

„Esu įsitikinęs, kad pasielgiau teisingai, pagal Lietuvos Respublikos įstatymus ir savo pozicijos keisti nesiruošiu. Esu įsitikinęs savo teisumu“, - tikino ministras.

Kalbėdamas apie nepalankias sau Seimo komisijos išvadas R.Palaitis pareiškė, kad šios yra politizuotos ir parengtos ne visai kompetentingų asmenų.

„Ši komisija sprendė klausimą šiek tiek ne savo kompetencijos ribose. Teisinės komisijos išvados ir argumentai nėra tvirti. Tai grynai politinė nuomonė ir todėl ją reikia vertinti politiškai. Gal aš nepatinku daliai konservatorių ir A.Zuoko partijai, bet gal kitiems aš ir patinku“, - svarstė ministras.

Ministras taip pat dar kartą pakartojo mintį, kad savo veiksmuose susijusiuose su FNTT yra sulaukęs prezidentės palaikymo.


Šiame straipsnyje: FNTTRaimundas Palaitis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pikasas2

Pikasas2 portretas
Visuomenės dauguma, manau, jau supranta, kad šį kartą prezidentė suklydo. Pasakiau patį švelniausią įmanomą vertinimą. Tuo pat metu esu įsitikinęs, kad ji šiurščiai nepažeidė LR Konstitucijos ir savo priesaikos nesulaužė. Tai daugiau darbiniai, senus sovietinius laikus menantys darbo metodai, kurie nepriklausomoje Lietuvoje atrodo gan keistai. Pasakysiu dar tiesiau. Pas mūsų šalies vadovę toks darbo stilius. Gal jis daug kam nėra malonus ir priimtinas, bet kad nusikalstamas - tą tvirtinti būtų gerokai per anksti. Seimo AK klausimai bet kuriuo atveju bus priminimas prezidentei, kad būtina preciziškiau laikytis valdžių atskyrimo ir darbo pasidalinimo principų. Kurių prezidentė nesuprato jau tada, kai naktį po rinkimų apskelbė, kad jei prireiks, ji valdys šalį dekretais, pagal 85 Konstitucijos straipsnį. Būtent tame straipsnyje prezidentės galios yra ne išplečiamos , bet susiaurinamos, nes svarbiausių nuostatų dekretai gali įgyti galią tik tada, jei bus pasirašyti ir Ministro Pirmininko arba atitinkamo ministro. Konstitucinių netikslumų prezidentės darbe karts nuo karto nesunkiai buvo galima pastebėti. Nežinau , ką veikė jos vyriausia teisės patarėja Solveiga Cirtautienė Ar ji laiku nepatarė ar jos patarimais prezidentė nepanoro pasinaudoti? Šiuo metu prezidentė "atsitveria siena" ir Seimo AK išvadų nekomentuoja, prisidengama tuo, kad vyksta teisminis tyrimas. Dėl V.Gailiaus ir V.Giržadų skundų teismui - taip pat. Tokie tyrimai iki galutinio rezultato gali užsitesti kelis metus. Kovoje su kyšininkavimu, korupcija, kontrabanda ir kitais finansiniais grubiais pažeidimais viuomenė tiek laisvo laiko laukti nenori ir negali. Net iki šių Seimo rinkimų daug kam teks apsispręsti su kuo nori būti politikai ir valdininkai. Su sena, korumpuota sistema ar su tais, kurie nori ją ryžtingai keisti, švarinant tai, ką turėjome atlikti jau nepriklausomybės atgavimo pradžioje. Net ir prezidentei teks labai aiškiai pasirinkti. Politinės - ideolioginės pozicijos slėpimas šiuo atveju neturės pozityvo, nes tai sietina ir su kriminaline reiškinio puse.

Poligrafistas

Poligrafistas portretas
Kas yra POLIGRAFAS? Tai prietaisas, registruojantis žmogaus reakcijas į užduodamus klausimus. Rezultatai didele dalimi priklauso nuo klausimus užduodančio OPERATORIAUS. Pastarąjam yra neribotos galimybės išgauti norimus rezultatus, todėl JOKIAME PASAULIO TEISME tyrimai poligrafu nelaikomi įrodymais. Tai tik priemonė, galinti nukreipti tyrėjus reikiama kryptimi tolesniuose tyrimuose – ir nieko daugiau. Pasodinkit prie poligrafo popiežių, ir klausimus užduodantis operatorius galės taip jį “apklausti”, kad popiežius bus pripažintas didžiausiu pasaulio nusikaltėliu… To negalėjo nežinoti VRM ministras, bet FNTT vadovai buvo pašalinti vien remiantis poligrafo parodymais. Beje, tokia Stankūnaitė su Ūsu irgi buvo tirti poligrafu. Abu tyrimo neatlaikė, kaip sakoma, per visus galus, bet Stankūnaitė ne tik nepatraukta baudžiamojon atsakomybėn, atvirkščiai – valstybė jos apsaugai skiria po 40000 Lt/mėn, vežioja valdišku autobusu – už mokesčių mokėtojų pinigus…
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių