R.Palaitis: atimti teisę dirbti su slapta informacija siūlė VSD

Buvęs vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų aplinkybes tyrusiai Seimo Antikorupcijos komisijai tvirtino, kad panaikinti leidimus jiems dirbti su slapta informacija siūlė Valstybės saugumo departamentas (VSD).

„Gauta VSD pažyma, kurioje, cituoju, “siūlome skubiai spręsti dėl leidimų dirbti ar susipažinti su slapta informacija panaikinimo„ FNTT vadovams“, - komisijos nariams R.Palaitis teigė cituojantis VSD raštą, rodo paviešinta jo liudijimo stenograma.

R.Palaitis į komisiją liudyti buvo kviestas du kartus, ir abu kartus tvirtino būtent tokio turinio pažymą gavęs iš VSD. Tuo pačiu R.Palaitis pabrėžė, kad tai nebuvo oficialus VSD teikimas dėl leidimo dirbti su slapta informacija panaikinimo, o pažyma.

VSD generalinis direktorius Gediminas Grina ne kartą yra tvirtinęs, kad jo vadovaujama institucija jokio siūlymo neteikė, tik informavo ministrą ir ragino jį apsispręsti.Taip pat R.Palaitis komisijai dėstė, jog FNTT direktoriaus pavaduotojui Vytautui Giržadui nepalankūs buvo abu tyrimai poligrafu, o tyrimo rezultatai parodę, kad „jis melavo atsakant ir į klausimus apie informacijos dalijimą neįgaliotiems asmenims, ir “Lietuvos ryto„ žurnalistams“.

Situaciją tuometinis vidaus reikalų ministras sakė tuomet aptaręs ir su prezidente Dalia Grybauskaite, tiek su ja tiesiogiai, tiek su patarėjais, ir su premjeru Andriumi Kubiliumi.

„Aptariau situaciją su prezidente. Jos nuomonė buvo vienareikšmiška - teisėsaugos institucijų vadovų reputacija turi būti švari, o ant buvusių FNTT vadovų abiejų krito didelis įtarimų šešėlis. Apie tai ji, prezidentė, kalbėjo ir su premjeru. (...) Premjerui, deja, pateikti faktai apie nutekėjusią informaciją, viso to pasekmes, kad iš Lietuvos išplaukė milijardas, nu, nesujaudino. Jis ragino neskubėti ir palaukti, kol bus nustatyta baudžiamoji atsakomybė. Baudžiamoji, kaip žinot, jau tik po ikiteisminio tyrimo ir teismo“, - komisijai sakė R.Palaitis.

Buvusiam FNTT vadovo pavaduotojui V.Giržadui prokurorai yra pateikę įtarimus dėl dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.Praėjusių metų lapkričio mėnesį prieš pat banko „Snoras“ nacionalizavimą dienraštis „Lietuvos rytas“, cituodamas anoniminius šaltinius, pranešė, kad „Generalinė prokuratūra jau pasirašė leidimus atlikti kratas viename bankų ir jo vadovų namuose“.

Konkretaus banko dienraštis nenurodė, tačiau teigė, jog taikinys yra „lietuviškas bankas“. Daugiau nei trečdalį „Lietuvos ryto“ akcijų valdė „Snoro“ bankas.

Po šio publikacijos generalinis prokuroras D.Valys kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD), kad šis atliktų operatyvinį tyrimą dėl neviešų duomenų atskleidimo.Šių metų vasarį Generalinėje prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl informacijos apie planuojamus pareigūnų veiksmus, tiriant banko „Snoras“ veiklą, neteisėto atskleidimo. Tyrimas pradėtas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Prieš tai tuometinis vidaus reikalų ministras R.Palaitis panaikino FNTT direktoriaus Vitalijaus Gailiaus ir jo pavaduotojo V.Giržado leidimus dirbti su slapta informacija ir atleido juos iš pareigų. Tokį sprendimą ministras priėmė gavęs VSD raštą, kuriame apibendrinti du šių pareigūnų patikrinimo poligrafu rezultatai.

Atleidžiamą FNTT vadovą V.Gailių tuomet parėmė konservatoriai, o R.Palaitis kilus politinei krizei atsistatydino iš vidaus reikalų ministro pareigų. Seimo Antikorupcijos komisija, inicijavusi FNTT vadovų atleidimo aplinkybių tyrimą, jo išvadomis tvirtino juos buvus atleistus nepagrįstai ir reikalavo grąžinti į pareigas.


Šiame straipsnyje: FNTTRaimundas Palaitis

NAUJAUSI KOMENTARAI

666

666 portretas
kas dar netiki kad mafija valstybiniame sektoriuje , prezidente ir seimūnai tai tik peškos šitos mafijos

saule

saule portretas
ilipo du draugeliai i dideli šūda-niekaip negali apsispresti kuris labiau išsšūdino (Palaitis ir Girna)
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių