R.Palaičio atsistatydinimo konservatoriai lauks iki kovo 22-osios

Valdančiosios koalicijos partneriams ketvirtadienį pasiūlytas susitarimo projektas, pagal kurį vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis postą turėtų palikti iki kovo 22 dienos.

„Ministras R.Palaitis atsistatydina. Vietoj jo Liberalų ir centro sąjunga pasiūlo naują ministro kandidatūrą. Tai padaroma iki 2012 metų kovo 22 dienos“, - rašoma susitarimo projekte.

Pagal jį, iki kovo 16-osios turėtų būti sustabdytas konkursas į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pareigas.

Iki kovo 19 dienos partneriai turėtų suderinti ir Vyriausybėje patvirtinti FNTT pertvarkos projektus. Jie Seime turėtų būti priimti iki balandžio 15-osios. Pačią tarnybos pertvarką norima įvykdyti iki gegužės 1-osios.

Tokius reikalavimus koalicijos partneriams yra iškėlęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas.

Prie ketvirtadienį partneriams pateikto susitarimo projekto prirašyta pastaba, kad susitarimas turi būti pasiektas iki kovo 18-osios. Nepasiekus tokio susitarimo, svarstomas Permainų koalicijos sutarties nutraukimas.

Valdančiąją Permainų koaliciją sudaro TS-LKD, Liberalų ir centro sąjunga bei Liberalų sąjūdis.

Įtampa valdančiojoje koalicijoje kilo, kai vidaus reikalų ministras R.Palaitis vasario 15 dieną iš FNTT direktoriaus pareigų atleido Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą. R.Palaitis V.Gailių ir V.Giržadą atleido remdamasis Valstybės saugumo departamento apibendrinta informacija apie tyrimus poligrafu aiškinantis, kas nutekino informaciją apie teisėsaugos planuojamas operacijas dėl banko „Snoras“.

Premjero A.Kubiliaus teigimu, šis žingsnis buvo nemotyvuotas ir skubotas. Ministro sprendimą parėmė prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri netenkino premjero teikimo atleisti R.Palaitį iš pareigų ir pasiūlė ginčą spręsti politinėmis priemonėmis Seime.


Šiame straipsnyje: Raimundas Palaitis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Klaipėdietė

Klaipėdietė portretas
Prezidentė krito mano akyse, nebebalsuosu už ją, o taip ja tikėjau. O Palaitis turėjo senai atsistatydinti.

Kaunietė

Kaunietė portretas
Prezidentė mano akyse pakilo ir jei iki šiol aš balsuoti nėjau, tai dabar jei tik Prezidentė kels savo kandidatūrą būtinai eisiu, o Palaitis privalo turėti savo nuomonę ir pasielgęs pagal įstatymus turi jų laikytis, kad ir kaip konservatoriai siustų.Negalimas joks įtakojimas premjero bei seimo pirmininkės vien tik todėl ,kad ponai atleisti pareigūnai turi ką apie juos pasakyti.

Pikasas

Pikasas portretas
RADAU: "Siga, Pikasui, 2012 03 15 Džiaugiesi, Pikasai? Juk Grybauskaitė geriausias pasirinkimas prezidento rinkimuose. Nepersigalvojai?" ATSAKAU: Nesuprantu, kuo turėčiau džiaugtis? Niekad nesidžiaugiau, kai prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimai ar teiginiai sukeldavo daug abejonių. Kaip, beje, ir šį kartą. Niekados nenutylėdavau savo oponuojančios nuomonės ir visa tai galite rasti internetiniuose archyvuose. Kaip ir tai, kad kandidatų į LR prezidento postą sąraše įžvelgiau tik vieną eurokomisarę, kurios kandidatūra buvo verta diskusijos. Tą atvirai ir dariau, nenutylėdamas apie ją net ir tos informacijos, kurią buvo pasiskubinta iš archyvų ištrinti. Niekados nesu agitavęs balsuoti už kurią nors partiją ar atskirą kandidatą. Taip elgiausi ir prezidentinės rinkiminės kampanijos metu. Galima buvo nujausti kandidatės karjeros daugialypiškumą, kuris iš tikrųjų vertė suklusti. Tačiau, ilgoka jos darbo patirtis ES komisijos struktūroje taip pat turėjo savo pozityvų svorį. Klausiate, ar nepersigalvojau? O ką ir dėl ko galėčiau persigalvoti? Juk išrinktos prezidentės kadencija jau persirito per pusę. Daug vandens jau nutekėjo... Jei naujuose rinkimuose vėl būtų tas pats sąrašas, vėlgi daugiausiai svarstyčiau apie dabartinės prezidentės kandidatūrą. Tikiuosi, kad bus kitokia, didesnė pasirinkimo galimybė. Tada ir matysim. Mane per prezidento rinkimus vienas toks aktyvus komentatorius "Tomas J." nuolat klausinėjo, ką darysiu, jei prezidentė nuvils ja patikėjusius rinkėjus? Tada atsakiau, kad elgsiuos pagal sąžinę. Pozityviems, pagal mano supratimą, sprendimams pritarsiu, o dėl abejotinų diskuruotuosiu arba kritikuosiu. Tap ir elgiausi šios kadencijos metu. Mane netgi stebina, kad labai daug politologų ir komentatorių vertinimai labai išsiskyrę. Vieni mato tik neigiamas prezidentės darbo puses, o kiti tik teigiamas. Gali būti, kad teisingumas būna kažkur tarp tų kraštutinių nuomonių. Manau, kad tik neužsiangažavę bei laisvi asmenys gali išreikšti įvairiapusišką, ta prasme išsamesnę, o tuo pačiu ir pozityvesnę nuomonę.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių