R.Paksas: prokuroro prašymas riboti DP veiklą planų jungtis nekeičia

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovas europarlamentaras Rolandas Paksas sako, jog prokuroro prašymas apriboti Darbo partijos veiklą ir neleisti jai jungtis su „tvarkiečiais“ šių planų nekeičia.

Tuo pačiu komentuodamas Generalinės prokuratūros prokuroro Sauliaus Versecko pateiktą prašymą R.Paksas siūlė prokurorams „dirbti pagal Prokuratūros įstatymą ir nepolitikuoti“.

„Man atrodo, kad kiekvienas turėtumėm dirbti savo darbą. Politikai daryti sprendimus - jungtis, nesijungti, kurti stiprius darinius, nekurti, prokurorai turėtų dirbti pagal Prokuratūros įstatymą ir nepolitikuoti, tada valstybėj viskas bus tvarkoj. Mūsų planų jungtis tai nekeičia ir negalėjo pakeist, mes esame tame procese, turime tarybų sprendimus ir einame toliau“, - BNS trečiadienį sakė R.Paksas.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ vicepirmininkas Valentinas Mazuronis komentuodamas prokuroro prašymą laikinai apriboti Darbo partijos veiklą sako, kad prokuroras neturėtų daryti įtakos politiniams procesams.

„Vertinu tai, kaip prokuroro Sauliaus Versecko bandymą kištis kur nederėtų - į politinius valstybės procesus. Kol nėra teismo sprendimo, visiems galioja nekaltumo prezumpcija“, - trečiadienį BNS sakė V.Mazuronis.

Jo teigimu, prokuroro prašymas yra ne tik kišimasis, bet ir bandymas daryti įtaką politiniams procesams, šiuo atveju - partijų susijungimui.

„Tvarkietis“ pabrėžė, kad teisėsauga ir politika turėtų būti atskirtos.

Trečiadienį per Vilniaus apygardos teismo posėdį Generalinės prokuratūros prokuroras S.Verseckas paprašė teismo laikinai apriboti Darbo partijos veiklą, iki nuosprendžio įsiteisėjimo uždraudžiant pakeisti jos juridinį statusą, likviduoti ar pertvarkyti.

„Jeigu partijos būtų sujungtos į vieną, šioje baudžiamojoje Darbo partija nustotų egzistuoti kaip juridinis vienetas, būtų išregistruota iš registro. Nors kodekse numatyta, kad pereina teisės ir pareigos, tačiau niekur nenumatyta, kad naujai įsteigtas juridinis asmuo gali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn už nusikalstamą veiką“, - trečiadienį teismui sakė prokuroras.

Darbo partijos vadinamosios juodosios buhalterijos byloje kaltinamųjų advokatai prokuroro prašyme teigė įžvelgiantys „konstitucinį ginčą“.

Teismas posėdį atidėjo iki penktadienio, tada pasisakys gynėjai.

Darbo partija kaltinama 2004-2006 metais galėjusi neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų.

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, Seimo pirmasis vicepirmininkas Vytautas Gapšys, Seimo narė Vitalija Vonžutaitė kaltinami organizavę apgaulingą partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą. Šioje byloje be minėtų trijų parlamentarų kaltinama pati Darbo partija ir buvusi jos finansininkė Marina Liutkevičienė.

Darbo partijos atstovai kategoriškai atmeta kaltinimus ir bylą sako esant politine. Ši byla teismą pasiekė dar 2008 metais.

Praėjusį savaitgalį Darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“ tarybos pritarė partijų jungtuvėms ir nutarė pradėti derybas dėl to.



NAUJAUSI KOMENTARAI

RQ

RQ portretas
Dabar uzpaskis vaidins ligonį, o paxsisius santykiaus su dviem partijomis. Jeigu neįvyks persileidimas gims mažas dinozauras.

etiketas

etiketas portretas
sis jo gestas fotkej,nu jis gatvej parodytu i ka pirstu tai neaisku kaip butu,etiketo normu tegul pirma ismoksta ereliukas

LT

LT portretas
Cia ne partijos jos sukejia šalyje tik intrigas ir chaosą. Gai pagaliau pradėsite ponai rupintis valstybe ir žmonių gerove, o ne DP sukčius užmaskuoti toliau stenksitės...
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių