R.Ozolas: „Lietuvos sąrašo“ idėja buvo paimta

Nacionalinio arba „Lietuvos sąrašo“ idėją iškėlė visuomeninis judėjimas „Už teisingumą“, tačiau ją paėmė Drąsos kelio partija, sako Nepriklausomybės Akto signataras, judėjimo „Už teisingumo“ narys Romualdas Ozolas.

„Visuomeninis judėjimas “Už teisingumą„ iškėlė nacionalinio sąrašo idėją. Ji buvo realizuota “Lietuvos sąrašo„ pavadinimu (...). Jokių sprendimų iniciatyvinėje grupėje šiuo klausimu (dėl idėjos perdavimo Drąsos keliui - BNS) nebuvo“, - ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė R.Ozolas.

Paklaustas, ar Drąsos kelio partija pasisavino „Lietuvos sąrašą“, signataras tvirtino, kad nebūtų linkęs sakyti, kad sąrašo idėja buvo pasisavinta - ji tiesiog paimta.

Mes pripažinome Drąsos kelio partijos apsisprendimą eiti (į rinkimus - BNS) savarankiškai, nors su tam tikru apgailestavimu, kad skaidomas bendras frontas. Tačiau jų teisė yra spręsti. „Lietuvos sąrašo“ žmones į Drąsos kelią nuvedė Valdas Vasiliauskas", - paaiškino R.Ozolas.

V.Vasiliauskas ketvirtadienį BNS teigė, kad konflikto dėl „Lietuvos sąrašo“ pavadinimo nėra, nes jį Dariaus Kuolio prašymu yra užpatentavęs Seimo narys konservatorius Naglis Puteikis.

„Nežinau, kas iš tiesų iškėlė tą gražią “Lietuvos sąrašo„ idėją, ją Drąsos kelio partijai pristatė Darius Kuolys, kaip vienas iš judėjimo “Už teisingumą„ narys (...). Mes negalime savintis pavadinimo, neturime jokių pretenzijų, todėl mūsų sąrašas, kurio daugumą sudarys nepartiniai, visuomenininkai vadinsis Drąsos kelio partijos kandidatų sąrašu“, - paaiškino V.Vasiliauskas.

Anot R.Ozolo, kai „Drąsos kelio partija perėmė “Lietuvos sąrašo„ formavimo ir vedimo į Seimo rinkimus teisę, sumažėjo vieningo nacionalinio fronto formavimo galimybė“.

„Tačiau apskritai pareiškimas, kad Drąsos kelias eina į rinkimus vienas įnešė aiškumo į nesisteminių partijų gretas. Nuo šiol fronte bus du politiniai dariniai - Drąsos kelias ir nacionalinis susivienijimas “Už Lietuvą Lietuvoje„, kurį sudaro trys partijos, vedančios derybas dar dėl dviejų partijų prisijungimo“, - per spaudos konferenciją dėstė signataras.

Jis baiminosi, kad antikorupcines ir antiklanines jėgas vienijantis frontas gali būti dar labiau suskaidytas, nes jo žiniomis, Darius Kuolys renka parašus „Lietuvos sąrašo“ partijai įkurti.„Jeigu yra tikros žinios, kad rengiamasi kurti partiją tuo pagrindu, tai turėčiau pasakyti, kad dar kartą tektų apgailestauti, jog vieningas frontas būtų suskaidytas jau į tris dalis“, - tvirtino R.Ozolas.

Jis pabrėžė, kad šiandien nėra aišku, kam priklauso „Lietuvos sąrašas“.Pirmadienį Drąsos kelio partijos atstovai ir visuomenininkai paskelbė formuojantys „Lietuvos sąrašą“.

Jį į Seimo rinkimus ketina vesti šią savaitę iš Kauno apygardos teismo teisėjų pasitraukusi Neringa Venckienė. Jame taip pat yra žurnalistas V.Vasiliauskas, lenktynininkas Stasys Brundza, advokatas Jonas Ivoška, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas, Seimo Krikščionių partijos frakcijos narys Ligitas Kernagis, balsuojant dėl Lietuvos nepriklausomybės 1990 metais susilaikęs buvęs Aukščiausios Tarybos-Atkuriamojo Seimo narys, buvęs Lietuvos lenkų lyderis Ryšardas Maceikianecas, žurnalistas Vytautas Matulevičius, aktorius Audrius Nakas, Kovo 11-osios Akto signataras Algirdas Patackas, atsargos pulkininkas buvęs Valstybės saugumo departamento III valdybos viršininkas Linas Petronis, neseniai iš valdančiųjų konservatorių gretų pasitraukę Seimo nariai Aurelija Stancikienė ir Saulius Stoma, Vytauto Didžiojo universiteto docentė Inga Stepukonienė, Drąsos kelio pirmininkas, savo kunigystę sustabdęs Jonas Varkala.

Seimo rinkimai vyks spalio 14 dieną.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žemaitis

Žemaitis portretas
Galvojau balsuosiu už Lietuvos sąrašą. Nereikėjo jo suplakti su Kedžio sarašu, nes tai visiškai skirtingi dalykai, padaryta didelė klaida.

apuokas

apuokas portretas
Gaila,kad neturiu galimybes sutikti R.Ozola.Paklausciau,kaip ir kodel sitame sarase atsirado S.Bundza ir J.Ivoska?Man tai tas pats,kaip vienoje valtyje vilkas,ozka ir kopustas.

vargšai

vargšai portretas
stovėjo,stovėjo po medžiu,kol sugalvojo sąrašą ir net užpatentavo.Tai gal užsipatentuokit ir vėliavą-raudona su geltona ir fone baltos pirštinės.Na ir pirmyn į lovį,nes gali DK aplenkti.
VISI KOMENTARAI 56
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių