R.Juknevičienė: Baltarusijos valdžios pareiškimai kelia daug klausimų

Baltarusijos valdžios pastarojo meto pranešimai kelia daug klausimų ir neatitinka geros kaimynystės dvasios, interviu Baltarusijos opozicijos portalui charter97.org teigia krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Paklausta, kaip komentuoja pastarųjų savaičių Baltarusijos KGB pranešimus apie sulaikytus tariamai Lietuvai šnipinėjusius Baltarusijos piliečius, R.Jukknevičienė atsakė: „Mes niekuomet nekomentuojame to, ką daro vienos ar kitos tokios tarnybos (specialiosios tarnybos - BNS). Tai, kas buvo paskelbta Baltarusijos valdžios, mums kelia daug klausimų. Manau, kad tai neatitinka geros kaimynystės dvasiai“.

Ji čia pat teigė negalinti komentuoti Lietuvos politikų ir diplomatų pareiškimų, kuriuose teigta, jog Baltarusijos KGB paskelbta informacija - tikrovės neatitinkanti insinuacija.

„Aš manau, kad šiuo atveju mums derėtų laikytis santūrumo“, - teigė ministrė.

„Mes turėjome nemažai idėjų, kaip galėtume abipusiai bendradarbiauti. Aš net buvau susitikusi su Baltarusijos gynybos ministru prieš prezidento rinkimus 2010 metais. Bet paskui, kuomet vyko represijos, buvo užgniaužta demokratija, mes kartu su Europos sąjunga nutraukėm kontaktus. Šiuo metu bendradarbiavimas tarp mūsų kariuomenių vyksta žemesniame lygyje. Žinoma, tų kontaktų nedaug. Būtų geriau, jei dvi kaimyninės valstybės laikytųsi vienodų principų, ypatingai, demokratinių principų. Bet yra, kaip yra. Kol kas mes bendradarbiaujam, nes turim bendrą 600 kilometrų sieną. Bet manau, kad viskas ateityje“, - sakė R.Juknevičienė, paklausta, ar problematiška bendradarbiauti karinėje srityje su diktatūros režimo valdoma valstybe.

Klausiama, ar vieno Sausio 13 - osios bylos įtariamųjų generolo Viktoro Uschopčiko neišdavimas Lietuvai turi įtakos abiejų šalių santykiams, ministrė teigė, jog ši problema buvo tuomet, kad generolas V.Uschopčikas dirbo Baltarusijos Gynybos ministerijoje.

„Problemų tapo mažiau, kai jo šioje žinyboje neliko. Tuo metu buvo neįmanoma bendradarbiauti. Bet bendrai tai yra politinė problema ir, žinoma, ji išlikusi“, - teigė R.Juknevičienė.

Portalo charter97.org paklausta apie pranešimus dėl švedų pilotuojamo lėktuvo, kaip skelbiama iš Lietuvos teritorijos nelegaliai įskridusio į Baltarusiją ir išmetusio apie 1000 pliušinių meškiukų, ministrė atsakė: „Mes neturime tokios informacijos, kurią jums galėčiau suteikti“.

Anot ministrės, Lietuvoje toks skrydis nebuvo fiksuotas.NAUJAUSI KOMENTARAI

vytautas

vytautas portretas
IR KADA ŠIA BOBĄ IŠPIRDOLINS IŠ POLITIKOS,JUK JI DABAR NEI KAREIVIS PARAKO RAGAVES,NEI DAKTARAS ŽMONES GYDANTIS,O TIK KAŽKOKS KLIEDESIŲ PASAULIS IR PINIGŲ PLOVĖJAS,NEŽINANTIS NEI ISTATYMŲ,NEI TVARKOS.ATSIMENU VILJAMSO AFERA,KADA JI BALSAVO SAVO VYRO NAUDAI,BET UŽ TAI BUVO ATLEISTA NUO ATSAKOMYBĖS,KAIP NEŽINOJUSI ISTATYMO.JI VISKĄ ŽINOJO,TIK DURNELE APSIMETĖ,O TAI JAU AFERIZMAS.BŪTU MALONU PO RINKIMŲ ŠIOS PERSONOS SEIME NEBEMATYTI.

darius

darius portretas
Reikia greiciau pirkti is svedu lektuvus kol nepabrango, o tai ju jokie nato ir Rusijos radarai negali uzfiksuoti. Galesime skraidyti po visa pasauly ir nieks musu nepagaus, o ta Jukneviciene svajoja apie Amerikieciu senus lauzus pirkti Lietuvai, kuriuos net Iranas pagauna ir nusodina. Zinoma pasijuokiau, nes ta jukneviciene tai man durneles smotas, o dar vadovauja Lietuvos kariuomenei, tragedija.

Žinom

Žinom portretas
Man nekelia jokių klausimų, visas šis baltarusiškas ar koks rusiškas zombynas seniai aiškus, o homosovitikams dar broliai ir seserys....
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių