Rinkėjai nebuvo aktyvūs, fiksuoti smulkūs pažeidimai (atnaujintas)

Sekmadienį vykusiuose rinkimuose į dvi laisvas Seimo narių vietas rinkėjai dalyvavo nelabai aktyviai. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) gavo pranešimus tik apie palyginti smulkius balsavimo tvarkos pažeidimus, kurie tikriausiai neturės esminės įtakos rinkimų rezultatams. Vienas stambiausių pažeidimų - galimai balsus pirkusį rinkimų stebėtoją sulaikė policija. 

Balsavo trečdalis rinkėjų 

VRK duomenimis, iki 19 valandos, tai yra likus vos valandai iki balsavimo pabaigos, abejose apygardose, kur vyko pakartotiniai Seimo narių rinkimai, atėjo balsuoti kiek mažiau nei trečdalis - 31,77 procento visų įregistruotų rinkėjų. 

Šilalės-Šilutės apygardoje iki sekmadienio vakaro balsavime dalyvavo 29,48 proc., Vilniaus-Šalčininkų apygardoje - 33,62 proc. rinkėjų. 

Tai kur kas mažesnis aktyvumas, nei prieš metus, kai vyko visuotiniai Seimo rinkimai. Tuomet Šilalės-Šilutės apygardoje iki sekmadienio 19 valandos balsavime dalyvavo 40,89 proc. rinkėjų, Vilniaus-Šalčininkų apygardoje - 41,81 proc. 

Mažesnis aktyvumas nei prieš metus 

Šio sekmadienio 10 valandos duomenimis, į rinkimų apylinkes abejose apygardose buvo atėję tik 5,3 proc. visų rinkėjų, iki 14 val. - 20,76 proc. 

Dar 8,22 proc. rinkėjų abejose apygardose dalyvavo balsavime iš anksto. Šilalės-Šilutės apygardoje iš anksto, specialiuose paštuose ir namuose balsavo 6,26 proc. visų rinkėjų, Vilniaus-Šalčininkų - net 9,81 proc. 

Tokiu būdu, iš viso iki sekmadienio vakaro (skaičiuojant ir atėjusius prie balsadėžių sekmadienį, ir balsavusius iš anksto) rinkimuose Šilalės-Šilutės apygardoje dalyvavo 35,74 proc., Vilniaus-Šalčininkų apygardoje - 43,43 proc. rinkėjų. 

Rinkėjų sąrašuose Šilalės-Šilutės apygardoje įrašyti 34 936 rinkėjai, Vilniaus-Šalčininkų - 43 149. Balsavimas baigėsi 20 valandą, pradėti skaičiuoti į balsadėžes įmesti biuleteniai. 

Sulaikė policija 

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas portalą informavo, kad gaunami pranešimai tik apie palyginti smulkius balsavimo tvarkos pažeidimus. Jis abejojo, ar tarp tų pažeidimų bus keliančių grėsmę, jog bus panaikinti balsavimo rezultatai. 

Sekmadienio pavakarę Šilalės-Šilutės apygardoje policijos pareigūnai sulaikė rinkimų stebėtoją Sigitą Kažukauską, kuris Upynos apylinkėje galimai bandė pirkti rinkėjų balsus. 

Pasak VRK pirmininko, tai vienas stambiausių galimų balsavimo tvarkos pažeidimų, tačiau net ir jis vargu ar turės įtakos galutiniams rinkimų rezultatams. Anot Z.Vaigausko, daugiausiai skundžiamasi dėl netinkamo rinkėjų pavėžėjimo, dėl vieno-kito nenukabinto agitacinio plakato, dėl nesutarimų su vietine valdžia tam tikrais organizaciniais klausimais. 

Komisijos vadovas neatmetė, kad VRK teks nagrinėti poros stebėtojų Vilniaus-Šalčininkų apygardoje skundus dėl to, kad jie esą nebuvo įleisti į namus, kai vyko balsavimas iš anksto. Apygardos rinkimų komisija 6 balsais prieš 3 atmetė šių stebėtojų skundus, tačiau, anot vyriausiojo rinkimų prievaizdo, jie dar turi teisę skųstis tiesiai VRK, kai ši tvirtins rinkimų rezultatus. 

Z.Vaigauskas sekmadienį važinėjo po Vilniaus-Šalčininkų apygardą, vietoje susipažino su situacija ir balsavimo eiga. 

Pretenduoja 17 kandidatų 

Dėl dviejų parlamentarų mandatų kovoja 17 kandidatų, kuriuos kelia 10 partijų. Šilalės-Šilutės apygardoje keliami 9 kandidatai, Vilniaus-Šalčininkų - 8. 

Šiems rinkimams VRK planuoja išleisti apie 900 tūkstančių litų. 

Pakartotiniai rinkimai dvejose apygardose rengiami, nes jose pernai išrinkti Seimo nariai Valdemaras Tomaševskis ir Zigmantas Balčytis šiemet birželį laimėjo rinkimus į Europos Parlamentą.


Šiame straipsnyje: pakartotiniai rinkimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių