Reitinguodami rinkėjai partijų sąrašus koregavo nedaug

Sekmadienį parlamento rinkimuose savo valią pareiškę rinkėjai partijų pasiūlytus kandidatų sąrašus koregavo nedaug - vietomis dažniausiai keitėsi greta įrašyti politikai. Visgi kai kuriuos partijų lyderius išstūmė žemiau sąraše įrašyti bendražygiai.

Socialdemokratų partijos lyderį premjerą Gediminą Kirkilą rinkėjai iš pirmos nustūmė į trečią. Partijos Tvarka ir teisingumas sąraše pirmuoju buvęs Valentinas Mazuronis po reitingavimo partijos sąraše liko antras. Rinkėjų sprendimu pirmoji pozicija atiteko dešimtoje vietoje sąraše įrašytam Juliui Veselkai.

Daugiausia mandatų - 18 – daugiamandatėje apygardoje iškovojusių konservatorių lyderis Andrius Kubilius po reitingavimo liko pirmoje vietoje. Antroje vietoje iš trečios rinkėjų sprendimu atsidūrė parlamentarė Rasa Juknevičienė. Jos kolegė Irena Degutienė po reitingavimo iš penktos pakilo į trečią vietą. Seimo narys Jurgis Razma liko ketvirtas. Į penktą vietą iš antros nukrito Molėtų rajono meras Valentinas Stundys, į šeštą vietą iš devintos rinkėjai "stumtelėjo" parlamentarą Audronių Ažubalį.

Antroje vietoje su 17 iškovotų mandatų likusios Tautos prisikėlimo partijos rinkėjai reitinguodami pirmoje vietoje paliko partijos lyderį Arūną Valinską. Į antrąją vietą iš ketvirtos pakilo aktorė Asta Baukutė. Į trečią vietą iš tryliktos Tautos prisikėlimo partijos sąraše pakilo žurnalistas Rokas Žilinskas, o partijos sąraše dvidešimt trečia buvusi A.Valinsko žmona Inga Valinskienė rinkėjų sprendimu atsidūrė ketvirtoje vietoje. Buvęs daininkas Laimonas Dinius po reitingavimo nusmuko per dvi vietas ir užėmė penktąją vietą.

Be Valinskų Seime dirbs dar viena pramogų pasaulio pora: Daiva Tamošiūnaitė Budrė bei Dainius Budrys. Abu priklauso Tautos prisikėlimo partijai.

11 mandatų gavusios ir daugiamandatėje apygardoje pagal iškovotą mandatų skaičių trečioje pozicijoje atsidūrusios partijos Tvarka ir teisingumas rinkėjai, kaip jau minėta, reitinguodami "nuskriaudė" pirmu sąraše įrašytą Valentiną Mazuronį. Po reitingavimo jis liko antras. Trečioje vietoje dabar yra Vilniaus meras Juozas Imbrasas, ketvirtoje Remigijus Ačas, penktoje – iš 18 vietos pakilęs Petras Gražulis.

Ketvirtoje vietoje su 10 iškovotų mandatų likusios Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkui Gediminui Kirkilui iš pirmos "nusmukus" į trečią vietą, pirmojoje atsidūrė Vilija Blinkevičiūtė. Antroje vietoje liko Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas.
4-as sąrašo numeris, remiantis rinkėjų valia, teko susisiekimo ministrui Algirdui Butkevičiui, 5-as krašto apsaugos ministrui Juozui Olekui.

Penktą vietą (8 mandatai) pagal gautų mandatų skaičių daugiamandatėje apygardoje laimėjusios koalicijos Darbo partija + jaunimas pirmasis aštuntukas nesikeitė. Pirmoje vietoje liko Viktoras Uspaskichas, antroje – Loreta Graužinienė, trečioje – Vytautas Gapšys, ketvirtoje –  Virginija Baltraitienė. Kęstutis Daukšys, Dangutė Mikutienė, Valentinas Bukauskas bei Vydas Gedvilas atitinkamai užėmė penktą, šeštą, septintą ir aštuntą vietas.

Šeštą ir septintą vietą pasidalijo Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir Liberalų ir centro sąjunga. Abi šios partijos daugiamandatėje apygardoje iškovojo po 5 mandatus.
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio sąrašas, suskaičiavus pirmumo balsus, pasikeitė nežymiai. Pirmoje pozicijoje, kaip ir partijos siūlytame sąraše, išliko Eligijus Masiulis, antras liko Gintaras Steponavičius, trečias – Petras Auštrevičius.  Iš 6-osios į 4-ąją poziciją pakilo Kęstutis Glaveckas, patekęs į antrąjį rinkimų turą ir Dainavos vienmandatėje apygardoje. 4-oje pozicijoje partijos sąraše buvusi Dalia Teišerskytė smuktelėjo į 5-ąją.

Liberalų ir centro sąjungos penketukas išliko nepakitęs. Pirmuoju liko partijos lyderis Artūras Zuokas, antras – Algis Čaplikas. Iš 4-osios į 3-iąją poziciją pakilo Raimondas Šukys, iš 3-iosios į 4-ąją smuktelėjo Vytautas Bogušis, 5-as liko Žilvinas Šilgalis.
Kitų rinkimuose dalyvavusių partijų kandidatai daugiamandatėje apygardoje neiškovojo mandatų.

Šiandien paaiškėjo ir dar viena naujiena dėl mandatų pasiskirstymo daugiamandatėje apygardoje. Daugiamandatėje apygardoje daugiausia balsų surinkusiai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams tenka ne 17, kaip manyta anksčiau, o 18 mandatų. O Lietuvos socialdemokratų partija surinko ne 11, kaip skelbta anksčiau, o 10 mandatų.


Šiame straipsnyje: rinkimaireitingavimasrinkėjai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių