Raseinių meras R.Ačas tvirtina laikęsis įstatymų

Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pripažintas supainiojęs interesus Raseinių meras „tvarkietis“ Remigijus Ačas tvirtina laikęsis įstatymų, tuo tarpu po nepalankaus etikos sargų vertinimo opozicija planuoja tartis dėl interpeliacijos, nors abejoja jos sėkme.

Po nepalankaus VTEK sprendimo Raseinių meras paskelbė pareiškimą, kuriame sako dėl jo apgailestaujantis ir tvirtina, jog griežtai laikėsi teisės aktų ir švietimo ministro įsakymų, pagal kuriuos rajone buvo komplektuojamos mokyklų klasės ir ikimokyklinio ugdymo grupės.

Meras aiškina, jog nenusišalino priimant sprendimą dėl svainės vadovaujamo lopšelio-darželio, tai esą buvęs kompleksinis klausimas, o „konkrečiai įstaigai nebuvo daroma jokų išimčių“.

„Pasirodo, tam negalėjau pritarti balsuodamas, nes vienoje iš šių įstaigų dirba mano svainė ir nesvarbu, kad tai buvo kompleksinis klausimas, apimantis visas švietimo įstaigas ir konkrečiai įstaigai nebuvo daroma jokių išimčių, o klasių komplektai ir pinigai už nepanaudotą nemokamą maitinimą buvo skaičiuojami pagal tą pačią formulę, visoms švietimo įstaigoms“, - pareiškime sako meras.

R.Ačo vertinimu, jis VTEK pažeidęs įstatymą pripažintas būtent dėl to, jog „vykdydamas teisės aktus rūpinosi savivaldybe ir valstybe“.

VTEK pirmadienį priėmė sprendimą, jog Raseinių rajono meras R.Ačas savivaldybės tarybos posėdyje spręsdamas klausimus, susijusius su jo svainės vadovaujama įstaiga, supainiojo viešus ir privačius interesus, nusprendė etikos sargai.

„Meras svarstė ir priėmė sprendimus dėl Raseinių lopšelio-darželio “Liepaitė„ mokinio krepšelio lėšų paskirstymo, įstaigos darbo vasaros metu ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičiaus. Be to, R.Ačas, naudodamasis savo kaip mero pareigomis, galia ir vardu, trukdė steigiamajam minėto darželio profesinės sąjungos susirinkimui“, - teigiama Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pranešime.

Rajono tarybos opozicija prieš penktadienį numatytą posėdį planuoja pasitarimą, kuriame aptars galimybę inicijuoti balsavimą dėl nepasitikėjimo, tačiau vienas jos atstovų socialdemokratas Gintautas Mikolaitis abejoja iniciatyvos sėkme.

„Penktadienį kaip tik planuojamas posėdis, opozicijos atstovai prieš tai planuojame susirinkti ir aptarti tokią galimybę, kalbėsime ir su atskirais valdančiosios koalicijos nariais, ar jie paremtų, bet dauguma, kaip čia pasakyti, yra labai susivienijusi, ir atstatydinti merą tikrai būtų sunku“, - BNS sakė G.Mikolaitis.

„Manau, mero garbės reikalas būtų pačiam atsistatydinti“, - pridūrė socialdemokratas.

Raseinių rajono taryboje opoziciniai socialdemokratai ir „darbiečiai“ turi 11 balsų iš 25 tarybos narių.
Didžiausios „tvarkiečių“ partnerės, 6 balsus turinčios koalicijos „Rasai“ atstovė Kristina Bartkutė sakė, jog valdantieji mero darbu yra patenkinti ir jo atstatydinimo klausimo nekelia, o VTEK sprendimą sakė esant neteisingu.

„Mūsų koalicija klausimo dėl mero nekelia, nes mes patys žinome situaciją, kaip viskas buvo. Mes visi priimame sprendimus, kartais teisingus, kartais neteisingus, o neteisingus - dėl informacijos stokos, ir šiuo atveju, mano manymu, VTEK sprendimas buvo būtent toks“, - BNS sakė koalicijos „Rasai“ atstovė.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) yra paskelbusi, jog meras esą bandė įbauginti profesinę sąjungą jo svainės vadovaujamame darželyje siekusius įsteigti darbuotojus. Koalicijos „Rasai“ narė K.Bartkutė tvirtino, esą susirinkimas buvo nesankcionuotas, į darželį buo susirinkę pašaliniai asmenys. „Pasirodo, ten, kur mūsų mažiausieji piliečiai, gali ateiti bet kas, nepranešus vadovybei rengiamas susirinkimas, tai apie kokį saugumą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje galima kalbėti“, - sakė Raseinių rajono tarybos narė K.Bartkutė.


Šiame straipsnyje: Remigijus AčasRaseinių meras

NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Puikus meras gerb. R. Ačas! Nėra prie ko čia kibti

Raseiniškis

Raseiniškis portretas
Pilnai palaikau Raseinių merą Remigijų Ačą.

Kaimynas

Kaimynas portretas
Palaikau Raseinių merą Remigijų Ačą. Reikia tvarkos ir teisingumo.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lenkijos „Itaka“ pristatys savo planus Lietuvoje
  Lenkijos „Itaka“ pristatys savo planus Lietuvoje

  Didžiausia Lenkijos kelionių organizatorė „Itaka Holdings“, pernai nesėkmingai bandžiusi įsigyti vieną didžiausių Lietuvos kelionių organizatorių „Novaturas“, antradienį ketina pristatyti savo planus Lietuvoje. ...

 • Ieško patalpų Viešojo saugumo akademijai
  Ieško patalpų Viešojo saugumo akademijai

  Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas antradienį apžiūrės Mykolo Romerio universiteto (MRU) patalpas Vilniaus pakraštyje esančiuose Valakampiuose bei įvertins galimybę jose įsikurti Viešojo saugumo akademiją. ...

 • Įspėja vairuotojus: keliuose yra slidžių ruožų
  Įspėja vairuotojus: keliuose yra slidžių ruožų

  Antradienio rytą vakarų Lietuvoje dėl snygio valstybinės reikšmės kelių dangos padengtos plonu sniego sluoksniu, vietomis provėžotos, slidžios, Vilniaus ir Alytaus apskrityse ant kelių dangų susiformavo plikledis, perspėja Automobilių keli...

 • Vasario 20-oji Lietuvoje ir pasaulyje
  Vasario 20-oji Lietuvoje ir pasaulyje

  Vasario 20-oji, antradienis, 8 savaitė. ...

 • M. Mažvydo biblioteka skųs teismui lygių galimybių kontrolieriaus išvadas
  M. Mažvydo biblioteka skųs teismui lygių galimybių kontrolieriaus išvadas

  Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka žada skųsti teismui nepalankias lygių galimybių kontrolierės išvadas, kad neišdavusi vaikiškos knygos įstaiga diskriminavo studentę dėl jos amžiaus. ...

  2
 • Diskutuojama apie galimybes kurti ES kibernetines pajėgas
  Diskutuojama apie galimybes kurti ES kibernetines pajėgas

  Dešimties Europos Sąjungos (ES) šalių narių atstovai pirmadienį Vilniuje pradėjo diskusijas dėl galimybės įkurti Bendrijos kibernetines pajėgas. ...

 • Rusniškų niuksas – šalies valdžiai
  Rusniškų niuksas – šalies valdžiai

  Valstybės šimtmetį izoliacijoje nuo pasaulio paminėję rusniškiai pademonstravo šalies valdžiai ir beribį kantrumą, ir specifinį humoro jausmą. Užlietą Rusnės kelią žmonės paženklino ne tik trispalvėmis, bet į medžius i&s...

 • Prezidentė trims karininkams suteikė pulkininko laipsnius
  Prezidentė trims karininkams suteikė pulkininko laipsnius

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė trims Lietuvos kariuomenės karininkams suteikė pulkininko laipsnius. ...

  3
 • Kurorte įstatymai negalioja?
  Kurorte įstatymai negalioja?

  Stintų šventėje Palangoje nepaisyta įstatymų. Tuo įsitikinę savaitgalį kurorto renginyje apsilankę svečiai. Jiems viešose miesto erdvėse užkliuvo gausi alkoholio reklama, kuri nuo šių metų pradžios draudžiama. Žmonės juoka...

  1
 • Ar verta žymėti senjorų mašinas?
  Ar verta žymėti senjorų mašinas?

  Vienas Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys siūlo naujovę – visoje Lietuvoje specialiais rudos spalvos klevo ženklais pradėti ženklinti senjorų vairuojamus automobilius. Alytaus miesto Saugaus eismo komisijos nario Sauliaus Janulevičiaus nuo...

  35
Daugiau straipsnių