R. Paksui nepatinka, kaip vyksta derybos su „darbiečiais“

Partijos „Tvarkos ir teisingumas“ pirmininkas europarlamentaras Rolandas Paksas sako esąs nepatenkintas derybų dėl susijungimo su Darbo partija eiga. Tuo metu Darbo partijos vadovas Viktoras Uspaskichas sako dabar esąs užsiėmęs „darbiečių“ susijungimu su Leiboristų partija.

R. Pakso vertinimu, derybos vyksta vangiai, nukrypstama nuo pradinių susitarimų, tad kitą savaitę „tvarkiečių“ valdyba įvertins derybų eigą ir priims sprendimus - tęsti derybas ar daryti pauzę.

„Aš nepatenkintas derybų eiga, man šitos derybos nepatinka, procesas darosi panašus į vilkinimą, atsiliekame nuo visų grafikų ir atsakyti į klausimą, kada galėtų būti šaukiamas jungiamasis kongresas, darosi vis sudėtingiau“, - pirmadienį BNS sakė R. Paksas.

„Derybos vyksta vangiai, ar jos vyksta dėl nesugebėjimo derėtis, ar dėl nenorėjimo derėtis, klausimas. Mano manymu, partijos “Tvarka ir teisingumas„ derybininkai yra padarę visus darbus, ir aš, kaip partijos pirmininkas, laikausi pozicijos, jog politines jėgas reikia stambinti, bet šitaip procesas negali vykti“, - kalbėjo TT lyderis.

Klausiamas, kokių priekaištų „tvarkiečiai“ turi derybų partneriams, R. Paksas minėjo, jog nutolta nuo pradinių susitarimų, tačiau klausiamas konkrečiai įvardijo tik grafiko nesilaikymą. „Kai pradėjome bendrą kelią, sutarėme, kad tokią ir tokią dieną turi įvykti tarybų posėdžiai, iki tada - jungiamasis kongresas, partijos jungsis paritetiniais pagrindais“, - sakė R. Paksas.

Pasak jo, kitą savaitę šaukiamas „tvarkiečių“ valdybos posėdis įvertins situaciją ir nuspręs, kokių veiksmų imtis toliau. „Kitą savaitę valdybos posėdyje išklausysim derybinių grupių atstovus, įvertinsime situaciją, ir nuspręsime, ką toliau daryti, ar derybų procesą paspartinti, ar atidėti vėlesniam laikui“, - kalbėjo „tvarkiečių“ lyderis.

Vasarį Darbo partija bei partija „ Tvarka ir teisingumas“ pranešė ketinančios susijungti, partijų tarybos sudarė derybų grupes. Tačiau kovą paaiškėjo, kad prieš tai „ darbiečiai“ pradėjo susijungimo procesą su realiai neveikiančia Leiboristų partija, ir šis susijungimas ėmė keisti numatytą „tvarkiečių“ ir „darbiečių“ susijungimo planą.

Anksčiau planuota, kad gegužės 4 dieną turėtų įvykti partijų tarybų posėdžiai, kurie patvirtintų derybų grupių darbo rezultatus, ir ne anksčiau kaip po 30 dienų, tai yra apie birželio 8 dieną, vyktų steigiamasis suvažiavimas, tačiau partijų lyderiai pripažįsta, kad šio grafiko laikytis jau nepavyks.

Buvęs Darbo partijos lyderis parlamentaras Viktoras Uspaskichas BNS patvirtino, jog partijų susijungimo procesas turėjo sulėtėti dėl „darbiečių“ jungimosi su leiboristais, tačiau apie R. Pakso kritišką požiūrį dėl derybų eigos tvirtino nežinantis.

„Dabar šiek tiek esu užsiėmęs Darbo ir Leiboristų partijos susijungimu, nesu informuotas iki galo dėl derybų su “Tvarka ir teisingumu„, nes pats derybinėms grupėms nepriklausau, nežinau, turėsiu pasidomėt“, - klausiamas apie derybų eigą bei „tvarkiečių“ lyderio abejones pirmadienį sakė V. Uspaskichas.

Jis pažymėjo, jog procesas lėtinamas dėl objektyvių priežasčių - praėjusią savaitę įvykusio Darbo partijos ir leiboristų susijungimo. „Įvyko Darbo partijos susijungimas su leiboristai, nori nenori, turi būti sutvarkyti juridiniai dalykai, kol užregistruos Teisingumo ministerija, visa kita“, - sakė V. Uspaskichas, iki susijungimo su leiboristai vadovavęs Darbo partijai.

Praėjusią savaitę vertindamas derybų eigą į klausimą, ar partijų susijungimas vyks vėliau, nei buvo suplanuota, V. Gapšys sakė, kad „planas yra toks dalykas, kuris visada yra koreguojamas“.

Šiuo metu Darbo partija teisiama už tai, 2004-2006 metais galėjo neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų. Valstybinį kaltinimą byloje palaikantis Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas teigia, kad Darbo partijai susijungus su kita politine organizacija ir įsteigus naują juridinį asmenį, nebeliktų galimybės jos patraukti baudžiamojon atsakomybėn.NAUJAUSI KOMENTARAI

sex poza

sex poza portretas
visas ginčas kas ant viršaus darbietis tvarko tvarkietį ar atvirkščiai

Jonas Lietuvis

Jonas Lietuvis portretas
Girddėjau Pakso mekenimą per Žradiją šiuom klausimu. Tenka apgailestauti kad tokios pasigailėtinos istorijos ,su apgailėtinais herojais , trukdo susikaupti ir mąstyti apie ką nors gera.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių