Psichologai: patyčias patiria 60 proc. vaikų

Prasidėjo „Savaitė be patyčių“. Psichologai sako, kad Lietuvoje vis dar apie 60 proc. vaikų patiria smurtą ir patyčias. 

Todėl tikimasi, kad per šią savaitę ne tik vaikų tėvai ir mokytojai - skirs daugiau dėmesio problemai spręsti, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“. 

Taip atrodo vienos Vilniaus progimnazijos klasės tėvų susirašinėjimas: vaikui sulaužė akinius, juokėsi iš plaukų spalvos, kūno sudėjimo, spyrė, purtė – nuoskaudų labai daug. Tėvai ieško, kaip galėtų nutraukti nebe pirmus metus besitęsiančias patyčias.

„Vaikai vieni, be suaugusių pagalbos, tikrai negali tų dalykų spręsti. Jeigu iš tos klasės išstumiam vieną tokį vaiką, ar per storą, ar ryžą, ar per akiniuotą, tai tikrai ta šventa vieta tuščia nebūna. Kas nors kitas būtinai pateks į tą vietą. Tokia yra santykių sistema, kurią reikia iš esmės peržiūrėti. Bet pirmas žingsnis tai turi būti vieningas, visoje mokykloje uždraustas tam tikras elgesys, uždraustos patyčios“, – teigė VšĮ Paramos vaikams centro direktorė, psichoterapeutė Aušra Kurienė. 

Pirmadienį prasidėjusi „Savaitės be patyčių“ programa garsiai ir gražiai reklamuojama, tačiau mokinių į viešus renginius pirmą dieną susirinko nedaug. 

Kaune Moksleivių sąjunga bendraamžius kvietė į Laisvės alėją. 

„Visose klasėse yra tos patyčios. Reikia kaip nors spręsti, nes tai yra rimta problema. Dėl to ir daromos tokios akcijos“, – teigė moksleivis. 

„Pas mus mokykloje aš tikrai nesusidūriau su patyčiomis. Mūsų mokykloje yra vykdoma patyčių prevencijos programa tikrai stengiamasi, kad to nebūtų“, – tvirtino kita akcijos dalyvė. 

Vilniuje mokiniai būrėsi į eitynes Gedimino prospektu. 

Savaitės be patyčių organizatoriai sako, kad šiemet prisijungė tūkstantis vaikų darželių, mokyklų ir organizacijų. Esą visi supranta, kad per vieną savaitę patyčių nesumažins. 

„Bet per šią savaitę 60 Lietuvos savivaldybių įvairiose ugdymo įstaigose vienu metu bandysime tą problemą kelti, tai, aš manau, kad kai kam, kurie galvojo, kad čia nieko tokio, o gal čia net yra visai gerai, galbūt kažkas sukirbės galvoje: „Matai, čia ne taip šaunu, kaip kai kas bando parodyti“, – kalbėjo VšĮ „Vaikų linija“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. 

Psichologų duomenimis, apie 60 proc. vaikų patiria patyčias ir smurtą. Savaitę vyksiančiuose renginiuose galima rasti patarimų, kaip spręsti problemas, susitarti dėl psichologų iš kitų organizacijų pagalbos.


Šiame straipsnyje: vaikaipatyčiospsichologija

NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
Labai lengva atsikratyti patyciu.Jei tau kas sako kad tu esi kvailys,tai turi atsakyti :"Taip as esu kvailys,bet is kur tu ta zinai?"Cia ii bus nutrauktas tolimesnis pasityciojimas,nes tavo oponentas nezinos ka toliau sakyti.

aha

aha portretas
mokytojos jau pavargusios mokyklose,ir apsimeta kad nieko nemato...

ruta

ruta portretas
Vietoj to ką čia visur reklamuoja geriau įvestų baudas už patyčias ir vaiko netramdymą-realiai per 12 darbo metų mokykloje pasiteisina tik piniginė bauda nes kitaip tėvai buduliai nesuvokia... ir dar turi būti privaloma šeimos psichologo konsultacija, su galimybe atimt vaikus-kaip Danijoj. Ten gėda nesirūpint vaiku, o nekreipt dėmesio negali nes visokios socialinės rūpybos taip užtąso kad mažai nebūna. Va čia tai dirba ir vaiko teisės ir soc pedagogai, o pas mus kas? ogi nieko, tipo nieko nepadarysi nepilnametis bla bla-tai ir lieka tik pamokyt savo vaiką duot gerai į dūdą jei kas lenda... tada gauna pastabą bet nuo balvonų užtat ramu... baisu ir nepedagogiška bet labai gerai veikia šiai dienai...
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių