Prokuroras nekalba apie informaciją apie „Snorą“ nutekinusius asmenis

Generalinės prokuratūros (GP) prokuroras Simonas Slapšinskas sako, kad kol kas per anksti kalbėti apie galimus įtariamuosius ikiteisminiame tyrime dėl informacijos apie „Snoro“ banką nutekinimo.

„Kalbėti apie tai, kokie asmenys gali tapti įtariamaisiais ar apskritai kokių asmenų atžvilgiu šis tyrimas yra vykdomas, tikrai dar per anksti“, - žurnalistams pirmadienį sakė S.Slapšinskas.

Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras S.Slapšinskas aiškino, kad tyrimas pradėtas tik dabar, nes laukta papildomų duomenų iš Valstybės saugumo departamento (VSD).

„Lapkričio 17 dieną generalinis prokuroras kreipėsi į VSD, kad VSD surinktų papildomus duomenis. Iš principos tik gavus tuos duomenis galima buvo priimti sprendimą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo. Baudžiamojo persekiojimo departamente šie duomenys gauti šiandien, šiandien ir buvo priimtas sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą“, - tvirtino jis.

Prokuroro aiškinimu, atsižvelgiant į tai, ko buvo prašomas, VSD informaciją surinko „pakankamai greitai“. Jis negalėjo pasakyti, kada tyrime bus pradėtos apklausos.

„Apklausos nėra vienintelis įrodymų tyrimo šaltinis, tačiau bet kokiu atveju apklausos yra numatomos“, - pažymėjo S.Slapšinskas.

Ikiteisminį tyrimą dėl slaptos informacijos apie banką „Snoras“ nutekinimo GP pradėjo pirmadienį.

„Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl informacijos apie planuojamus pareigūnų veiksmus, tiriant banko „Snoras“ veiklą, neteisėto atskleidimo. Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus iš VSD informaciją apie generalinio prokuroro (Dariaus Valio - BNS) 2011 metų lapkričio 17 dienos prašymu atlikto tyrimo rezultatus“, - rašoma prokuratūros išplatintame pranešime.

Čia pat nurodoma, kad ikiteisminį tyrimą pavesta atlikti bendrai Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorų ir STT pareigūnų tyrimo grupei.

Lapkričio mėnesį prieš pat „Snoro“ nacionalizavimą dienraštis „Lietuvos rytas“, cituodamas anoniminius šaltinius, pranešė, kad „Generalinė prokuratūra jau pasirašė leidimus atlikti kratas viename bankų ir jo vadovų namuose“. Konkretaus banko dienraštis nenurodė, tačiau teigė, jog taikinys yra „lietuviškas bankas“.
Daugiau nei trečdalį „Lietuvos ryto“ akcijų valdė „Snoro“ bankas.

Buvę FNTT vadovai Vitalijus Gailius ir Vytautas Giržadas kategoriškai neigė, kad jie galėjo nutekinti informaciją apie planuojamus veiksmus.

Praeitą savaitę ministras R.Palaitis V.Gailiaus ir V.Giržado leidimus dirbti su slapta informacija ir juos atleido. Tai jis sakė padaręs gavęs VSD teikimą, tačiau VSD nepatvirtino, kad toks teikimas buvo.


Šiame straipsnyje: SnorasFNNT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Žmonės

Žmonės portretas
Žmonės jaučia, kad Lietuva pavojuje. Kur savo galvą priglaudė Juozas Palionis? Jo žūtis sukėlė pasipiktinimą biudžeto skirstymu. Bankai neturi užsiimti maklerystėmis, o normaliai vykdyti savo funkcijas. Juozas Palionis buvo sutraumuotas neįsivaizduojamais valstybiniais nusikaltimais, kai iškilo diplomatinės apgaulės. Visi galvojo, kad šiaip sau chaosas, o tai buvo V.Landsbergio, K.Prunskienės ir kitų veikėjų nuopelnas. Gaila nekaltų žmonių.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių