Prokuratūra prašo panaikinti V.Matuzo teisinę neliečiamybę

Panevėžio apygardos prokuratūra prašo generalinio prokuroro Dariaus Valio kreiptis į Seimą dėl valdančiosios konservatorių frakcijos nario Vito Matuzo teisinės neliečiamybės panaikinimo.

Tai BNS trečiadienį patvirtino Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus vadovė Rūta Dirsienė. Anot jos, toks prašymas gautas antradienį.

R.Dirsienė taip pat pranešė, jog panaikinti parlamentaro V.Matuzo teisinę neliečiamybę prašoma „dėl to, kad norima jam pareikšti įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba“.

LNK žinioms V.Matuzas komentuodamas prokurorų sprendimus sakė: „Aš tai netikiu, kažkaip man nesitiki. (...) Aš ne taip gyvenau, kad būtų galima su manim taip elgtis. (...)Dorai gyvenau visą gyvenimą“.

R.Dirsienės teigimu, sprendimą dėl šio prašymo generalinis prokuroras D.Valys turėtų priimti per savaitę.

Išsamiau tyrimo detalių prokurorai nekomentuoja, tačiau R.Dirsienė patvirtino, kad prašymas dėl V.Matuzo neliečiamybės panaikinimo susijęs su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamu tyrimu dėl galimai neskaidrių „Panevėžio energijos“ viešųjų pirkimų.

Seimo nario žmonai Danutei Matuzienei šioje byloje yra pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

Praėjusių metų gruodį D.Matuzienė buvo sulaikyta dviem paroms, vėliau ji buvo paleista už 40 tūkst. litų užstatą, jai buvo skirtas namų areštas, po to pakeistas į rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

V.Matuzo viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje nurodyta, kad D.Matuzienė dirba bendrovėse „Distenas“, „Platina Group“ ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje. V.Matuzas anksčiau yra teigęs tikįs sulaikytos žmonos nekaltumu.

Kaip antradienį pranešė LNK žinios, skandalą Panevėžyje tyrusi STT parlamentaro iki šiol neapklausė. Panevėžio STT vadovas Povilas Urbšys tikina, kad nuo trečiadienio jo išėjimo iš darbo nereikia sieti V.Matuzo tyrimu.

„Atvirkščiai, galiu pasakyt, kad viskas padaryta, kad Generalinė prokuratūra svarstytų, ar yra tinkamas pagrindas svarstyti, ar atimti teisinę neliečiamybę iš Seimo nario V.Matuzo“, - sakė P.Urbšys, kuris nuo trečiadienio išeina į pensiją.

V.Matuzas pasiryžęs atsakyti į visus teisėsaugos klausimus

Seimo narys konservatorius Vitas Matuzas sako esąs pasiryžęs atsakyti į visus teisėsaugos klausimus, tačiau teigia neturįs jokios oficialios informacijos apie jam mestus įtarimus.

„Iki šiol neturiu jokios oficialios informacijos apie tai, kad kokia nors institucija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl kokių nors įtarimų mano atžvilgiu“, - trečiadienį išplatintame pranešime sakė V.Matuzas.

„Kai tik gausiu tokią informaciją, nedelsdamas atsakysiu į visus visuomenei rūpimus klausimus. Taip pat esu pasiryžęs atsakyti ir į visus teisėsaugos institucijų klausimus“, - nurodė parlamentaras.


Šiame straipsnyje: Vitas MatuzasSTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

LIETUVA LAUKIA RUSU TANKU

LIETUVA LAUKIA RUSU TANKU portretas
IR LAUKIA SU GELEM ID DZIAUGSMU. Todel, kad: TIK RUSU TANKAI IR VAGONAI I SIBIRA SUGRAZINS LIETUVIAMS NORA GYVENTI IR ISVADUOS IS SKURDO IR NEVILTIES. .

STT pirmam

STT pirmam portretas
Lietuva nelaukia rusų tankų, Subotinai baik siautėti, o tai atsidursi palatoje kur napoleonai ir dabar Maskvą užėmę.

naikinkite

naikinkite portretas
jeigu kaltas
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių