Prokuratūra ir policija per 2022-uosius už vertingą informaciją skyrė po vieną išmoką

Prokuratūra ir policija 2022 metais už vertingą informaciją apie nusikalstamas veikas skyrė po vieną išmoką, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) neturėjo apdovanotų pranešėjų.

Kaip BNS nurodė Generalinės prokuratūra, praėjusiais metais dėl atlyginimo už vertingą informaciją kreipėsi vienas pranešėjas, jam buvo išmokėta 10 tūkst. eurų.

2021-aisiais toks pernešėjas taip pat buvo tik vienas (išmokėta 5 tūkst. eurų), 2020 metais dėl atlygio kreipėsi du pranešėjai, jiems sudėjus išmokėta 19 tūkst. eurų.

„2020-2022 priimti 123 sprendimai dėl pranešėjo statuso suteikimo. Kiekviename sprendime asmenims buvo išaiškinta jų teisė kreiptis dėl atlyginimo, tačiau prašymus 2020-2022 metais pateikė tik keturi asmenys“, – pažymi prokuratūra.

Prokuratūra tvirtina negalinti tiksliai atsakyti, kodėl toks mažas pranešėjų skaičius teikia prašymus dėl atlyginimo už vertingą informaciją, tačiau sieja tai su galimu informacijos trūkumu.

„Manome, kad tai gali būti susiję su tuo, kad trūksta visuomenei informacijos apie Pranešėjų apsaugos įstatymą, skatinimo ir pagalbos priemones. 2023 metais Generalinė prokuratūra įgyvendins plataus masto visuomenės informavimo kampaniją ir tikimės, kad besikreipiančių dėl atlygio pranešėjų skaičius išaugs“, – nurodo prokuratūra.

Policijos departamento atstovė Revita Janavičiūtė BNS pažymėjo, jog 2022 metais buvo gautas vienas motyvuotas pasiūlymas, siūlant išmokėti 1 tūkst. eurų išmoką asmeniui už vertingą informaciją apie sunkų nusikaltimą valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams. Ši suma asmeniui skirta ir išmokėta.

Policijos duomenimis, 2020 metais tokių teikimų nebuvo gauta, o 2021-aisiais buvo gautas vienas motyvuotas siūlymas.

Asmeniui išmokėta 600 eurų už suteiktą vertingą informaciją apie nesunkų ekonomikos ir verslo tvarkos nusikaltimą, kuriuo daroma žala valstybei.

„Asmeniui išmokėta 600 eurų už suteiktą vertingą informaciją apie nesunkų ekonomikos ir verslo tvarkos nusikaltimą, kuriuo daroma žala valstybei“, – nurodė R. Janavičiūtė.

Tuo metu FNTT atstovė Modesta Zdanauskaitė BNS teigė, jog per praėjusius metus tarnyba piniginių premijų už vertingą informaciją neskyrė.

„Jau keletą metų iš eilės stebimas išaugęs žmonių aktyvumas pranešant FNTT apie pastebėtas galimai nusikalstamas veikas, tokias kaip pridėtinės vertės mokesčio (PVM) bei kitų mokesčių galimas vengimas, galimai apgaulingai tvarkoma įmonių apskaita ir kitas veikas, galimai kenkiančias valstybės finansų sistemai“, – pažymėjo ji.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) šią savaitę nurodė, jog 2022 metais gavo 4729 asmenų pranešimus apie galimas korupcinio pobūdžio veikas, pranešėjų skaičius ir jiems už informaciją išmokėtos sumos, lyginant su ankstesniais metais, išaugo.

STT duomenimis, už vertingą informaciją buvo atlyginta 57 asmenims, jiems išmokėta daugiau nei 40 tūkst. eurų. Tai beveik du kartus daugiau nei 2021 metais, kuomet 31 asmeniui išmokėta 22 tūkst. eurų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Ekspertas

Ekspertas portretas
Ir didesnė tikimybė kad susidoros su pranešėju. Ant prokurorų pranešimų nebuvo? Ten korupcijos nėra? Kam tas cirkas jeigu yra neliečiamieji- prokurorai ir teisėjai. O ten manau korupcija ir yra didžiausia

Čia geras anekdotas

Čia geras anekdotas portretas
O kur kreiptis jei prokuratūroj korupcija, teismuose? Čia STT neužtenka, nes pranešėją patvarkys. Prokuroro jie nejudins. Vadinasi tie ponai gali pakišinėti nekaltus žmones kaip ir teisėtai? Nu jeigu pasekmių nėra..
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių