Profsąjungos žada pasipriešinimą, jei Seimas pritars siūlymams dėl DK

Profsąjungos žada rimtai pasipriešinti, jei Seimas pasiduos Vyriausybės „spaudimui“ dėl Darbo kodekso pataisų. Profsąjungos prieštarauja Vyriausybės siūlomoms Darbo kodekso pataisoms, kurios, anot jų, mažina darbuotojų teises, ir antradienį po pietų prie Seimo jos ketina surengti piketą, o šeštadienį ryte ten pat numatomas mitingas.

Vyriausybė teigia, kad lankstesni darbo santykiai yra būtini, siekiant skatinti užimtumą ir mažinti nedarbą.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko pavaduotojas Algirdas Kvedaravičius teigia, jog profsąjungos prieštarauja Vyriausybės sumanymui „buldozerio“ principu keisti Darbo kodeksą, kai pataisos nėra suderintos Trišalėje taryboje. Profsąjungų atstovai teigia, jog pritarus Darbo kodekso pataisoms, bus įteisinta didesnė darbdavių savivalė, o esamos darbo vietos galės būti lengviau panaikintos.

„Yra numatyti piketai, mitingai, ir regionuose žmonės turi pareikšti savo nuomonę. Jeigu Seimas pasiduos Vyriausybės spaudimai, tai profesinės sąjungos organizuos rimtą pasipriešinimą“, - antradienį spaudos konferencijoje sakė A.Kvedaravičius.

„Profsąjungos protestuotoja prieš tų pataisų stūmimą“, - pridūrė A.Kvedaravičius.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Jašinskienė kalbėjo, kad Vyriausybė „sumenkino“ Trišalę tarybą.

„Vyriausybė labai deklaruoja, kad labai remia socialinį dialogą, bet po to užkerta visus kelius socialiniam dialogui“, - spaudos konferencijoje kalbėjo A.Jašinskienė.

„Jau pirmadienį buvome susitikę sufrakcijomis. Mes asmeniškai kiekvieną įtikinėjome, kad atmestų Jeigu išliks juodasis scenarijus, visuose regionuose rengsime piketus prie partijų būstinių. Kreipėmės į savivaldybę dėl leidimo šeštadienį mitingui, numatome platinti skrajutes“, - kalbėjo A.Jašinksienė.

Anot jos, Vyriausybės atstovai Trišalės tarybos posėdžiuose buvo kategoriški: „Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento direktorius Viktoras Majauskas Trišalėje taryboje pasakė: arba (priimame - BNS) visą paketą, arba mes nekalbame“.

Pasak A.Jašinskienės, nepagrįstas Vyriausybės priekaištas profsąjungoms, kad šios esą neatsižvelgia į didelį nedarbą.

„Mes kalbame apie dabar esamų darbo vietų lengvesnį panaikinimą, o ne naujų atsiradimą“, - sakė A.Jašinskienė. Anot jos, negalima leisti savivaliauti darbdaviams, kurie, jos žodžiais, yra „pirma karta nuo Gariūnų“.

Lietuvos darbo federacijos pirmininkė Eugenija Šniutienė kalbėjo, jog bus „rimtai sekama“, kurios partijos nariai balsuos už pataisas: „Darbdaviai dar labiau įteisins savo savivalę“.

Anot Lietuvos profsąjungų atstovų, Vyriausybė nesilaiko savo įsipareigojimo, kad darbuotojai, darbdaviai ir valdžia tarpusavyje sieks susitarti.

Pasak A.Kvedaravičiaus, Vyriausybė nesilaiko įsipareigojimo, kad darbo užmokestis turi būti indeksuojamas: „Vyriausybė siūlo šitą išbraukti“.

Seimas antradienį turėjo svarstyti prieštaringai vertinamus Darbo kodekso pakeitimus, tačiau jų svarstymą atidėjo iki šeštadienio, kai numatomas mitingas, BNS sakė A.Jašinskienė. Seimui Vyriausybė pateikė ir tas Darbo kodekso pataisas, kurios Trišalėje taryboje nesulaukė socialinių partnerių pritarimo.

Profsąjungos prieštarauja Vyriausybės siūlomoms Darbo kodekso pataisoms, kuriomis ketinama išplėsti terminuotų darbo sutarčių galimybes, sumažinti išeitines išmokas. Vyriausybės siūlymu, ketinama nustatyti 20 darbo dienų vidutinę kasmetinių atostogų trukmę (kai yra penkių darbo dienų savaitė), kuri šiuo metu yra 28 kalendorinės dienos. Įspėjimo apie darbo sutarties nutraukimą maksimalų laiką siūloma sutrumpinti nuo 4 iki 3 mėnesių. Maksimalų išeitinių išmokų dydį, kuris šiuo metu siekia 6 vidutinius mėnesio atlyginimus, siūloma mažinti iki 4 mėnesių.

Praėjusią savaitę piką pasiekė ir diskusijos dėl minimalios algos (MMA) didinimo ir terminų, kai vieni iš socialinių partnerių - profesinių sąjungų atstovai atsisakė dalyvauti neeiliniame Trišalės tarybos posėdyje.


Šiame straipsnyje: Darbo kodeksas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pagrindinė žmogaus teisė

Pagrindinė žmogaus teisė portretas
Pagal darbo kodeksą vykdomas įmonių likvidavimas. Ar tai žmogiška? Darbo kodeksas anuliuoja teisę į darbą. Nėra visuotinio darbo įvairių profesijų gyventojams. Darbas neturi ekonominio-teisinio-politinio pagrindo. Visi vertimai iš Vakarų Europos dokumentų yra netikslūs, priešiški gyvenimo normoms. Žiauru.

as

as portretas
sitai vyriausybei yra grynai nusispjauti i paprasta zmogu ir ji padarys tai kad isvaziuos visi cia dar like vat ir laisva ir nepriklausoma Lietuva
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių