Primesta prievolė: pedofilo butas bus prižiūrimas už kauniečių pinigus

Penkiolikai metų nuteisto garsiausio Lietuvos pedofilo Ervydo Čekanavičiaus butą už kauniečių pinigus turės prižiūrėti savivaldybės administracija. Taip nusprendė Lietuvos apeliacinis teismas.

Penkiolikai metų nuteisto garsiausio Lietuvos pedofilo Ervydo Čekanavičiaus butą už kauniečių pinigus turės prižiūrėti savivaldybės administracija. Taip nusprendė Lietuvos apeliacinis teismas.

Varginanti kaimynystė

Vytenio g. 14-ame name vienintelis neįstiklintas balkonas – buto 5-ame aukšte, kuriame gyveno E.Čekanavičius. Laiptinės duryse – spyna su kodu. Priėjusi žilagalvė moteris maloniai šyptelėjo užkalbinta, tačiau, išgirdusi klausimą apie kaimyną Ervydą iš 5-o aukšto, ėmė purtyti galvą. "Jei nespėsiu numirti, kol grįš iš kalėjimo, paskui dar teks aiškintis su juo", – linksmai, tačiau kategoriškai apie namą išvarginusį kaimyną kalbėti atsisakė senolė.

Moteris neslėpė, kad kai pagarsėjęs kaimynas atlieka bausmę, name įsivyrauja ramybė, tačiau jam gyvenant bute, esą būdavę visko. Kiti laiptinės kaimynai taip pat pritarė senolės atsisakymui kalbėti. Žmonės tikino pavargę nuo tokio kaimyno.

Vienintelis už pedofiliją nuteistą E.Čekanavičių ir kaimynus jungiantis saitas – mokesčiai. "Pirmininkas sakė, kad mes apmokame jo skolas", – pečiais truktelėjo žilagalvė.

Tai, kad namo eksploatacijos išlaidas apmoka bendrija, patvirtino ir jos pirmininkas Valdemaras Statkevičius. "Sumos nėra didelės. Už elektrą, vandenį, šildymą kiekvienas gyventojas moka pats", – aiškino pirmininkas.

Primesta prievolė

Tai ne visi ant gyventojų pečių gulantys E.Čekanavičiaus mokesčiai. Lietuvos apeliacinis teismas įpareigojo Kauno savivaldybę administruoti laisvės atėmimo bausmę atliekančio E.Čekanavičiaus butą. Ši nutartis neskundžiama.

"Jeigu nutartis neskundžiama, turėsime administruoti", – apgailestavo atostogaujantį Kauno savivaldybės administracijos direktorių pavaduojantis Remigijus Skilandis.
Kol kas savivaldybė dar nesiėmė E.Čekanavičiaus buto priežiūros, nes mėgino atsikratyti šios prievolės.

Deja, teismai savivaldybei buvo nepalankūs. Kauno savivaldybė, skųsdama primestą prievolę prižiūrėti pedofilo butą, rėmėsi ir jo paties rašytu raštu. Jame E.Čekanavičius nurodė, kad nepageidauja savivaldybės rūpinimosi. 

"Be to, nurodytas butas nėra registruotas E.Čekanavičiaus vardu", – stebėjosi savivaldybės Teisės skyriaus vedėjos pavaduotoja Indrė Brazė.
Kauno savivaldybės motyvai buvo nepakankami ir kauniečiams teks mokėti už pedofilo buto priežiūrą.

"Turime tik vieną panašų atvejį. Administruojame nuteistojo namą prie Klinikų. Kas mėnesį mokame apie 700 litų namą saugančiai tarnybai. Ko gero, už E.Čekanavičiaus butą teks pakloti panašiai", – svarstė administracijos direktoriaus pavaduotojas R.Skilandis.

Saugos iš išorės

Kaip bus administruojamas E.Čekanavičiaus butas? Kauno savivaldybė privalės tikrinti, ar neišdaužyti langai, neklibinamos durys, kurios iki šiol užantspauduotos. Savivaldybė privalės butą saugoti tik iš išorės, jo vidus – jau nebe savivaldybės reikalas. Mokesčių našta, kuri kaupiasi jau kelerius metus, lieka E.Čekanavičiaus rūpestis.

"Čia laiko klausimas. Anksčiau ar vėliau viskas išsispręs ir bus ramu", – sakė butų savininkų bendrijos, kuriai priklauso ir E.Čekanavičiaus butas, pirmininkas V.Statkevičius.

Ne paslaptis, kad butas, kurio nuosavybės dokumentų E.Čekanavičius yra nesusitvarkęs, priklausė jo motinai. Moteris mirė dar prieš Lietuvai atgaunant nepriklausomybę.

Kodėl E.Čekanavičius šitiek laiko nesugebėjo susitvarkyti buto nuosavybės dokumentų? Galima tik įsivaizduoti, kokia eilė kreditorių nusidriektų, jei butas staiga taptų E.Čekanavičiaus nuosavybe. Vargu ar šio buto vertės pakaktų nukentėjusiesiems žalai atlyginti ir susikaupusioms skoloms padengti.

Įžeidimų tirada

Pernai gruodį Aukščiausiasis Teismas atmetė E.Čekanavičiaus kasacinį skundą. Už seksualinį mažamečio berniuko prievartavimą, neteisėtą disponavimą narkotikais ir psichotropinėmis medžiagomis bei narkotikų davimą nepilnamečiui kaunietis kalės 15 metų. Nutartis galutinė ir neskundžiama.

Anksčiausiai į laisvę E.Čekanavičius galėtų išeiti po 10 metų. Šis nuosprendis garsiajam pedofilui ne paskutinis. Pirmosiomis rugsėjo dienomis jam bus paskelbtas nuosprendis už prokuroro įžeidimą ir nepagarbą teismui. Šiuos kaltinimus E.Čekanavičius užsidirbo, kai buvo teisiamas už berniuko prievartavimą 2011 m.

Tąsyk E.Čekanavičius savo pasirodymą teisme pradėjo nuo nušalinimų, įžeidinėjimų ir replikų. Nepavykus nuraminti teisiamojo, jis buvo pašalintas ir bylą nagrinėta be jo, tačiau nederamų žodžių kratinį E.Čekanavičius pažėrė per baigiamąją kalbą.

Gydytas psichiatrijos ligoninėje

E.Čekanavičiui teismų procesai žinomi dar nuo sovietmečio. Pirmą kartą prieš teismą E.Čekanavičius stojo 1971 m. Tuomet laisvės atėmimo bausmių jam pavykdavo išvengti. Į iškrypėlio elgesį buvo žiūrima kaip į psichiškai nesveiko žmogaus veiksmus, jis priverstinai gydytas psichiatrijos ligoninėse.

1982 m. E. Čekanavičius įkliuvo milicijai. Iškrypėlis buvo sučiuptas, kai Kaune, Kalniečių g. veikusioje pirtyje, prisistatęs milicininku, "tikrino" vyrus – čiupinėjo jų lyties organus. Medikų komisijai konstatavus iškrypėlio nepakaltinamumą, E.Čekanavičius buvo išsiųstas į Černiachovskio griežtojo režimo psichiatrijos ligoninę.

Miglota jo praeitis nesutrukdė mėginti siekti politinės karjeros. 1989 m. E.Čekanavičius dalyvavo atkuriant Socialdemokratų partiją (LSDP), tačiau paaiškėjus tikrajai aistrai iš partijos buvo pašalintas. Tada E.Čekanavičius ėmė prisistatinėti visuomenės veikėju ir disidentu, įkūrė Žmogaus teisių gynimo sąjungą.

Iškrypėliška E.Čekanavičiaus aistra berniukams neblėso. 1995 m. už lytinį santykiavimą su vyru, pasinaudojant pastarojo bejėgiškumu, pedofilui buvo skirta penkerių metų laisvės atėmimo bausmė. Pritaikius amnestiją, ji sutrumpėjo metais.

Išėjęs į laisvę E.Čekanavičius pakliuvo į policijos akiratį dėl trijų nepilnamečių apsvaiginimo. Už tai jis buvo pasiųstas į kalėjimą ketveriems metams. Tačiau ir vėl buvo skirta amnestija. Bausmė sutrumpėjo trečdaliu ir už grotų garsusis pedofilas praleido vos pusmetį.

2003 m. iškrypėlis buvo nuteistas kalėti 7 metus ir 9 mėnesius už penkiolikmečio tvirkinimą ir lytinį prievartavimą, lytinį santykiavimą su 18 metų jaunuoliu, pasinaudojant jo bejėgiškumu. Paskelbus amnestiją iškrypėliui skirta bausmė sumažėjo šeštadaliu.

2008-ųjų gruodį E.Čekanavičius išėjo į laisvę. Praėjus vos pusmečiui jis vėl įkliuvo. Tąkart apsvaigęs jaunuolis buvo rastas sėdintis ant suolelio netoli E.Čekanavičiaus namų. 13 metų berniuką pedofilas, mėgęs prisistatyti ir daktaru Andrejumi, parsiviliojo iš Vilniaus.

Vėliau vaikas prisipažino, kad sausainiai, kuriais vaišino E.Čekanavičius, buvo keisto skonio. Kas įvyko po to, berniukas sunkiai prisiminė. Nagrinėjant bylą teisme nukentėjusiojo močiutė guodėsi, kad anūkas po šio incidento su E.Čekanavičiumi labai pasikeitė, užsidarė.

Šis nuosprendis E.Čekanavičiui buvo paskelbtas 2011 m., vėliau skųstas ir įsigaliojo 2012 m. pabaigoje. Nuosprendis – 15 metų nelaisvės.NAUJAUSI KOMENTARAI

gal

gal portretas
vieną dieną ir nepasaugos to buto, ką gali žinoti?

gal

gal portretas
vieną dieną ir nepasaugos to buto, ką gali žinoti?

gal

gal portretas
kas atsiras, kuris už to šlykštynės pinigus apsiims saugoti jo butą?
VISI KOMENTARAI 83
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių