Prienų rajone buriasi Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo dalyviai

Prienų rajone renkasi pirmojo Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo dalyviai. Mokslo, verslo, politikos ir kultūros festivalis, tikimasi, sutrauks virš 3 tūkstančių žmonių.

Su palapinėmis, miegmaišiais, važiuoti ir pėsti į Prienų rajone VazgaIkiemyje prasidedantį pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą traukia pirmieji dalyviai, praneša LTV „Panorama“.

„Pėstute, pėstute, kaip gi? Tokiam renginiui ne gaila laiko, tikimės gerų emocijų, susipažinti su įdomiais žmonėmis. Iš tikrųjų su draugais atvažiavome, bet tikimės užmegzti naudingų kontaktų“, – ko tikisi iš renginio atskleidė vienas iš dalyvių.

Idėja rengti tokį susitikimą kilo prieš kelerius metus Lotynų Amerikoje vykusiame Pasaulio lietuvių jaunimo kongrese. Organizatoriai žada, kad renginys bus įspūdingas ir naudingas. Pranešimus mokslo, verslo, politikos ir kultūros temomis skaitys garsūs žmonės iš viso pasaulio. Vyks karjeros ir kontaktų mugės, įvairios dirbtuvės.

„Mes norime, kad žmonės bent trumpam, bent toms kelioms dienoms grįžtų į Lietuvą, nors jie gal ne lietuviai, gal nė negimė Lietuvoje, bet norime, kad susipažintų, naujas pažintis užmegztų, senas atnaujintų“, – kalbėjo Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo organizatorė Ieva Davydenko.

Skaičiuojama, kad dalyvių gali bus daugiau nei 3000. Daugiausiai sulaukta iš Europos, nemažai užsiregistravusiųjų iš Jungtinių valstijų, Kanados, Australijos.

Pustrečio šimto hektarų teritorijoje vykstančio festivalio oficialus atidarymas – penktadienį, liepos 13-ąją. Jame laukiama prezidentės Dalios Grybauskaitės. Festivalyje dalyvaus ir kadenciją baigės prezidentas Valdas Adamkus, paskaitas skaitys ir premjeras Andrius Kubilius.


Šiame straipsnyje: pasaulio lietuviailietuviai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Sigitas

Sigitas portretas
Jūs, jauni lietuviai iš viso pasaulio, atvykote į Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą netoli Prienų, norėdami pabūti drauge, atgaivinti lietuviškas savo šaknis, susipažinti su nūdienos Lietuva. Tačiau tikros, pilnakraujės Lietuvos neišvysite. Jūs sužinosite, kad Vilnius – jau beveik Amsterdamas, kur švyti vaivorykštinės vėliavos, klesti striptizo klubai, lošimo namai, o protus valdo laisvosios rinkos pranašai ir supermarketų magnatai. Per koncertus neišgirsite nei sutartinių, nei Aistės Smilgevičiūtės dainų apie partizanus, nei patriotiškujų Thundertales‘ų – vietoj to galėsite pasimokyti show dance, dalyvauti „Kouk sun do užsiėmimuose su Koh Nam Jun (Pietų Korėja)“ ar pasigaminti „lietuviškų patiekalų su čiop čiop“… Nes šio renginio organizatoriai yra kosmopolitinės ir panašios jėgos, užvaldžiusios viešąją erdvę ir diktuojančios savo skonį ir savo omenį. Neatsitiktinai tiesioginę renginio transliaciją rengia lrytas.lt – tai yra buvusi „Komjaunimo tiesa“, nesunkiai virtusi agresyvaus liberalizmo ir genderizmo ruporu. Sužinosite iš tūlos Ievos Davydenko (vienos iš organizatorių ir vadovų) rašinio, kad emigracija yra beveik gėris, kadangi iš Lietuvos išvažiuoja nusikaltėliai, kurie atveža pinigų. Šitaip Lietuva tampa žinomesnė pasauliui, o patys lietuviai, kurie yra viena netolerantiškiausių tautų, apsišviečia ir tampa pakantesni kitoms rasėms, seksualinėms mažumoms ir t. t. Šiame renginyje jūs nieko nesužinosite nei apie krikščioniškąją ar pagoniškąją Lietuvą, nei apie Lietuvos kaimą, apie Lietuvą už didmiesčių ribų, kurią taip mylėjo jūsų tėvai ir protėviai. Vietoje to gausite surogatinę Lietuvą – snobišką, kompleksuotą, provincialiai pseudovakarietišką. * Tačiau svarbiausia – jūs nieko nesužinosite apie esminį Lietuvos skaudulį, žaizdą, privertusią daugelį Lietuvos žmonių atsibusti iš letargo. Nieko nesužinosite apie dramą, vykusią ir tebevykstančią visai šalia, pakaunės Klonio gatvėje, vos už trisdešimties – keturiasdešimties kilometrų. Jei paklausite organizatorių, jums numos ranka – a, tai patvoriniai, violetiniai, visiems nusibodę… Jūs nieko nesužinosite apie TIE-SOS sąjūdį, su kuriuo didžioji dalis Lietuvos sieja šviesesnės ir teisesnės Lietuvos viltis… Ir vis dėlto tikime, kad tiesa turi savo kelius. Žinokite – esame kartu, esame su jumis, esame lietuviai, vieno kraujo, esame tauta, kurios himne įrašyta – ir Tiesa, ir Šviesa mūs žingsnius telydi…
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių