Prieglobsčio prašytojai lietuvaites renkasi nuotakomis

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos pareigūnai imasi didesnės užsieniečių neteisėto buvimo ar gyvenimo Lietuvos Respublikoje kontrolės.

Tokį sprendimą Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba priėmė padaugėjus neteisėtai į šalį atvykstančių užsienio valstybių piliečių. Dažniausiai atvykėliai stengiasi įsitvirtinti Lietuvos Respublikoje (LR), kaip vienoje iš Europos Sąjungos (ES) valstybių ir, gavę teisę joje gyventi, neužsilieka. Itin padaugėjo prieglobsčio prašytojų.

Kaip pastebėjo Vilniaus migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus pareigūnai, naujos bangos prieglobsčio prašytojai nėra tie žmonės, kurie negalėtų gyventi savoje šalyje dėl joje vykdomo smurto, teroro ar kitokių veiksnių.

Dažniau tai jauni, geresnių gyvenimo sąlygų ieškantys žmonės, žinantys prieglobsčio prašytojo teises ES valstybėse. Prieglobsčio prašytojas naudojasi valstybės garantuojama teisine pagalba, nemokamomis vertėjo paslaugomis, nemokama medicinos pagalba ir socialinėmis paslaugomis.

Gavę laikiną teritorinį prieglobstį, kol bus išnagrinėtas prašymas, jie apgyvendinami Užsieniečių registracijos centre ir naudojasi visomis prieglobsčio prašytojo teisėmis.

Turėdami Migracijos departamento prie LR VRM išduotą pažymėjimą, jie jaučiasi laisvi, bando įsidarbinti, sukurti šeimą. Pastarosios sąlygos, ypač – santuokos sudarymas tokiam užsieniečiui suteiktų šansą likti Lietuvoje ilgesniam laikui. Deja, užsieniečių santuokos su LR piliečiais neretai būna fiktyvios, tai ne kartą, vykdydami nelegalios migracijos priemones, įrodė Vilniaus migracijos valdybos pareigūnai.

Įrodinėjimai užsieniečius pažeidus teisinę padėtį LR reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus atima daug valstybės lėšų ir pareigūnų laiko. Todėl Vilniaus migracijos valdybos pareigūnai, siekdami sustabdyti tokią nusikalstamą veiką, nusprendė kiek pakoreguoti savo veiklą nelegalios migracijos prevencijos srityje ir imtis priemonių sustabdyti fiktyviai sudaromas santuokas.

Tam Vilniaus migracijos valdybos viršininkas Gintaras Bagužis susitiko su Vilniaus miesto Civilinės metrikacijos skyriaus (CMS) darbuotojais ir paprašė jų pranešti apie įtarimų keliančias tuoktis pasirengusias poras.

Netrukus po minėto susitarimo buvo sustabdyta LR pilietės ir neteisėtai šalyje buvusio Gruzijos piliečio santuoka, gavus kitą pranešimą apie galbūt santuoką ne iš gerų paskatų, patikrinta lietuvaitės ir Pakistano piliečio santuokos registracija.

„Pakistaniečio ir lietuvaitės santuoka jau buvo sudaryta Lietuvos musulmonų sunitų dvasiniame centre-muftiate, į Civilinės metrikacijos skyrių pora atėjo tik ją apskaityti. Lieka tikėti, kad santuoka sudaryta iš meilės ir šeima turi kuo geriausių ketinimų, – sako Vilniaus migracijos valdybos viršininkas Gintaras Bagužis. – Tačiau patirtis byloja apie kitokias santuokas – netikras, sudarytas siekiant tikslo likti LR, o tuo pačiu – įsitvirtinti Europos Sąjungoje ir naudotis visais jos teikiamais privalumais, kurių užsieniečiai neturi savame krašte. Tarp ketinančių sudaryti santuokas su Lietuvos piliečiais pasitaiko ir prieglobsčio prašytojų. Jiems toks veiksmas – didesnė tikimybė  likti Lietuvoje ar pasinaudoti teise vykti į kitas ES valstybes, todėl tikrai yra didelė tikimybė, kad sudaroma santuoka su Lietuvos piliečiu yra tik fiktyvi akcija ar priedanga gyventi Europos Sąjungoje.“

Nauja Vilniaus migracijos valdybos prevencinė nelegalios migracijos priemonė pasiteisino, todėl, G. Bagužio pastebėjimu, ji bus tobulinama ir atliekama nuolat. Juo labiau, pastebėjus išradingų prieglobsčio prašytojų tikslus.


Šiame straipsnyje: santuokaprieglobstis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių