Prezidentūroje surengtas svarbus pasitarimas (papildyta)

Krizės laikotarpiu Lietuvoje gali kilti grėsmių, susijusių su šalies nacionaliniu saugumu. Kaip su jomis kovoti, antradienio vakarą Prezidentūroje vykusiame susitikime tarėsi aukščiausi šalies vadovai, Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas. 

Prakalbo apie grėsmes

"Susitikimo metu buvo kalbėta apie problemas, kurios gali paaštrėti susiklosčius sudėtingai ekonominei finansinei situacijai“, - po dvi valandas trukusio susitikimo žurnalistams sakė Prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė.

Kartu su ja spaudos konferencijoje dalyvavęs Seimo vadovas Arūnas Valinskas bei naujasis Lietuvos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius atskleidė ir daugiau susitikimo detalių.

„Turim turėti nuo plano A iki plano Ž, jeigu situacija klostytųsi vienaip ar kitaip. Ir čia kalbam ne tik apie kažkokius socialinius neramumus, bet apie stambesnių kompanijų problemas ar kitus panašius dalykus. Vyriausybė ir Lietuvos politinė valdžia turi turėti konkrečius planus, kaip į tai reaguoti“, - vieną iš susitikime aptartų temų nurodė A.Kubilius.

Jis tvirtino, kad tam tikros grėsmės Lietuvai gali kilti tuomet, kai ekonominė situacija šalyje dar labiau paaštrės, ims bankrutuoti stambios įmonės ir šalyje išaugs nedarbas. Tiesa, A.Kubilius tiksliai neįvardijo apie kokias konkrečiai grėsmes buvo kalbama.

„Kai naftos kaina nukrenta iki 40 dolerių, tai mūsų kaimyninėje šalyje visko atsitinka“, - A.Kubilius užsiminė, kad susitikime nevengta ir Rusijos temos.

A.Valinskas: su VSD reikia derinti veiksmus

Per spaudos konferenciją domėtasi, kodėl į šalies vadovų pasitarimą buvo pakviestas VSD vadovas. Seimo pirmininkas A.Valinskas tvirtino, kad su šia institucija būtina derinti veiksmus.

"Saugumo departamentas yra viena iš tų institucijų, kuri užtikrina stabilumą valstybėje. Mes esame ne pačioje palankiausioje politinėje situacijoje dėl kaimynystės (kaimynystės su Rusija - red. past.) ir visų kitų dalykų. Šios problemos gali aštrėti, jei šalyje sunkės ekonominė situacija. Todėl toje srityje reikia subordinuoti veiksmus ir apie tai susitikime buvo kalbama", - sakė A.Valinskas.

Žurnalistams paklausus, ar tokių susitikimų ateityje neplanuojama rengti kas mėnesį, A.Valinskas sakė, kad viskas priklausys nuo Prezidentūros iniciatyvos. Žinia, šis pasitarimas sušauktas Prezidento iniciatyva.

Aiškindamas, kodėl susitikimas surengtas taip netikėtai, A.Valinskas tvirtino, kad taip pasielgta, nes ryt A.Kubiliaus nebus Lietuvoje. "Problemos nėra degančios, bet ryt Premjeras vyksta į Briuselį, todėl nutarėme pasikalbėti šiandien", - kalbėjo parlamento vadovas.

Paminėjo ir A.Kubiliaus gimtadienį

Susitikimo metu buvo paminėtas ir A.Kubiliaus gimtadienis. Vakar šiam politikui suėjo 52-eji. A.Kubilius prasitarė, kad Prezidentūroje buvo valgomas tortas. "Ačiū Prezidentui už skanų tortą", - bendraudamas su žurnalistais sakė A.Kubilius.

Kaip portalas jau rašė, apie šįvakar Prezidentūroje rengiamą aukščiausių šalies vadovų, VSD direktoriaus Povilo Malakausko ir NSGK pirmininko Arvydo Anušausko susitikimą Prezidento spaudos tarnyba žiniasklaidai pranešė tik šiandien pavakare. Šįryt skelbtoje šalies vadovo darbotvarkėje apie susitikimą nebuvo informuota.


Šiame straipsnyje: Adamkussusitikimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių