Prezidentūra nepatvirtina, kad A.Valantinas melavo valstybės vadovei

Prezidentūra nepatvirtina įtarimų, kad prieš kelias dienas valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė galėjo būti generalinio prokuroro Algimanto Valantino neteisingai informuota apie vadinamosios Kauno pedofilijos bylos tyrimą.

Pasak Prezidentės atstovo spaudai Lino Balsio, valstybės vadovė šį trečiadienį generalinio prokuroro teiravosi, kokie yra visuomenėje ažiotažą sukėlusios Kauno pedofilijos bylos tyrimo rezultatai.

„Prezidentė prašė prokurorų, kad šie pateiktų rezultatus, nes iki sausio pabaigos jie buvo pažadėti. Generalinis prokuroras informavo, kad byla jau parengta teismui, kur ir keliaus artimiausiu metu. Prezidentę toks atsakymas tenkino, nes rezultatas yra – byla nebuvo nutraukta, kaip buvo baimintasi, ji parengta ir atiduota teismui, kuris ir nuspręs, ar pateikti įtarimai bei surinkti įrodymai yra pagrįsti“, - pasakojo atstovas spaudai.

Anot L.Balsio, Prezidentė šiame susitikime nesigilino, kokie įrodymai surinkti, kam ir kokie įtarimai pareikšti. „Prezidentė gavo teigiamą atsakymą į svarbiausią klausimą – ar byla parengta ir atiduodama teismui. Tai ir yra rezultatas, kuriuo tikėtasi“, - sakė jis.

„Valstybės vadovė neturi teisės kištis į bylos detales, nes tai gali būti traktuojama kaip spaudimas tyrėjams“, - pridūrė atstovas spaudai.

Pakartojęs, kad D.Grybauskaitė susitikime su generaliniu prokuroru bei kitais Generalinės prokuratūros vadovais buvo informuota apie užbaigtą ir teismui perduodamą bylą, L.Balsys nepatvirtino, kad šiame susitikime buvo kalbėta, jog Andriui Ūsui yra reiškiami įtarimai bei kokie tie įtarimai yra.

„Kokie ten kam kaltinimai reiškiami, apie tai susitikime nekalbėta. Nes, dar kartą kartoju, jeigu tokie klausimai būtų aptarinėjami, tai galėtų būti traktuojama kaip kišimasis į tyrimą. To Prezidentė sau neleidžia daryti“, - kalbėjo L.Balsys.

Vis dėlto, atstovas spaudai vengė tvirtinti, kad generalinis prokuroras pasakė ne visą tiesą Prezidentei apie tą bylą arba netgi melavo. „Aš negaliu vertinti – melavo ar nemelavo, sakė tiesą ar ne. Faktas yra toks – Prezidentė informuota apie tai, kad byla keliauja į teismą, kuris viską ir įvertins. Tiek. Ką jau ten generalinis prokuroras žurnalistams pasakė ar kas kaip suprato jo viešai pasakytus žodžius, tai jau, sutikite, ne Prezidentės problema“, - sakė L.Balsys.

Kaip jau pranešta, nuo pedofilų galimai nukentėjusios Drąsiaus Kedžio mažametės dukros atstovai penktadienį sulaukė oficialių dokumentų, iš kurių, pasak jų, aiškėja, kad pagrindiniam įtariamajam byloje įtarimai neva gerokai sušvelninti.

D.Kedžio dukterį laikinai globojanti jo sesuo teisėja Neringa Venckienė ir nukentėjusiąja pripažintos mergaitės oficialus atstovas advokatas Aidas Venckus penktadienį gavo vadinamąją pedofilijos bylą pagaliau baigusios tirti Vilniaus apygardos prokuratūros nutarimą.

Pranešta, kad vieninteliam ir pagrindiniam įtariamajam kauniečiui verslininkui A.Ūsui vietoje įtarimų mažametės seksualiniu prievartavimu palikti kur kas švelnesni - dėl tvirkinimo. Atitinkamai keleriopai sušvelnėja ir gresianti atsakomybė. Jei už mažamečio asmens seksualinį prievartavimą gresia nuo 3 iki 13 metų laisvės atėmimo, tai mažamečio tvirkinimas Baudžiamajame kodekse „įvertintas“ pinigine bauda arba areštu arba laisvės atėmimu vos iki dvejų metų.

Prokurorų nutarime taip pat teigiama, kad buvusios D.Kedžio sugyventinės ir mergaitės motinos Laimutės Stankūnaitės ir pernai spalį nušautų jos sesers Violetos Naruševičienės bei Kauno apygardos teismo teisėjo Jono Furmanavičiaus atžvilgiu ikiteisminiai tyrimai nutraukti.

N.Venckienė ir A.Venckus spėja, kad trečiadienį prezidentūroje lankęsis generalinis prokuroras A.Valantinas jį priėmusiai Prezidentei galėjo atskleisti ne viską, nors šalies vadovė, anot jos atstovo spaudai, buvo patenkinta pastarųjų dienų prokurorų darbo rezultatais.

Prokurorų sprendimas gali būti skundžiamas.


Šiame straipsnyje: ValantinasKedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių