Prezidentės patarėja: darbo biržų neveiklumas – nepateisinamas

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį paragino socialinės apsaugos ir darbo ministrę Algimantą Pabedinskienę imtis iniciatyvos, kad būtų parengta nacionalinė strategija, kaip kovoti su jaunimo nedarbu.

Pirmadienį po šalies vadovės susitikimo su ministre prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė taip pat sakė, jog D.Grybauskaitė yra kritiška Darbo biržos atžvilgiu - esą būtina rimta ir neatidėliotina jos pertvarka.

„Tokios Darbo biržos, kokios jos yra šiandien, kai tiktai užsiimama bedarbių registravimu, šalies žmonėms nereikalingos. Toks Darbo biržų neveiksnumas, pasak prezidentės, yra nepateisinamas“, - sakė D.Ulbinaitė.

Pasak D.Ulbinaitės, prezidentė susitikime pabrėžė, jog jaunimo įdarbinimo problema turi tapti visos Vyriausybės atsakomybe. D.Grybauskaitė taip pat paragino griežčiau kontroliuoti jaunimo užimtumui skiriamus pinigus.

„Pasinaudojus tarptautine praktika iš tikrųjų turi būti sukurtas veiksmingas įdarbinimo modelis, apimantis pagalbą žmogui nuo profesinio parengimo, praktinių įgūdžių įgijimo iki ilgalaikio įsidarbinimo“, - sakė patarėja.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė sakė, kad susitikime aptartos naujos priemonės, kurios galėtų padėti jaunimui įsidarbinti.

„Yra dvi priemonės aptartos. Tai yra savanorystės - tai galbūt daugiau (susiję - BNS) tiesiog su pilietiškumo apraiškomis, bet mes, aišku, pilietiškumą turime sieti ir su darbu. Antroji ta priemonė yra mobilios komandos - jauni žmonės, kurie nesimoko, nedirba - tiesiog su jais vesti dialogą ir juos bandyti integruoti į tą darbinę veiklą“, - pasakojo ministrė.

Ji sutiko, kad Darbo biržą reikia pertvarkyti, nes dabar ji esą savo funkcijas atlieka formaliai.

„Nenorėčiau atsakyti į šitą klausimą“, - paklausta, ar pasitiki Darbo biržos vadovu, sakė ministrė.

Kita vertus, ministrė ir iš jaunimo pusės sakė pasigendanti noro dirbti, prisiimti atsakomybę, verslauti. Jos teigimu, Lietuvoje galėtų būti pritaikytas Vokietijoje išbandytas modelis, kuomet darbdaviai su būsimais darbuotojais dialogą palaiko nuo studijų laikų - per praktikas.

Darbo biržos vadovo Vido Šlekaičio teigimu, per metus neturinčio darbo jaunimo sumažėjo nuo 30 tūkst. iki 25 tūkstančių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Taigi

Taigi portretas
O ką gali padaryti Darbo birža, jeigu nėra patrauklių, tinkamų darbo vietų ? Tik registruoti bedarbius ir mokėti jiems bedarbio pašalpas. Jeigu valstybinės įmonės nesugeba ar neturi motyvų kurti naujų darbo vietų, reikia kviesti tai daryti verslininkus.Jaunimas tikrai tų darbo vietų nesukurs.Dar vienas valdžios bukumas: neturint pakankamai darbo vietų esantiems, kviesti sugrižti emigrantus.Džiaukitės, kad jiems nereikia mokėti pašalpų, nes nebeturėtumėte iš ko.

otto

otto portretas
Problema tame, kad retas užsiregistravęs DB realiai nori dirbti. Nori pašalpų, nori kompensacijų, bet tikrai ne darbo. Čigonai dešimtmečiais lankosi biržoje. Na ir ką, birža dėl to kalta?

ona

ona portretas
manau didziausia problema,kad darbo birzoje sedi zmones kurie nesuinteresuoti zmogu nukreipti ,o juo greiciau paskirus kita apsilankyma ,nesigilinant i jo norus.ju dauguma sedi ne savo rogese. va kada darbo birza bus arciau zmoniu tuomet situacija pageres.butent reik prie kiekvienos seniunijos steigti komisija ,kuri dometusi konkreciu atveju,kodel nedirba. po to tik centrine komisija per tam tikra laika turetu idarbinti,ir jokiu lengvatu. o dabar bedarbiai vazineja po europa ir prisirinke senienu,pardave geriau gyvena nei tie dirbantys.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių