Prezidentė surikiavo Vyriausybės šių metų darbus

Prezidentė Dalia Grybauskaitė nurodė Vyriausybei kuo greičiau parengti sumažintų pensijų kompensavimo mechanizmą, pakoreguoti euro įvedimo strategiją ir pradėti ją įgyvendinti, stengtis sumažinti monopolines elektros energijos bei šildymo kainas, siekti tiesioginių merų rinkimų.

Pirmadienį Prezidentė susitiko su premjeru Andriumi Kubiliumi ir visais ministrais, su kuriais pusantros valandos kalbėjosi apie svarbiausius 2010 metų darbus.

„Pirmą kartą Prezidentė susitiko su visa Vyriausybe aptarti metų užduočių. Jos turi būti koncentruotos ir suderintos, nes yra svarbios visiems Lietuvos žmonėms“, - po susitikimo žurnalistams sakė valstybės vadovė.

Pasak jos, Vyriausybei yra suformuluotos kelios užduotys: ekonomikos atsigavimo užtikrinimas, pirmiausia darbo vietų kūrimas; konkurencingumo ekonomikoje užtikrinimas, tarp jų - monopolinių elektros ir šildymo kainų sumažinimas; kova su korupcija, tai yra viešųjų pirkimų skaidrumo užtikrinimas, taip pat kai kurių institucijų, kovojančių su korupcija, sujungimas; kova su šešėline ekonomika, „nes mokesčius turi mokėti visi, kam tai priklauso“; struktūrinės reformos sveikatos ir švietimo sistemose, pripažįstant ir taisant klaidas, kurios tame procese jau padarytos; reformos kitose srityse, ypač socialinėje apsaugoje, „Sodroje“; savivaldos pertvarka, užtikrinant tiesioginius merų rinkimus ir teisę nepartiniams kandidatams dalyvauti savivaldos rinkimuose, taip pat apskričių reforma; kuo spartesnis aiškaus ir suprantamo pensijų sumažinimo kompensavimo mechanizmo parengimas; prieš kelerius metus patvirtintos euro įvedimo strategijos atnaujinimas ir jos įgyvendinimas; Lietuvos vystymosi strategijos ateinančiam dešimtmečiui parengimas ir įgyvendinimo pradžia.

„Tai svarbiausi stambūs darbai. Stebėsiu, kaip jie įgyvendinami“, - pastebėjo Prezidentė. "Man reikia dirbančios, o ne kalbančios Vyriausybės", - pridūrė ji.

A.Kubilius padėkojo valstybės vadovei už paramą, kurią Vyriausybė iki šiol jautė ir už tuos prioritetus, kurie buvo aptarti Ministrų kabineto susitikime su Prezidente. „Esu tikras, kad visi kartu aktyviai veikdami galėsime išspręsti tuos uždavinius, kuriuos keliame patys sau. Artimiausiu metu Vyriausybė patvirtins ir paskelbs savo planus šiems metams, Juose, aišku, atsispindės ir su Prezidente aptarti prioritetai“, - tikino premjeras.

Jis išvardijo keturis svarbiausius šių metų prioritetus, kurie iš esmės atitinka Prezidentės nurodymus, - finansų suvaldymas ir euro įsivedimo perspektyvos atnaujinimas, darbo vietų kūrimas, bedarbystės mažinimas ir ekonomikos skatinimas; struktūrinės pertvarkos socialinės rūpybos, sveikatos apsaugos, švietimo ir energetikos srityse; kova su korupcija ir šešėline ekonomika, valstybės valdymo sistemos bei valstybės tarnybos modernizavimas; visuomenės telkimas šalies ateities vizijos „Lietuva 2020“ sukūrimui.

Premjeras labai vertingu pavadino D.Grybauskaitės pasiūlymą pagalvoti apie Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos sujungimą.

„Labai pozityviai vertiname Prezidentės ryžtą skatinti mūsų darbus ir remti, esame pasirengę kartu su ja dirbti, kad tuos darbus įgyvendintume. Džiaugiuosi tuo pokalbiu. Jaučiame tvirtą Prezidentės norą, kad tie prioritetai būtų realizuoti“, - džiūgavo A.Kubilius, leisdamas suprasti, kad tebeturi gana stiprų D.Grybauskaitės palaikymą, nors pastaruoju metu imta kalbėti apie galimus nesutarimus tarp valstybės vadovės ir valdančiųjų, taip pat apie opozicijos norą versti Vyriausybę ir perimti valdžią į savo rankas.


Šiame straipsnyje: grybauskaitėVyriausybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių