Prezidentė: rinkimų kovos neturi nustelbti svarbių darbų (papildyta)

Artėjant Seimo rinkimams politinės ambicijos neturi užgožti svarbiausių darbų, kuriuos turi atlikti Seimas. Apie tai pareiškė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ketvirtadienį susitikusi su Seimo valdybos nariais.

Susitikimas buvo skirtas šeštadienį prasidedančios eilinės Seimo pavasario sesijos darbams aptarti.

Siūlo priimti Šilumos ūkio įstatymo pataisas

Įvardydama svarbiausius prioritetus, šalies vadovė pabrėžė, jog artėjant naujo parlamento rinkimams „Seimas neturi leisti, kad politinės ambicijos užgožtų valstybei svarbiausius darbus“. Prezidentės teigimu, būtina „tvirta Seimo narių politinė valia dar per pavasario sesiją realiais sprendimais įgyvendinti šalies energetinį ir finansinį saugumą, ir, kaip nurodė Konstitucinis Teismas, grąžinti skolą nuo sunkmečio nukentėjusiems žmonėms - priimti per krizę sumažintų pensijų kompensavimą reglamentuojančius teisės aktus“.

„Priešrinkiminės kovos neturi kliudyti Seimui išspręsti strateginių valstybės klausimų. Kviečiu politikus elgtis atsakingai, peržengti savo politines ambicijas ir sutelktai užbaigti pradėtus darbus stiprinant šalies energetinį savarankiškumą ir finansinį stabilumą, ir atkurti socialinį teisingumą“, - teigė D.Grybauskaitė.

Pasak Prezidentės, Lietuvos energetinio savarankiškumo užtikrinimas yra kertinis tikslas siekiant įtvirtinti šalies politinę nepriklausomybę. Anot jos, per pastaruosius trejus metus nemažai nuveikta pertvarkant energetikos sektorių ir šilumos ūkį. Dabar labai svarbu, kad per pavasario sesiją būtų priimti visi valstybės strateginiams energetikos projektams įgyvendinti būtini įstatymai.

Valstybės vadovė taip pat pažymėjo, jog reikalingas tolesnis darbas siekiant pažaboti šilumos ūkio monopolijas. Todėl dar per šią sesiją būtina priimti Šilumos ūkio įstatymo pataisas, kurios nustatys aiškesnę šilumos tiekimo tvarką nepriklausomiems gamintojams, ir Energijos išteklių rinkos įstatymą, kuris sukurs prielaidas konkurencingoms biokuro kainoms.

Siūlo PVM lengvatas spaudai

Vienu svarbiausiu politinių prioritetų Prezidentė įvardijo finansinę drausmę ir gyvenimą pagal išgales.

„Griežta drausmė padėjo išvengti finansinės griūties krizės laikotarpiu. Ir toliau su valstybės finansais turime elgtis atsakingai - užkirsti kelią išlaidavimui ateityje. Būtina ratifikuoti Europos fiskalinės drausmės sutartį, kurioje įtvirtintos nuostatos, neleisiančios švaistyti pinigų ir praskolinti valstybės“, - teigė D.Grybauskaitė.

Šalies vadovė su Seimo valdybos nariais taip pat aptarė pridėtinės vertės mokesčio lengvatų svarbą stiprinant nuo verslo ir politikų įtakos nepriklausomą žiniasklaidą, kitas įstatymų iniciatyvas, kaip tobulinti teismų sistemą, spartinti bylų nagrinėjimą, gerinti verslo aplinką ir stiprinti konkurencingumą.

Apie R.Palaitį teigė nekalbėję

Seimo pirmininkė Irena Degutienė nesiėmė vertinti, kuriai iš politinių jėgų skirtas Prezidentės raginimas „peržengti ambicijas“ ir tęsti darbą. I.Degutienė tokią prezidentės poziciją vertina kaip raginimą susitelkti. „Tai reiškia, kad Prezidentė paprašė Seimo susitelkus dirbti pavasario sesijoje, nežiūrint į tai, kad yra priešrinkiminis metas. Prezidentė dar kartą pakartojo, kad kreipiasi ne tik į valdančiąją koaliciją, bet ir į opozicines partijas, kad kertinis pavasario sesijos klausimas būtų energetiniai projektai“, - žurnalistams teigė Seimo vadovė.

„Kurie šių klausimų yra ne vien valdančiosios koalicijos, bet ir viso Seimo, visų politikų atsakomybė“, - pridūrė parlamento pirmininkė.

Paklausta, ar tai reiškia Prezidentės paramą dabartinei valdančiajai koalicijai, I.Degutienė pasiūlė šį klausimą užduoti pačiai D.Grybauskaitei.

Seimo valdybos susitikime su Prezidente vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio likimas, anot parlamento vadovės, nebuvo aptariamas.

Paklausta, ar mano, jog pavyks išlaikyti dabartinę koaliciją, I. Degutienė atsakymo nepateikė. „Neskubėkim. Palaukim“, - pabrėžė politikė.

Neatmetė, kad liks koalicijoje

R.Palaitį į Vyriausybę delegavusios Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) lyderis, Seimo vicepirmininkas Algis Čaplikas teigė, jog jo partija neturi jokių ambicijų, į kurias gali būti nukreiptas Prezidentės raginimas. „Aptarėme tik artėjančios sesijos darbotvarkę, pasikeitėme nuomonėmis. Ir laukiame sprendimo dėl premjero Andriaus Kubiliaus siūlymo atleisti R.Palaitį. Tokio Prezidentės sprendimo laukiame ateinantį pirmadienį arba antradienį“, - sakė A.Čaplikas, pridūręs, kad LiCS ir toliau remia R.Palaitį.

Ar koalicija išsilaikys iki Seimo kadencijos pabaigos šių metų vėlyvą rudenį, liberaslcentristų lyderis teigė neatmetantis jokių galimybių: „Politika yra politika, gal ir pavyks. Mes pasiryžę dirbti. Mes ambicijų ir neturime. Mes norime konstruktyviai dirbti“.

A.Čaplikas pridūrė, jog niekas iš Seimo valdybos nebuvo matęs energetinių projektų, kuriuos akcentuoja premjeras. „Aš galvojau, kad premjeras tik man nerodo. Pasirodo, visiems nerodo. Ir Seimo pirmininkė pripažino, kad nieko nežino apie artėjančius energetinius projektus. Ir opozicija nežino. Reiškia, aš buvau teisus paklausęs, kur tie svarbūs energetiniai projektai. Ir tai nebuvo šantažas“, - sakė politikas.


Šiame straipsnyje: Seimo rinkimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Antanas

Antanas portretas
Per Seimo rinkimus balsuokime už partiją Tvarka ir teisingumas.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių