Prezidentė pasikalbėjo su A.Melianu, tačiau susitikimo nekomentuoja

Vieną liberalcentristų vadovų Artūrą Melianą naujuoju vidaus reikalų ministru Prezidentė skirs po to, kai jis bus patikrintas antikorupciniu požiūriu.

Komentarų vengė

Antradienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su A.Melianu, kurį premjeras Andrius Kubilius pasiūlė skirti naujuoju Vidaus reikalų ministerijos vadovu.

„Su kandidatu valstybės vadovė aptarė problemas vidaus reikalų sistemoje. Galutinį sprendimą dėl jo skyrimo ministru Prezidentė priims po to, kai kandidatas bus patikrintas pagal Korupcijos prevencijos įstatymą“, - pranešė Prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.

Pats A.Melianas tvirtino laukiąs Prezidentės apsisprendimo, todėl beveik nekomentavo jokių su vidaus reikalų sistema susijusių aktualijų. „Detaliau apie planus kalbėčiau, kai bus pasirašytas dekretas. Tikiuosi, kad aprims politinės aistros paskyrus ministrą“, - kalbėjo jis žurnalistams Prezidentūroje.

A.Melianas neatsakė, kaip įsivaizduoja Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) reformą, atsisakė komentuoti naująjį FNTT vadovą Kęstutį Jucevičių, kurį dabar vertina Vyriausioji tarnybinės etikos komisija. „Galbūt daugiau galėčiau pakomentuoti, kai bus pasirašytas dekretas“, - sakė jis.

Nejaukiai jaučiasi prieš R.Šukį

Anot politiko, susitikime su Prezidente nebuvo aptartas buvusių FNTT vadovų sugrąžinimo į darbą klausimas. „Manau, kad tam yra vienintelis kelias – teisinis“, - tvirtino A.Melianas.

Jis pripažino „gal kiek nejaukiai“ jaučiąs prieš kitą liberalcentristą Raimondą Šukį, kuris buvo įvardijamas kaip vienas realiausių pretendentų tapti naujuoju vidaus reikalų ministru „Jį laikau labai geru specialistu. Bet pasirinkimas yra toks, koks yra, ir man, matyt, teks šiame poste dirbti Lietuvos labui“, - sakė kandidatas.

A.Meliano kandidatūrą D.Grybauskaitei pateikė premjeras Andrius Kubilius, susitikęs su ja antradienį ryte.

Kandidatą į vidaus reikalų ministrus premjerui pasiūlė į valdančiąją koaliciją įeinanti Liberalų ir centro sąjunga (LiCS). A.Melianas yra vienas iš LiCS pirmininko pavaduotojų.

A.Melianas vidaus reikalų ministru turėtų būti skiriamas nuo kito pirmadienio, balandžio 16 dienos.

Gyrė gebėjimus

Praėjusią savaitę kandidatas buvo susitikęs su premjeru A.Kubiliumi. Pastarasis pareiškė pasitikįs A.Melianu. Rinkdamasis pretendentą į vidaus reikalų ministrus A.Kubilius nusprendė likus vos pusmečiui iki rinkimų siekti valdančiosios koalicijos stabilizavimo, todėl nesureikšmino kandidatūros.

LiCS pirmininkas Algis Čaplikas teigė, kad premjerui buvo pateiktas ilgas pretendentų sąrašas. „Partija turi daug kandidatų, galinčių užimti šias pareigas. Mes kandidatūras pateikėme, tikrai buvo ir daugiau svarstymų. Tai buvo premjero prašymas - jis prašė kelių kandidatų, aš juos ir pateikiau. O jis paskui pats pasirinko. Mūsų kandidatas pasiryžęs dirbti“, - sakė A.Čaplikas.

Jis gyrė A.Meliano administracinius gebėjimus ir patirtį dirbant įvairiuose valstybės tarnybos postuose.

Vieni liūdi, kiti džiaugiasi

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma iki šiol aktyviai premjerui siūlė vidaus reikalų ministrą rinktis ne iš LiCS kandidatų. Todėl dabar priimtą sprendimą teikti A.Meliano kandidatūrą J.Razma priėmė be džiaugsmo.

„Ši žinia frakcijos narius nuliūdino. Turėjome vilčių, kad gali būti išgirstas nusiteikimas pasiūlyti kitą kandidatą į tas pareigas“, - sakė J.Razma.

Kita vertus, jis pareiškė suprantąs premjero nusiteikimą užtikrinti Vyriausybės ir koalicijos darbo stabilumą, taip pat „siekiant gauti Prezidentės pritarimą vienam ar kitam teikimui“. „Matyt, tokiomis aplinkybėmis premjeras nerado erdvės ryžtis svarstyti mūsų siūlymą. Todėl gerbsime šį jo apsisprendimą ir palinkėsime sėkmės naujajam ministrui“, - kalbėjo politikas.

Tuo tarpu valdančiojo Liberalų sąjūdžio lyderis, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis teigiamai įvertino premjero A.Kubilius sprendimą į vidaus reikalų ministro postą teikti liberalcentristą A.Melianą.

„Visąlaik kartoju, kad vidaus reikalų ministro pozicija šitoje koalicijoje pagal šiuo metu esančią sutartį priklauso liberalcentristams. Todėl teigiamai vertinu premjero apsisprendimą teikti LiCS pasiūlytą kandidatą“, - antradienį žurnalistams Seime sakė E.Masiulis.

Jis neabejojo A.Meliano gebėjimu tinkamai eiti Vidaus reikalų ministerijos vadovo pareigas. „Pažįstu jį ne vienerius metus. Jis turi sukaupęs nemažą patirtį. Manau, kad per likusį pusmetį yra pajėgus susitvarkyti su tais iššūkiais, kurie kyla vidaus reikalų sistemoje“, - teigė E.Masiulis.

Dirbo įvairiuose postuose

Vidaus reikalų ministerijos vadovo postas tapo laisvas iš jo pasitraukus liberalcentristui Raimundui Palaičiui, kuris sulaukė konservatorių kritikos dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovų atleidimo.

Pagal Konstituciją, ministrus skiria ir atleidžia Prezidentas Ministro pirmininko teikimu.

A.Melianas 1982 metais baigė Vilniaus prekybos technikumą (dabar – Vilniaus kolegija), Vilniaus universitete 1992 metais baigė ekonomikos, 2000 metais – socialinio darbo studijas.

1997 metais buvo išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariu, Socialinių reikalų komiteto pirmininku. 2000–2004 metais buvo Seimo nariu, išrinktu pagal Lietuvos liberalų sąjungos sąrašą. Seime dirbo Socialinių reikalų ir darbo komitete, 2000–2001 metais buvo šio komiteto pirmininkas.

2006–2008 metais dirbo Vilniaus apskrities viršininko pavaduotoju.

A.Melianas buvo Lietuvos liberalų sąjungos narys nuo pat jos įkūrimo. Susijungus Lietuvos liberalų, Lietuvos centro ir Moderniųjų krikščionių demokratų sąjungoms, tapo LiCS valdybos nariu.

A.Melianas dabartiniame Seime yra Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas.NAUJAUSI KOMENTARAI

juozas

juozas portretas
Manau, kad Melianas netinkamas. Geriau Čiupaila.

TAUTOS GENOCIDAS

TAUTOS GENOCIDAS portretas
KAS DAROSI LIETUVOJE????? VIDAUS REIKALU MINISTRAS TURI BUTI TIK LIETUVIS, JUK MELIAN YRA RUSIJOS SPEC TARNYBU AGENTAS!!!!!! GELBEKIT LIETUVA KAS NORS!!!!!!!!!!!!!

666

666 portretas
cha cha jooooooo kas cia daros toje LTU apgailėtini mulkiai
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių