Prezidentė nori, kad opozicija nesužlugdytų biudžeto (papildyta)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina Seimo valdančiuosius ir opoziciją pritarti tokiam kitų metų biudžetui, koks yra dabar Vyriausybės pasiūlytas, nedidinti deficito, užtikrinti Lietuvai galimybę pačiai išsikapanoti iš krizės.

"Biudžetas yra reikalingas"

Pirmadienį po susitikimo su visomis parlamentinėmis partijomis surengtoje spaudos konferencijoje D.Grybauskaitė sakė, kad kitų metų biudžetas yra "labai svarbus, gali būti lemtingas, nes nuo jo priklausys, ar Lietuva stosis ant kojų".

Pasak Prezidentės, kitų metų biudžetas reiškia, kad dar nereikės kreiptis pagalbos į Tarptautinį valiutos fondą. "Jeigu bus priimtas toks biudžetas, koks yra ir kol rinkos neužsidarė, Lietuva susitvarkys pati", - pabrėžė ji, tvirtindama, kad Seimo diskusijų dėl biudžeto kaina - galimybė patiems išsikapanoti iš krizės. 

"Visos politinės jėgos vienodai atsakingos už tai, kad Lietuva pasitiko krizę nepasiruošusi. Todėl kreipiausi į visas partijas, kad Lietuva turėtų kitų metų biudžetą. Prašiau tiek pozicijos, tiek opozicijos, kad prisiimtų visą politinės atsakomybės naštą ir kad priimtų tiek valstybės, tiek "Sodros" biudžetus", - sakė Prezidentė.

Į pastabas iš esmės atsižvelgta

D.Grybauskaitė pranešė, kad atsižvelgta praktiškai į visas prieš kelias savaites jos pasakytas pastabas dėl socialinių išmokų. "Mano pastabos praktiškai pasiekė Seimą", - teigė valstybės vadovė.

Ji tik pareikalavo, kad senatvės pensijų mažinimo kompensavimo mechanizmas būtų nustatytas ne Vyriausybės nutarimu, bet įstatymu.

Prieš kelias savaites D.Grybauskaitė pagrasino vetuoti "Sodros" biudžetą, jeigu nebus atsižvelgta į jos pasiūlymus nemažinti socialinių garantijų neįgaliesiems, nuo Naujųjų metų nemažinti išmokų vaikus auginančioms motinoms, nustatyti kompensavimo už sumažintas senatvės pensijas mechanizmą, nedidinti "Sodros" įmokų.

Pastebėjusi, kad į jos pastabas iš esmės atsižvelgta, Prezidentė pažadėjo pasirašyti visus Seimo priimtus biudžetinius įstatymus, jeigu jie bus priimti tokie, kokie yra dabar. "Valstybės biudžeto deficitas yra milijardinis. Jis yra jau per didelis, praktiškai ant raudonos ribos. Todėl didinti deficitą svarstant biudžetą tikrai negalima", - įspėjo ji politikus. "Jokių deficito didinimo", - pabrėžė Prezidentė.

Balsavimai Seime dėl kitų metų valstybės ir "Sodros" biudžetų bei dėl jų lydinčių įstatymų numatyti šią savaitę.

Alternatyvos Vyriausybei nemato

D.Grybauskaitė pažėrė pastabų metus dirbančiai Andriaus Kubiliaus Vyriausybei, nes ji neskubėjo ištaisyti pernai gruodį padarytų klaidų, tačiau pareiškė nematanti realios alternatyvos nei dabartiniam ministrų kabinetui, nei jį suformavusiai valdančiajai daugumai.

"Įvairiai vertinu Vyriausybės darbo metus. Tai buvo sunkūs metai. Ši Vyriausybė suvaldė finansų stabilumą šalyje. Šalis sugebėjo valdyti finansus, ji nebankrutavo ir jai nereikėjo tarptautinės pagalbos. Tai yra gerai", - sakė Prezidentė.

"Bet pernykštes gruodžio mėnesio klaidas reikėjo taisyti greičiau. Manęs netenkina tas trumpalaikių, vienadienių priemonių mišinys, kurio yra imamasi šiandien", - pridūrė valstybės vadovė. 

Tačiau paklausta apie alternatyvas dabartinei Vyriausybei, D.Grybauskaitė atsakė: "Kai išgirsiu gerus, realius alternatyvius pasiūlymus, būtinai juos apsvarstysiu. Bet kol kas neturiu tokių gerų ir priimtinų alternatyvų".


Šiame straipsnyje: prezidentėbiudžetas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių