Prezidentė domėsis, kaip kuriasi sugrįžę emigrantai

  • Teksto dydis:

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį lankysis Šalčininkų r. įsikūrusioje bendrovėje „Evaldo daržovės" ir domėsis, kaip sekasi namo sugrįžusiems emigrantams kurtis, plėtoti verslą bei ko trūksta, siekiant paskatinti žmones grįžti gyventi į Lietuvą.

Iš emigracijos Didžiojoje Britanijoje grįžęs Evaldas Masevičius yra vienas iš sėkmės pavyzdžių, kad Lietuvoje galima kurti ir sėkmingai plėtoti verslą. Septynerius metus svetur pragyvenęs vyriškis su šeima nusprendė grįžti namo ir čia imtis verslo.

Pats šiltnamiuose dirbęs emigrantas Lietuvoje pradėjo auginti daržoves ir prieskoninius augalus. Jis ne tik sėkmingai išplėtojo verslą, bet ir sukūrė 71 darbo vietą kitiems, didžioji dauguma darbuotojų – Sakalų kaimo gyventojai.

Susitikimo metu taip pat bus surengta diskusija, kurioje dalyvaus iš užsienio sugrįžę ir sėkmingai Lietuvoje dirbantys žmonės: po darbo JAV sugrįžęs ir kepyklą Eišiškėse atidaręs Marius Jakštas, po šešerių metų gyvenimo JAV sugrįžęs Modestas Vitkauskas, įkūręs atostogų namus Druskininkuose, ir Jonas Sluckus, kuris ne tik grįžo po emigracijos gyventi į Lietuvą, bet ir atvedė Švedijos kapitalą į Akmenės rajoną.

Susitikime dalyvaus ir Tomas Kairys – po emigracijos Norvegijoje sugrįžęs vaikinas Anykščių rajone įkūrė vandenlenčių parką bei Povilas Jankauskas, kuris po septynerių emigracijos metų Šiaurės Airijoje sugrįžęs į Uteną atidarė konditerijos gaminių kepyklą, taip pat „Global Lithuanian Leaders" vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė ir Šalčininkų rajono meras Zdzislavas Palevičius.

Vien pernai dėl emigracijos Lietuva neteko apie 30 tūkst. žmonių – iš viso tai yra tiek, kiek maždaug gyvena Kėdainiuose. Taip pat pastaraisiais metais mažėjo ir į Lietuvą grįžtančiųjų – jeigu 2014 metais namo gyventi sugrįžo 24,2 tūkst. žmonių, tai pernai – 20,1 tūkst.


Šiame straipsnyje: emigrantaiemigracija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Emigrantas

Emigrantas portretas
Faktiškai daug jaunų ir ne tik jaunų emigravo todėl, kad neturėjo darbų,neturėjo galimybių kurti šeimas ,bes neturėjo kur gyventi,gyvenamo ploto.Išvažiave ne visi užsidirbo tiek kad savo tėvynėje grįžus nusipirktų butą,kad galėtų grįžti su šeima.Didžiausia problema tai gyvenamas plotas,nebent emigrantams būtų suteikiamas socialinis būstas,su teisia po truputi,išsimokėtinai nusipirkti arba gyventi neišsipirkus,mokant valstybei mokesčius.Tai manau vienintelis būdas suteiktų galimybes ir paskatintų sugrįžti emigrantus.Darbas taip pat yra svarbus,manau gal išspręstų tą klausymą padedant seimui.

Ne Дале

Ne Дале portretas
Taip,tegul domisi,ar NATO parengusi būstus lietuviams pabėgėliams ???

Antanas

Antanas portretas
Primena absurdo komedija.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių