Prezidentė dar nekalba apie kandidatą į VSD vadovus (atnaujinta 13.10 val.)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kol kas neužsimena, kas galėtų tapti naujuoju Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovu vietoje atsistatydinusio Povilo Malakausko. Valstybės vadovė pakartojo, kad šis klausimas bus svarstomas tuojau po Naujųjų metų.

Apie kandidatūras nekalba

Pirmadienį D.Grybauskaitė susitiko su P.Malakausku ir netrukus laikinai VSD vadovo pareigas eisiančiu generalinio direktoriaus pavaduotoju Romualdu Vaišnoru. "Kol kas R.Vaišnoras paskirtas laikinai eiti tas pareigas. Kaip minėjau, po Naujųjų metų diskutuosim apie naujas kandidatūras", - po susitikimo žurnalistams sakė Prezidentė.

Ji jau praėjusią savaitę užsiminė, kad P.Malakausko įpėdinis bus parinktas sausio mėnesį. Tuomet kandidatas ir bus pateiktas svarstyti Seimo pratęstoje rudens sesijoje.

Pasak Prezidentės, susitikime su P.Malakausku ir R.Vaišnoru aptarta, kaip saugumo žinyba dirbs "šiuo pereinamuoju laikotarpiu" iki bus paskirtas nuolatinis jos vadovas. "Kalbėjome, kaip VSD dirbs, kaip ruošimės žvalgybos ir kontržvalgybos sistemos reformai, kaip bendradarbiausime. Apsisprendėme, kad bus intensyvesnis ir artimesnis mūsų bendravimas", - sakė valstybės vadovė.

Paklausta, ar R.Vaišnoras galėtų tapti naujuoju nuolatiniu VSD direktoriumi, D.Grybauskaitė atsakė: "Aš dabar nespekuliuoju kandidatūromis".

Galės pateikti reikalaujamas pažymas?

Žurnalistai teiravosi ir apie VSD jau kelerius metus nepateikiamas Seimui pažymas apie galimai neteisėtą verslo struktūrų įtaką politikams ir žiniasklaidai.

"Situacija su tomis pažymomis yra tokia. Pirmiausia, reikia priimti įstatymą, kaip teikiama informacija, ir kokia atsakomybė bus to žmogaus ar tų asmenų, kurie gauna tokią informaciją. Operatyvinė informacija nėra eilinė informacija. Turi būti numatyta atsakomybė asmens, kuris ją gauna. Vyriausybė jau priėmė nutarimą dėl operatyvinės informacijos teikimo tvarkos, apeliuodama į įstatymą. Kartu ji teikia įstatymo pataisas, kurios tikrai yra neblogos. Seimui priėmus įstatymo pataisas bus tikrai galima pateikti tas pažymas", - atsakė Prezidentė.

Nebuvo linkęs bendrauti

Oficialiame Prezidentūros pranešime teigiama, kad susitikime su P.Malakausku ir R.Vaišnoru valstybės vadovė pabrėžė, kad "būtina nedelsiant depolitizuoti ir pertvarkyti VSD, tobulinti šios struktūros veiklą".

Ji padėkojo atsistatydinusiam VSD direktoriui už tarnybą ir sakė tikinti, jog "P.Malakausko ilgametė darbo patirtis Lietuvos krašto pasaugos, kovos su korupcija ir nacionalinio saugumo srityse ir ateityje bus panaudota valstybės labui".

Po susitikimo su prezidente P.Malakauskas su žurnalistais nebuvo linkęs bendrauti. Jis atsisakė ką nors komentuoti, o į klausimus apie ateities darbus neatsakė.

Atsistatydino gruodžio viduryje

Portalas primena, kad iš VSD vadovo pareigų P.Malakauskas pasitraukė gruodžio 14-ąją šalies vadovei įteikęs atsistatydinimo pareiškimą.

Prie VSD vairo P.Malakauskas stovėjo dvejus su puse metų. Į šios slaptosios tarnybos vadovo postą jis buvo paskirtas 2007-ųjų birželio 20-ąją tuomečio prezidento Valdo Adamkaus dekretu. Jo pirmtakas Arvydas Pocius pareigų neteko per vadinamąjį VSD skandalą, kada Baltarusijoje mįslingomis aplinkybėmis žuvus saugumo pareigūnui Vytautui Pociūnui, politikai aktyviau susidomėjo šios slaptosios tarnybos veikla. 

R.Vaišnoras laikinai VSD vadovo pareigas eis nuo antradienio. 


Šiame straipsnyje: Malakauskasgrybauskaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių