Prezidentė atidarė pirmąjį Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Andrius Kubilius penktadienį Prienų rajone atidarė pirmąjį Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą.

„Mus visus jungia vienas bendras dalykas - mūsų tėvynė - Lietuva. Kad ir kur būtumėte, svarbu, kad turėtume bendrų minčių, bendrų jausmų, bendrą tikslą“, - pranešime spaudai sakė prezidentė.

„Tikiuosi, kad čia sutiksite daug naujų draugų, o šis renginys atneš daug idėjų, žinių ir projektų, naujų galimybių palikti savo indėlį į Lietuvos ateitį“, - teigė D.Grybauskaitė.

Prezidentė teigė visada palaikysianti tuos, kurie norės tapatinti save su Lietuva ir dirbti jai.

„Esame maža tauta, todėl kiekvienas turime būti dešimt kartų atidesni, geresni, labiau išsilavinę ir padaryti daugiau, nei padarytų didelės tautos atstovai“, - teigė D.Grybauskaitė.

Penktadienį su jaunimu diskutuos premjeras Andrius Kubilius, krašto apsaugos, teisingumo, užsienio reikalų, švietimo ministrai.

Pasak organizatorių, ketvirtadienį prasidėjusiame ir iki sekmadienio truksiančiame susitikime laukiama apie 3 tūkst. dalyvių.

Renginio programoje - pranešimai, diskusijos verslo, mokslo, kultūros, politikos temomis, kūrybinės dirbtuvės, sporto turnyrai, susitikimai su garsiais žmonėmis, kontaktų bei karjeros mugės, taip pat pramoginė programa – filmų peržiūros, koncertai, spektakliai, mados pristatymas.

Tarp renginio ambasadorių ir pranešėjų yra grupės „Antis“ lyderis, architektas Algirdas Kaušpėdas, dizaineris Juozas Statkevičius, krepšininkas Jonas Valančiūnas, atlikėjas Andrius Mamontovas, režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Renginį organizuoja Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga.NAUJAUSI KOMENTARAI

nusivylęs

nusivylęs portretas
Ponijos vaikelių oligarchų ir valdžiažmogių renginiys kur,norint patekti, reikia sumokėti 145 litus !

Sigitas

Sigitas portretas
Jūs, jauni lietuviai iš viso pasaulio, atvykote į Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą netoli Prienų, norėdami pabūti drauge, atgaivinti lietuviškas savo šaknis, susipažinti su nūdienos Lietuva. Tačiau tikros, pilnakraujės Lietuvos jūs neišvysite. Jūs sužinosite, kad Vilnius – jau beveik Amsterdamas, kur švyti vaivorykštinės vėliavos, klesti striptizo klubai, lošimo namai, o protus valdo laisvosios rinkos pranašai ir supermarketų magnatai. Per koncertus neišgirsite nei sutartinių, nei Aistės Smilgevičiūtės dainų apie partizanus, nei patriotiškujų Thundertales‘ų – vietoj to galėsite pasimokyti show dance, dalyvauti „Kouk sun do užsiėmimuose su Koh Nam Jun (Pietų Korėja)“ ar pasigaminti „lietuviškų patiekalų su čiop čiop“… Nes šio renginio organizatoriai yra kosmopolitinės ir panašios jėgos, užvaldžiusios viešąją erdvę ir diktuojančios savo skonį ir savo omenį. Neveltui tiesioginę renginio transliaciją rengia lrytas.lt – tai yra buvusi „Komjaunimo tiesa“, nesunkiai virtusi agresyvaus liberalizmo ir genderizmo ruporu. Sužinosite iš tūlos Ievos Davydenko (vienos iš organizatorių ir vadovų) rašinio, kad emigracija yra beveik gėris, kadangi iš Lietuvos išvažiuoja nusikaltėliai, kurie atveža pinigų. Šitaip Lietuva tampa žinomesnė pasauliui, o patys lietuviai, kurie yra viena netolerantiškiausių tautų, apsišviečia ir tampa pakantesni kitoms rasėms, seksualinėms mažumoms ir t.t. Šitame renginyje jūs nieko nesužinosite nei apie krikščioniškąją ar pagoniškąją Lietuvą, nei apie Lietuvos kaimą, apie Lietuvą už didmiesčių ribų, kurią taip mylėjo jūsų tėvai ir protėviai. Vietoj to jūs gausite surogatinę Lietuvą – snobišką, kompleksuotą, provincialiai pseudovakarietišką. * Tačiau svarbiausia – jūs nieko nesužinosite apie esminį Lietuvos skaudulį, žaizdą, privertusią daugelį Lietuvos žmonių atsibusti iš letargo. Nieko nesužinosite apie dramą, vykusią ir tebevykstančią visai šalia, pakaunės Klonio gatvėje, vos už trisdešimties – keturiasdešimties kilometrų. Jei paklausite organizatorių, jums numos ranka – a, tai patvoriniai, violetiniai, visiems nusibodę…Jūs nieko nesužinosite apie TIE-SOS sąjūdį, su kuriuo didžioji dalis Lietuvos sieja šviesesnės ir teisesnės Lietuvos viltis… Nepaisant šito, tikime, kad tiesa turi savo kelius. Žinokite – esame kartu, esame su jumis, esame lietuviai, vieno kraujo, esame tauta, kurios himne įrašyta – ir Tiesa, ir Šviesa mūs žingsnius telydi…

ramas

ramas portretas
norėčiau pabūti tik neturiu pinigų... ką daryti?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių