Prezidentą su prašymais atakuoja politikai

Ketvirtadienį baigiantis darbo dienai Prezidentūrą pasiekė jau trečiasis prašymas kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl Seimo rinkimų rezultatų. Šį kartą - dėl Zarasų-Visagino vienmandatėje apygardoje. Šalies vadovo pagalbos tikisi Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Artūras Zuokas.

Skundžiasi dėl balsavimo pensione

"Prezidentas į Konstitucinį Teismą jau kreipėsi dėl dviejų kandidatų. Tikimės, kad kreipsis ir dėl mūsų", - ketvirtadienio vakarą portalui sakė A.Zuokas.

Zarasų-Visagino vienmandatėje apygardoje į Seimą buvo išrinktas partijos "Tvarka ir teisingumas" kandidatas Algimantas Dumbrava. Jis liberalcentristų kandidatę Dalią Štraupaitę įveikė daugiau nei 200 balsų. Už A.Dumbravą balsavo 6634 šalies piliečių, D.Štraupaitė surinko 6405 balsus.

Liberalcentristams kilo įtarimų, ar teisingai buvo suskaičiuoti balsavusiųjų paštu balsai. Mat į pensioną, kuriame A.Dumbrava dirba direktoriaus pavaduotoju, paimti rinkėjų balsų atvyko tos pačios partijos, kaip ir kandidatas, - "Tvarkos ir teisingumo" atstovė. Be to, liberalcentristai įtaria, kad kai kurie rinkėjų balsai galėjo būti padirbti, todėl prašo šalies vadovo kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl rezultatų minėtoje apygardoje.

Kol kas neaišku, ar Prezidentas atsižvelgs į šį Liberalų ir centro sąjungos prašymą ir dėl to kreipsis į Konstitucinį Teismą.

Konservatoriams užkliuvo parašai

Kiek anksčiau ketvirtadienį Prezidentas jau antrą kartą šią savaitę kreipėsi į Konstitucinį Teismą. Šįkart – dėl balsavimo rezultatų Lazdijų-Druskininkų apygardoje.

Prezidentas Teismo prašo ištirti, ar nebuvo pažeistos Seimo rinkimų įstatymo nuostatos, įtvirtinančios lygių rinkimų principą ir demokratines rinkimų procedūras, pranešė Prezidento spaudos tarnyba.

Ketvirtadienį dėl rinkimų rezultatų šioje apygardoje Prezidentą į KT kreiptis paprašė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Andrius Kubilius.

Konservatoriai teigia, jog Lazdijų–Druskininkų apygardoje, kur socialdemokratas Justinas Karosas įveikė konservatorių Algirdą Šakalį, galimai įvyko šiurkščių Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų ir galbūt buvo klastojami dokumentai, todėl rezultatus esą reikia pripažinti negaliojančiais.

Konservatoriai iškart pateikė skundą, nurodydami, kad vienos iš apylinkių rinkėjų sąraše yra to paties asmens parašų, kurie esą akivaizdžiai skiriasi pirmajame ir antrajame turuose.

Konservatoriai primena, kad pirmą kartą suskaičiavus visas rinkimų apylinkes, J.Karosas laimėjo 14 balsų skirtumu. Kadangi toks skirtumas buvo mažesnis nei 50, biuleteniai perskaičiuoti. Po perskaičiavimo J.Karoso persvara išaugo iki 33 balsų. VRK dėl to sudarė specialią darbo grupę, kuri nutarė, kad vienoje apylinkių pažeidimų nebuvo, tačiau kitos apylinkės rezultatai, anot konservatorių, nenagrinėti.

Maratoną pradėjo socialdemokratai

Trečiadienį Prezidentas į KT jau kreipėsi socialdemokratų prašymu. Šiai politinei jėgai įtarimų sukėlė galimi Seimo rinkimų įstatymo pažeidimai Šeškinės vienmandatėje apygardoje. Vyriausioji rinkimų komisija minėtoje apygardoje nugalėtoju pripažino konservatorių Audronį Ažubalį.

Iškart po rinkimų suskaičiavus balsus Šeškinės rinkimų apygardoje socialdemokratė Vilija Blinkevičiūtė turėjo 32 balsų persvarą, tačiau perskaičiavus balsus paaiškėjo, kad konservatorius A. Ažubalis surinko 56 balsais daugiau.

Šeškinės rinkimų apygardos atstovai teigė, kad perskaičiavus rasta ne į tą krūvelę padėtų balsavimo biuletenių, tačiau negalėjo paaiškinti, kodėl taip atsitiko.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių