Premjerui labdara iš reprezentacinio fondo atrodo keistai

Premjeras Andrius Kubilius mano, kad reikėtų peržiūrėti tvarką, kuri leidžia ministrų reprezentacijai skirtas lėšas aukoti labdarai.

„Premjero pozicija labai paprasta: reprezentacinių lėšų naudojimas labdarai atrodo keistai. Premjeras artimiausiu metu žada svarstyti, ar tikslinga tokią tvarką palikti. Šiaip ši tvarka yra teisėta, ji remiasi dar 2004 metų Zenono Kaminsko (buvusio Vyriausybės kanclerio - BNS) pasirašytu potvarkiu, kuriame reprezentacines lėšas labdarai leidžiama leisti", - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė A.Kubiliaus patarėjas Virgis Valentinavičius.

Jo žodžiais, premjeras mano, kad šią tvarką reikia peržiūrėti „ne tik dėl teisinės kolizijos, bet ir moraliniais sumetimais".

Kaip pirmadienį skelbia „Lietuvos žinios", Seimo Audito komitetui kilo abejonių, ar Vyriausybės nariai pagal paskirtį naudoja reprezentacijai skirtas lėšas.

Komitetas suabejojo, ar kai kurių Vyriausybės narių išlaidos neprasilenkia su Labdaros ir paramos įstatymu. Šis numato, kad valstybės lėšų labdarai skirti negalima.

Komitetas kreipėsi į Vyriausybę ir paprašė pateikti detalius duomenis apie ministrų reprezentacinių fondų pinigų panaudojimą. Premjero paprašyta įvertinti šias išlaidas ir, jei jos panaudotos ne pagal įstatymą, įpareigoti ministrus grąžinti pinigus į valstybės biudžetą.

Patys ministrai sako vadovavęsi Vyriausybės nutarimu, numatančiu, kad reprezentacijai skirtos lėšos gali būti naudojamos dovanoms, suvenyrams ir gėlėms. Iš jų gali būti padengiamos išlaidos, susijusios su apsilankymu vaikų ikimokyklinėse įstaigose, vaikų, senelių ir invalidų globos namuose, mokymo ar sveikatos apsaugos įstaigose, labdaros ir kultūros renginiuose, šventėse. Už šiuos pinigus galima pirkti kalėdines, naujametes ar kitų švenčių proga vaikams dovanojamas dovanėles. Iš reprezentacinio fondo taip pat gali būti mokamos pašalpos asmenims, patyrusiems sužalojimų per stichines nelaimes.

Kiekvienas ministras ir premjeras A.Kubilius 2009 metais reprezentacijai gavo po daugiau nei 20 tūkst. litų. Už juos Vyriausybės nariai dažniausiai vaišino svečius, pirko dovanas bei gėles. Nemažai jų nepagailėjo pinigų ir labdarai.

Sveikatos apsaugos ministras Algis Čaplikas sutrikusio vystymosi kūdikių namams už 12,6 tūkst. litų nupirko pramoninę skalbimo mašiną. Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė labdarai paaukojo daugiau nei 5 tūkst. litų. Užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas 2,5 tūkst. litų parėmė sudegusios bažnyčios Labanore atstatymą.

Socialinių reikalų ir darbo ministras Donatas Jankauskas iš reprezentacinio fondo labdarai atseikėjo 3,5 tūkst. litų. Energetikos ministras Arvydas Sekmokas Kalėdų proga 2 tūkst. litų skyrė vaikų globos namams.

Seimo komiteto pirmininkei "darbietei" Loretai Graužinienei užkliuvo ir už valstybės pinigus ministrų perkamos dovanos. Pavyzdžiui, vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pernai dovanomis pamalonino keturis jubiliejus šventusius pavaldinius. Tam jis skyrė beveik 1,9 tūkst. litų. Jo kolega V.Ušackas už 1,5 tūkst. litų Rusijos Kaliningrado srityje esančio Tolminkiemio K.Donelaičio muziejui nupirko žoliapjovę.

"Važiavau į Karaliaučių, žinojau, kad K.Donelaičio muziejuje nėra žoliapjovės, nėra kaip žolę pjauti, tai kaip dovaną ir kaip labdarą dovanojome tą žoliapjovę, kad atvažiavę ir lietuviai, ir kiti turistai galėtų matyti, kad K.Donelaičio muziejus atrodo tvarkingai. Savo ruožtu kaip ir pasiųsti signalą vietos valdžiai, kad jie turėtų prižiūrėti atidžiau mums svarbų lietuviško paveldo objektą", - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė v.Ušackas.

Anot ministro, jis aukoja labdarai ir iš asmeninių lėšų.

„Iš asmeninių lėšų daug esu skyręs labdarai, tą ir darau. Tačiau turbūt dėl sunkumų į mus ir kitus ministrus kreipiasi daug įvairiausių organizacijų, mes taip ir skiriame tą labdarą", - kalbėjo jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių