Premjero darbotvarkėje - susitikimai su opozicija dėl energetikos

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius šiomis dienomis susitikinėja su opozicinių partijų vadovais, siekdamas sutelkti paramą energetikos projektams, visų pirma Visagino atominės elektrinės statybai.

„Taip, susitikimai su opozicijos lyderiais vyksta. Pagrindiniai energetikos projektai, pirmiausia Visagino atominė elektrinė, yra nacionaliniai projektai, todėl labai svarbu visų politinių jėgų sutarimas“, - BNS penktadienį sakė premjero patarėjas Virgis Valentinavičius.

„Matome, kad pagrindinės partijos gali pademonstruoti politinę išmintį ir atsakomybę diegiant nacionalinius strateginės reikšmės projektus, kurių įgyvendinimas užtikrins energetinį saugumą Lietuvai ir geresnes energetikos kainas Lietuvos žmonėms“, - teigė patarėjas.

BNS žiniomis, šią savaitę premjeras jau buvo susitikęs su socialdemokratų vadovu Algirdu Butkevičiumi, su ekspremjeru opozicinės socialdemokratų frakcijos nariu Gediminu Kirkilu, su opozicinės Darbo partijos pirmininku europarlamentaru Viktoru Uspaskichu, Darbo partijos pirmininko pavaduotoju Seimo nariu Kęstučiu Daukšiu. .
Socialdemokratas ekspremjeras Gediminas Kirkilas BNS sakė, kad susitikime ketvirtadienį buvo kalbama energetiniais klausimais, pristatyti teisės aktų projektai, kuriuos dėl Visagino atominės elektrinės statybų planuojama pateikti Seime.

„Seniai reikėjo“, - apie susitikimą Vyriausybės vadovu sakė G.Kirkilas, kurio frakcija kritikuoja premjerą, jog apie Visagino atominės statybas pateikiama per mažai informacijos. „Aptarėme aktualijas, tarp svarbiausių klausimų - energetikos projektai, buvo pristatyti teisės aktų projektai, kuriuos premjeras žada mėnesio pabaigoje pateikti dėl Visagino atominės elektrinės“, - kalbėjo G.Kirkilas.

Pasak jo, premjeras pabrėžė, jog Visagino atominė elektrinė - tęstinis projektas, o sprendimą dėl jo priėmė dar buvusi socialdemokratų Vyriausybė. „Premjeras pažymėjo, jog tai tęstinis projektas, ir dabar tęsiamas dar mūsų patvirtintas projektas. Iš esmės aš su tuo sutinku, tik dabartiniai valdantieji pasirinko kitą formą“, - sakė G.Kirkilas.

Ketvirtadienį Darbo partijos atstovų susitikime su premjeru dalyvavęs Kęstutis Daukšys apie susitikimą kalbėjo trumpai, tik užsimindamas, jog aptarti energetiniai projektai.
Klausiamas, ar frakcijai tapo aiškiau, kaip vyks Visagino atominės elektrinės statybos, K.Daukšys BNS sakė: „Tikimės, jog pasidarys aiškiau“. Anot jo, „tam tikrus skaičius ir kitus dalykus premjeras maloniai pažadėjo pateikti“.

Darbo partijos pirmininkas europarlamentaras V.Uspaskichas buvo dar nekalbesnis, jis tvirtino susitikime, kuris, anot jo, vyko kavinėje, atsidūręs „beveik atsitiktinai“. „Buvo toks susitikimas, bet jis nebuvo kažkuo ypatingas, aš ten išvis beveik atsitiktinai atsidūriau, sužinojęs, kad vyksta toks susitikimas, atėjau, bet jau į pabaigą, nes tik vakar parskridau, tai nieko negaliu pasakyt, kas ten buvo, jie kalbėjo su savo kompanija apie energetikos projektus“, - BNS sakė V.Uspaskichas.

Klausiamas, ar sužinojo plačiau apie projekto įgyvendinimą, V.Uspaskichas sakė: „Ką ten plačiau gali išgirst, kai viskas vyksta vos ne gatvėj“.

Lietuva tikisi, kad bendradarbiaujant su Japonijos korporacija „Hitachi“ ir kitomis Baltijos šalimis Visagino atominė elektrinė bus pastatyta iki 2020-2022 metų.

Pavasario sesijoje Vyriausybė tikisi gauti Seimo pritarimą Vyriausybės ir „Hitachi“ parafuotai koncesijos sutarčiai, kuri leistų toliau vystyti projektą. Tačiau Baltijos šalių energetikos kompanijos galutinius investicinius sprendimus tikriausiai priims ir statybos prasidės tik 2015 metais.

Vyriausybės atstovai sako, kad Visagino atominė elektrinė gamins pigią elektrą ir padidins nuo Rusijos energetikos išteklių priklausomos Lietuvos energetinį saugumą, tačiau kai kurie opozicijos atstovai yra sakę, kad jiems trūksta informacijos apie projektą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių