Premjeras: skiriant naują vidaus reikalų ministrą nereikia skubėti

Premjeras Andrius Kubilius teigia, kad skiriant naują vidaus reikalų ministrą svarbu ne skubėti, o išsirinkti kandidatą, gebantį užtikrinti su šešėline ekonomika, kontrabanda ir finansiniais nusikaltimais kovojančių institucijų darbingumą.

„Ne skubėjimas čia yra svarbu, o naujo kandidato į vidaus reikalų ministrus autoritetas ir gebėjimas grąžinti darbingumą toms institucijoms, kurios yra labai svarbios kovojant su šešėliu, kontrabanda, finansiniais nusikaltimais“, - antradienį Lietuvos radijui sakė A.Kubilius.

Tuo metu valdančioji Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija teigia esanti pasirengusi pati pasiūlyti kandidatą į vidaus reikalų ministro pareigas.

„Šiuo atveju iš tiesų labai svarbu bus tartis ir su prezidente, kad ieškotume bendro sprendimo ir šioje vietoje, kas siūlo, su kokiu partiniu bilietu siūlo kandidatą į ministrus ar iš viso be partinio bilieto yra ne tiek svarbu“, - teigė Vyriausybės vadovas.

Jis pažymėjo, kad darbas valdančiojoje koalicijoje „po krizės, susijusios su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) veikla, su jos vadovų atleidimu“ bus sunkesnis. Premjeras pakartojo, kad FNTT vadovų skyrimo ir atleidimo negalima patikėti vienam ministrui.

„Kiek žinau, jau šiandien Seime bus pateiktas vienas iš pasiūlymų, įstatymo projektas, kurį parengė Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras ir kuriame siūloma šios tarnybos vadovų skyrimą pavesti Vyriausybei nepaliekant vienam ministrui, nes, kaip rodo patirtis, skiriant ir atleidžiant tokios tarnybos vadovus vienas ministras gali padaryti klaidų, kurios yra labai skausmingos“, - kalbėjo A.Kubilius.

Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Jurgis Razma antradienį BNS sakė, kad frakcija priėmė sprendimą, jog ji gali pasiūlyti premjerui kandidatą į vidaus reikalų ministro postą.

„Priimtas sprendimas, kad frakcija turi tokį nusistatymą, jog esame pasirengę premjerui pasiūlyti kandidatą. Pavardė nebuvo įvardyta“, - teigė J.Razma.
Anot jo, Vyriausybės vadovas galės rinktis, kuris kandidatas į ministrus geriausias ir teikti jo kandidatūrą prezidentei.

Pagal Permainų koalicijos sutartį, vidaus reikalų ministro postas priklauso Liberalų ir centro sąjungai. Šios lyderis Algis Čaplikas antradienį pabrėžė, kad sutartis yra galiojanti. Jų partija taip pat yra patvirtinusi kandidatų į ministrus sąrašą.

„Mes laikomės sutarimų, kurių pasiekėme su Liberalų sąjūdžio pirmininku Eligijumi Masiuliu ir TS-LKD pirmininku Andriumi Kubiliumi, ši teisė priklauso Liberalų ir centro sąjungai“, - sakė jis.

Buvęs vidaus reikalų ministras liberalcentristas Raimundas Palaitis atsistatydinimo pareiškimą premjerui Andriui Kubiliui įteikė kovo 21 dieną. Apie ketinimą atsistatydinti ministras pranešė praėjusį pirmadienį po susitikimo pas prezidentę Dalią Grybauskaitę. Šiame pasitarime taip pat dalyvavo premjeras Andrius Kubilius bei Liberalų ir centro sąjungos vadovas Algis Čaplikas.

Prieš tai konservatoriai ir Liberalų sąjūdis pareiškė esantys pasirengę formuoti mažumos Vyriausybę be R.Palaitį delegavusios Liberalų ir centro sąjungos, jei ministras nesitrauks. Politikai taip pat buvo iškėlę pirmalaikių rinkimų galimybę.
Įtampa valdančiojoje koalicijoje kilo, kai vidaus reikalų ministras R.Palaitis prieš premjero valią vasario 15 dieną iš FNTT direktoriaus pareigų atleido Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą.NAUJAUSI KOMENTARAI

jo

jo portretas
Premjeras: skiriant naują vidaus reikalų ministrą nereikia skubėti - reikia surast sava kuris musu nelies

P.M.

P.M. portretas
Iš visko matosi, kad Šukiui teks vadovauti laikinai VRM iki pat Spalio revoliucijos metinių....

15 vyriausybė

15 vyriausybė portretas
15-oji vyriausybė neišbūna iki kadencijos pabaigos. Visuomenė nežino konkrečios padėties ir rezultatų.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių