Premjeras: privačioms gydymo įstaigoms finansavimas nemažės

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad naujoji sveikatos apsaugos strategija yra gera, tačiau turėtų būti aiškiau apibrėžta, kokias paslaugas galės teikti privačios gydymo įstaigos ir kokia bus atsiskaitymo už jas tvarka.

Vyriausybės vadovas penktadienį po susitikimo su privačių ir valstybinių gydymo įstaigų vadovais taip pat pažymėjo, kad nesvarstoma apie finansavimo sumažinimą privačioms gydymo įstaigoms.

„Galiu pasakyti, kad tame strateginiame plane, kurį yra parengusi Sveikatos apsaugos ministerija, tikrai nėra kalbama apie finansavimo sumažinimą privačioms ligoninėms ar poliklinikoms. (...) Tas strateginis planas tikrai yra geras, ir šiandien tą patį patvirtino visi dalyvaujantys tame pasitarime“, - teigė A.Butkevičius.

Anot jo, pasitarimo su įstaigų vadovais metu „buvo išsakytos geros mintys, kad turi būti nustatyta tvarka arba finansų reguliavimas ir kokių paslaugų teikimas gali būti arba privačiame, arba valstybiniame sektoriuje“.

„Ta sistema, kuri veikia, ir toliau funkcionuos, bet bus aprašyta tam tikrais reglamentais, ką pasiūlė ir medikai profesionalai, kokia yra atsiskaitymo tvarka, kokias paslaugas gali teikti vieni ar kiti, kokio lygio paslaugos gali būti suteikiamos, ar gali būti ir operacijos atliekamos, ar tik gydymas ir laboratoriniai tyrimai“, - kalbėjo premjeras.

Premjero teigimu, su medicinos įstaigų vadovais aptartas ir ilgalaikės medicinos plėtros poreikis.

Kauno klinikų generalinio direktoriaus pavaduotojas Raimundas Sakalauskas teigė, kad pasitarime buvo sutarta, jog klausimai dėl paslaugų teikimo paskirstymo, priemokų galimybių bus sprendžiami po to, kai projektus pasiūlys sudaryta darbo grupė.

„Paskutiniu metu - galbūt ir spaudos intereso pagalba - kai kurios problemos arba neišspręsti klausimai buvo užaštrinti ne visuomet adekvačiai klausimo aktualumu“, - žurnalistams sakė R.Sakalauskas.

Kita vertus, profesorius teigė, kad privačios medicinos finansavimo tvarka šiuo metu nėra pakankamai apibrėžta.

„Posėdžio metu mes diskutavome, dalyvaujant premjerui, apie perspektyvą privačios ir valstybinės medicinos partnerystės pacientų labui“, - kalbėjo jis.

Pasak R.Sakalausko, diskusijoje taip pat „buvo keliami klausimai apie privataus draudimo vystymą Lietuvoje“.

Lietuvos privačių sveikatos priežiūros įstaigų asociacijos prezidentas Laimis Paškevičius teigė, kad privati medicina nori tik lygių sąlygų, ir partnerystės, o ne konfrontacijos.

„Turi būti ne konfrontacija, turi būti partnerystė. Ir privati, ir valstybinė medicina turi viena kitą papildyti“, - žurnalistams sakė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

NA NA

NA NA portretas
tikim ,kol nepapuolėm į tas įstaigas ,be to koks skirtumas ,jei žmogus numiršta ,kol ten papuola .sėkmės užsitikrinti ten eilę .

Tik

Tik portretas
tegu tos priv acios dirba,bet tik savo privacioj.Tegu nesedi medikai ant dvieju kedziu.teneisnaudoja mus.

Kaunietė

Kaunietė portretas
Kaip jums patiktų tokia situacija - nueini į turgų pirkti, tarkim, ridikėlių, pardavėja paduoda ridikėlius ir sako: " o dabar, gerbiamas pirkėjau, prašau atidaryti savo piniginę ir užsimerkti, aš pasiimsiu iš ten kiek noriu". O ar nepanaši situacija dabar medicinoje, juk dokumentai ligonių kasai apmokėjimui už suteiktas medicinos paslaugas pateikiami ligoniui net nežinant, kiek ten tų paslaugų prirašyta. O tuose dokumentuose turėtų būti paciento parašas, kad jis tikrai gavo tas paslaugas.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių