Premjeras prašė pakartotinai poligrafu patikrinti V.Gailių

Premjeras Andrius Kubilius nemano, kad buvo pakankamas pagrindas atleisti iš pareigų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovą Vitalijų Gailių.

Trečiadienį ryte A.Kubilius apsilankė Seimo Antikorupcijos komisijoje, kuri tiria FNTT vadovybės atleidimo aplinkybes.

Komisija be kita ko aiškinasi, kodėl premjeras šių metų pradžioje paprašė atitinkamų institucijų atlikti pakartotinį V.Gailiaus patikrinimą poligrafu.

A.Kubilius pripažino šių metų sausį parašęs prašymą vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui ir krašto apsaugos ministrei Rasai Juknevičienei, kad būtų atliktas pakartotinis FNTT vadovo patikrinimas melo detektoriumi.

„Sausio 6 dieną gavau Valstybės saugumo departamento pažymą apie pirmąjį patikrinimą poligrafu. Vadovaudamasis šia pažyma ir veikiančiais įstatymais sausio 11 dieną parašiau prašymą, kad būtų atliktas pakartotinis patikrinimas poligrafu, siekiant tiksliai nustatyti, ar V.Gailius galėjo pateikti informaciją apie 2011 metų lapkričio 14 dieną pradėtą ikiteisminį tyrimą „Snoro“ banko atžvilgiu ir apie planuojamus „Snoro“ banko vadovų sulaikymus dienraščio „Lietuvos rytas“ redakcijai, kuri kitą dieną paskelbė publikaciją apie vadinamąją ataką prieš lietuviškus bankus“, - informavo Vyriausybės vadovas.

Atitinkamos institucijos paprašytos išvadas pateikti raštu.

A.Kubilius sakė po antrojo patikrinimo poligrafu buvęs informuotas, kad V.Gailius niekaip nesietinas su informacijos apie „Snoro“ banko nacionalizavimą nutekinimu.

„Tenka konstatuoti, kad jis neteko teisės dirbti su slapta informacija ir kartu buvo atleistas iš FNTT vadovų visiškai nepaisant antrojo patikrinimo rezultatų. Abejonės dėl V.Gailiaus kilo tik po to, kai jis pareiškė pasitikėjimą savo pavaduotoju Vytautu Giržadu. Mano supratimu, tai nėra pagrindas atimti iš FNTT vadovo teisę dirbti su slapta informacija ir atleisti jį iš pareigų“, - teigė A.Kubilius.

Tačiau premjeras niekaip neatsakė į žurnalistų klausimus dėl V.Giržado patikrinimų poligrafu ir jo galimų sąsajų su istorija informacijos apie „Snorą“ nutekinimu.

A.Kubilius įsitikinęs, kad turėjo teisę paprašyti atitinkamų institucijų pakartotinio V.Gailiaus patikrinimo poligrafu. „Tai nebuvo spaudimas tyrėjams. Tyrėjai patys sprendžia, ar atsižvelgti į tokius prašymus. Kaip aš juos galiu spausti kokiu nors savo raštu?“, - stebėjosi Vyriausybės vadovas.

Apie visas šias aplinkybes, pasak jo, trečiadienį buvo kalbėta Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje. Dar trečiadienį popiet komisija svarstys savo išvadą dėl FNTT vadovų atleidimo aplinkybių.

„Tikiuosi, ši išvada duos pagrindą veikti teisėtais metodais, nustatyti tiesą“, - paklaustas, kaip turėtų būti pasielgta su atleistaisiais FNTT vadovais, sakė premjeras.

Anksčiau jis užsiminė, kad R.Palaičio sprendimas atleisti FNTT vadovus buvo klaida, kurią derėtų ištaisyti, grąžinant V.Gailių ir V.Giržadą į tarnybą.

Vidaus reikalų ministras R.Palaitis pareiškė neketinantis to daryti. Jau paskelbtas konkursas užimti FNTT vadovo pareigas.


Šiame straipsnyje: FNTTAndrius Kubilius

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ekspertizė

Ekspertizė portretas
FNTT kompetetinga banko išorinei ekspertizei atlikti. Išsamus patikrinimas turi būti atliekamas, remiantis kitais kriterijais. Psichologiškai abu teisėsaugininkai veiksnūs, su banku ryšių neturėję.

Na

Na portretas
prašė, na ir kas ? Juk neprašė, nereikalavo atleist, kaip nekurios :(
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lenkijos „Itaka“ pristatys savo planus Lietuvoje
  Lenkijos „Itaka“ pristatys savo planus Lietuvoje

  Didžiausia Lenkijos kelionių organizatorė „Itaka Holdings“, pernai nesėkmingai bandžiusi įsigyti vieną didžiausių Lietuvos kelionių organizatorių „Novaturas“, antradienį ketina pristatyti savo planus Lietuvoje. ...

 • Ieško patalpų Viešojo saugumo akademijai
  Ieško patalpų Viešojo saugumo akademijai

  Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas antradienį apžiūrės Mykolo Romerio universiteto (MRU) patalpas Vilniaus pakraštyje esančiuose Valakampiuose bei įvertins galimybę jose įsikurti Viešojo saugumo akademiją. ...

 • Įspėja vairuotojus: keliuose yra slidžių ruožų
  Įspėja vairuotojus: keliuose yra slidžių ruožų

  Antradienio rytą vakarų Lietuvoje dėl snygio valstybinės reikšmės kelių dangos padengtos plonu sniego sluoksniu, vietomis provėžotos, slidžios, Vilniaus ir Alytaus apskrityse ant kelių dangų susiformavo plikledis, perspėja Automobilių keli...

 • Vasario 20-oji Lietuvoje ir pasaulyje
  Vasario 20-oji Lietuvoje ir pasaulyje

  Vasario 20-oji, antradienis, 8 savaitė. ...

 • M. Mažvydo biblioteka skųs teismui lygių galimybių kontrolieriaus išvadas
  M. Mažvydo biblioteka skųs teismui lygių galimybių kontrolieriaus išvadas

  Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka žada skųsti teismui nepalankias lygių galimybių kontrolierės išvadas, kad neišdavusi vaikiškos knygos įstaiga diskriminavo studentę dėl jos amžiaus. ...

  2
 • Diskutuojama apie galimybes kurti ES kibernetines pajėgas
  Diskutuojama apie galimybes kurti ES kibernetines pajėgas

  Dešimties Europos Sąjungos (ES) šalių narių atstovai pirmadienį Vilniuje pradėjo diskusijas dėl galimybės įkurti Bendrijos kibernetines pajėgas. ...

 • Rusniškų niuksas – šalies valdžiai
  Rusniškų niuksas – šalies valdžiai

  Valstybės šimtmetį izoliacijoje nuo pasaulio paminėję rusniškiai pademonstravo šalies valdžiai ir beribį kantrumą, ir specifinį humoro jausmą. Užlietą Rusnės kelią žmonės paženklino ne tik trispalvėmis, bet į medžius i&s...

 • Prezidentė trims karininkams suteikė pulkininko laipsnius
  Prezidentė trims karininkams suteikė pulkininko laipsnius

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė trims Lietuvos kariuomenės karininkams suteikė pulkininko laipsnius. ...

  3
 • Kurorte įstatymai negalioja?
  Kurorte įstatymai negalioja?

  Stintų šventėje Palangoje nepaisyta įstatymų. Tuo įsitikinę savaitgalį kurorto renginyje apsilankę svečiai. Jiems viešose miesto erdvėse užkliuvo gausi alkoholio reklama, kuri nuo šių metų pradžios draudžiama. Žmonės juoka...

  1
 • Ar verta žymėti senjorų mašinas?
  Ar verta žymėti senjorų mašinas?

  Vienas Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys siūlo naujovę – visoje Lietuvoje specialiais rudos spalvos klevo ženklais pradėti ženklinti senjorų vairuojamus automobilius. Alytaus miesto Saugaus eismo komisijos nario Sauliaus Janulevičiaus nuo...

  35
Daugiau straipsnių