Premjeras piketuojantiems pareigūnams: turime gyventi pagal išgales

Pirmadienį prie didžiausių politinių partijų būstinių Vilniuje piketus surengusiems pareigūnams premjeras Andrius Kubilius teigė, kad Lietuva turi gyventi pagal išgales.

Tuo metu vidaus reikalų ministras Artūras Melianas sako, jog pareigūnų reikalavimai didinti atlyginimus - teisėti.

„Biudžetą svarstysime laikydamiesi labai aiškių principinių nuostatų, o principinės nuostatos yra tai, kad Lietuva ir toliau turi tęsti labai atsakingą finansų politiką. O atsakinga finansų politika reikalauja, kad išlaidos būtų subalansuotos su pajamomis. Mes negalime leisti sau gyventi ne pagal išgales, ir krizės pamoka šiuo klausimu yra pati efektyviausia“, - pirmadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė A.Kubilius, paklaustas, ar piketuojantys pareigūnai gali tikėtis didesnių atlyginimų.Jis priminė, kad šiuos metus Lietuva planuoja baigti su 3 mlrd. litų deficitu, kitais metais planuojama turėti apie 2,5 mlrd. litų deficitą.

„Šiuo atžvilgiu bet kokie siūlymai didinti kurias nors išlaidas neturėtų kirstis su bendra strategine politika - gyventi pagal išgales“, - pabrėžė Vyriausybės vadovas.Tuo metu vidaus reikalų ministras A.Melianas pareiškė, kad pareigūnų reikalavimai - teisingi.

„Reikalavimai pareigūnų yra tikrai teisingi, būtina juos spręsti, nes nėra gerai, kai tikrai atsakingą darbą dirbantis pareigūnas gauna 1300 litų atlyginimo, tokiu atveju reikalauti kokios nors ypatingos motyvacijos sudėtinga“, - sakė ministras.

Jis tvirtino, jog rengiant kitų metų biudžeto projektą „numatyti tam tikri skaičiai atstatant socialines garantijas ir atstatant atlyginimus, sprendžiant kitus klausimus“.„Tačiau tas nėra paprasta, tam reikia konsoliduotų visos Vyriausybės veiksmų, neužtenka tik Vidaus reikalų ministerijos“, - pabrėžė A.Melianas.

Pirmadienį prie pagrindinių politinių partijų būstinių Vilniuje pareigūnų profesinės sąjungos surengė protesto akcijas. Pareigūna teigia tokiu būdu siekiantys atkreipti dėmesį į apgailėtiną finansinę, psichologinę situaciją teisėsaugoje.„Užtenka žadėti - laikas tesėti!“,- tokiu šūkiu ir plakatais, kuriuose išdėstyti pareigūnų reikalavimai bei kaltinamų politikų vardai, apsiginklavę pareigūnai pirmadienį mažomis grupelėmis būriavosi prie partijų būstinių Vilniuje.

Pareigūnai reikalavo padidinti darbo užmokestį bent trečdaliu, nustatyti 40 darbo valandų savaitę, mokėti pareigūnams dirbantiems viršvalandžius papildomai, sugrąžinti nesumokėtą darbo užmokesčio dalį, imtis priemonių, kurios paskatintų patyrusius pareigūnus likti tarnyboje, pasirūpinti nemokamu mokslu studentams, siekiantiems tapti policijos pareigūnais.

„Tam, kad pavyktų išsaugoti labiausiai patyrusius ir ilgiausiai dirbančius pareigūnus, reikėtų pasirūpinti didesniais atlyginimais jiems, nes tai reikštų geresnes socialines garantijas išėjus į pensiją. Dabar pareigūnai atsisako dirbti toliau, nes tokiomis sąlygomis gautų mažą pensiją, todėl renkasi kitus darbus tam, kad galėtų pasirūpinti savo ateitimi“, - BNS sakė prie konservatorių būstinės piketavusi pareigūnė, nenorėjusi atskleisti savo pavardės.

Pasak Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkės Romos Katinienės, per ketverius metus finansavimas teisėsaugai sumažėjo ketvirtadaliu, o tarnybą paliko per 2000 žmonių, iš jų daugiau, kaip 1400 statutinių pareigūnų.

Tuo metu darbo krūviai esą išaugo nepakeliamai.Birželį eitynes ir mitingą surengę pareigūnai reikalavo sukurti sąlygas tarnauti oriai ir saugiai, padidinti darbo užmokestį ne mažiau kaip trečdaliu, nustatyti 40 valandų darbo savaitę, mokėti už dirbtus viršvalandžius, grąžinti nesumokėtą darbo užmokesčio dalį, nubausti asmenis, kurie persekioja pilietiškus, sąžiningus pareigūnus, imtis priemonių, kurios paskatintų patyrusius pareigūnus likti tarnyboje.NAUJAUSI KOMENTARAI

rita

rita portretas
Tik rašė kad perka IPAD-us kožnam patruliui, dabar mažas finansavimas. paskelbikt tinkalpiuose policininkų algas(kaip su mokytojais) tuoj liausis piketuot. Gauna po 2000-3000 sėdėdami valandas skyriuose, mažai matai jiems. Cirkininkai, privatizuoti reikia policiją, BŪTINAI privatizuoti, policijai paliekant tik kriminalines funkcijas.

LT piliečiai

LT piliečiai portretas
LT piliečiai premjerui: - o tai kodėl, rupūžės, negyvenat??? Kodėl mes turim gyvent pagal išgales, o jums galima pagal norus?

JO

JO portretas
Dirbti reikia, o ne streikuoti. Mažiau girtiems važinėti. Atsirado vargšai.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių