Premjeras nežino, ar šis Seimas spės patvirtinti kitų metų biudžetą

Premjeras Andrius Kubilius nesiima prognozuoti, ar dar šios kadencijos Seimas sieks patvirtinti 2013 metų biudžeto projektą.

„Mes elgsimės pagal įstatymą – taip, kaip numatyta pateiksime biudžetą Seimui. Ar šis Seimas spės dar aptarti visą biudžetą, aš tikrai negaliu atsakyti“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo atsakydamas į žurnalistų klausimus sakė A.Kubilius.

„Ankstesnė praktika būdavo tokia, kad prieš rinkimus veikianti Vyriausybė pateikdavo biudžeto projektą, bet jį baigdavo svarstyti jau naujo Seimo suformuota nauja Vyriausybė ir naujas Seimas“, – pridūrė konservatorių lyderis.

Seimo rinkimai vyks spalio 14 dieną, o naujos kadencijos Seimas susirinks lapkričio viduryje.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė praėjusį pirmadienį teigė abejojanti, kad baigiantis kadenciją Seimas suspėtų apsvarstyti ir priimti 2013 metų biudžetą.

Tuo metu prezidentė Dalia Grybauskaitė prieš prasidedant Seimo rudens sesijai susitikusi su Seimo valdyba pareiškė, kad baigiantis kadenciją Seimas dar gali spėti priimti 2013 metų valstybės biudžetą.

„Nueinančiam Seimui lieka valstybės biudžeto svarstymas. O galbūt ir priėmimas“, - prieš daugiau kaip savaitę žurnalistams sakė prezidentė.

Pagal galiojančią tvarką Finansų ministerija parengtą biudžeto įstatymo projektą pateikia Vyriausybei, kuri, jį apsvarsčiusi, pateikia Seimui ne vėliau kaip prieš 75 kalendorines dienas iki biudžetinių metų pabaigos.

Patvirtintame šių metų valstybės biudžeto plane (be 7,131 mlrd. litų ES ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšų) numatyta gauti 18,016 mlrd. litų pajamų, o išlaidos siekia 18,624 mlrd. litų.

Šių metų balandį Vyriausybė pritarė atnaujintai Lietuvos 2012 metų konvergencijos programai, kurioje numatyta, kad šalies fiskalinis deficitas šiemet nebus didesnis kaip 3 proc. BVP, 2013 metais - 2 proc. BVP, o vėliau kasmet mažės po 1 procentinį punktą ir bus visiškai panaikintas 2015 metais.

Teigiama, kad fiskalinį deficitą sumažinus žemiau Mastrichto kriterijuose numatytos 3 proc. BVP ribos, valdžios sektoriaus finansai bus toliau konsoliduojami, kad struktūrinis perteklius sudarytų 0,5 proc. BVP.NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas, užsidirbęs minimalų valandinį atlygį, nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje yra priversti gyventi mūsų vaikai (nekvalifikuoti darbininkai) mūsų tėvai pensininkai ir mes (mažiausias pajamas užsidirbantys). Kad gyventi oriai Lietuvoje ... Spalio 14 dieną, aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą, reikia atsikratyti visų partinių gaujų kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi. (2012 kovas)

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Aktyviai dalyvaujant rinkimuose į seimą reikia atsikratyti Lietuvą naikinančių partinių gaujų: - LSDP; - TS LKD; - “Tvarka ir teisingumas”; - Liberalų ir centro sąjungos; - Liberalų sąjūdžio; - lendančių į seimą svetimšalių “lenkų rinkiminės akcijos”, ruso Uspaskich “Darbo partijos” ir kitų tokių į juos panašių. Vienykimės ir padarykim taip, kad visiems laikams išnyktų šios partinės gaujos - Lietuvos žmonių kankintojai, Lietuvos niekintojai ir naikintojai.

kaunas

kaunas portretas
butu geriau kad ir nespetu
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių