Premjeras nepritaria homoseksualų partnerystės įteisinimui

Premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius pareiškė nepritariantis tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimui.

„Dėl tos pačios lyties (partnerystės) - aš turiu jau savo tvirtą nuomonę ir ne vieną kartą esu išsakęs, kad aš esu prieš“, - žurnalistams trečiadienį sakė A.Butkevičius.

Liberalų sąjūdžio atstovai, trečiadienį surengę diskusiją dėl partnerystės instituto įteisinimo, siūlo leisti partnerystę įforminti ir tos pačios lyties asmenims.

„Mes neskirstome žmonių į lytis ir mes kalbame apie partnerystę tarp pačių įvairiausių žmonių, pripažindami visokias partnerystės formas. Mes neturime nei moralinės, nei politinės teisės ignoruoti šių žmonių problemų ir vaizduoti, kad jos neiškyla“, - trečiadienį per diskusiją Seime sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis.

Liberalų sąjūdžio frakcija kreipėsi į Seimo valdybą prašydami sudaryti darbo grupę, kuri pasiūlytų „tinkamą teisinį reglamentavimą dėl Partnerystės instituto steigimo Lietuvoje“.  Kreipimesi liberalai pažymi, kad Civiliniame kodekse nuostatos dėl bendro gyvenimo neįregistravus santuokos yra numatytos nuo 2000-ųjų , tačiau dėl atskiro partnerystę reglamentuojančio įstatymo nebuvimo jos neveikia.

Praėjusios kadencijos Seime buvo įregistruoti keli projektai dėl partnerystės įteisinimo, tačiau parlamentui plenarinių posėdžių salėje jie nebuvo pateikti. Socialdemokratės Aušrinės Marijos Pavilionienės registruotą projektą, kuriuo siūlyta įteisinti homoseksualių porų partnerystę, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pripažino prieštaraujančiu Konstitucijai.

Partnerystė kaip bendras gyvenimas kartu neįregistravus santuokos buvo numatyta 2001 metais įsigaliojusiame Civiliniame kodekse, tačiau realiai institutas neveikia, nes nebuvo parengtas specialus įstatymas.

Diskusijos dėl partnerystės įteisinimo atgijo po Konstitucinio Teismo išaiškinimo, kad šeima gali būti sudaroma ne tik santuokos pagrindu. Tuomet Konstitucinis Teismas paskelbė, kad 2008 metais priimtos Valstybinės šeimos politikos koncepcijos nuostatos, šeima pripažįstančios tik gyvenančius santuokoje žmones, prieštarauja Konstitucijai.

Nutarime Konstitucinis Teismas pabrėžė, kad santuokos institutas yra „istoriškai susiklostęs šeimos modelis, neabejotinai turintis išskirtinę vertę visuomenės gyvenime, užtikrinantis tautos ir valstybės gyvybingumą bei istorinį išlikimą“. Tačiau tuo pačiu teismas paskelbė, kad šeima gali būti sukurta ne tik santuokos pagrindu, o santykių išraiškos forma konstitucinei šeimos sampratai esminės reikšmės neturi.

Prieš porą metų bendrovės RAIT atlikta apklausa parodė, jog vyro ir moters partnerystės įteisinimui pritaria apie 70 proc. Lietuvos gyventojų.o homoseksualų partnerystei - 4 proc. Lietuvos gyventojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

kas

kas  portretas
kai įvaikintas vaikas tueės du tėčius arba dvi mamas, pasaulio pabaiga, kaip tam vaikui suprasti apie šeimą ir būsimą brendimą / Jis taip pat pasuks savo įvaikintojų takais, nes tai pavyzdys iš jo aplinkos.

Vajei..

Vajei.. portretas
Bet tai koks gaidys!

Lietuvis

Lietuvis portretas
"kai įvaikintas vaikas tueės du tėčius arba dvi mamas, pasaulio pabaiga, kaip tam vaikui suprasti apie šeimą ir būsimą brendimą / Jis taip pat pasuks savo įvaikintojų takais, nes tai pavyzdys iš jo aplinkos." Logikos gerbiamasis/-oji! Dauguma homoseksualių žmonių augo su tėčiu ir mama, matė heteroseksualios šeimos pavyzdį, bet "pasuko" savo keliu. Heteroseksualumas, homoseksualumas nėra pasirinkimas, čia nesvarbu autoritetai ir pavyzdžiai, koks vaikas yra, toks ir išaugs. Galima keisti tik viešą elgseną, t.y. jei homoseksualiam vaikui sakysi, kad homoseksualumas - iškrypimas, liga ar kokia tai nuodėmė, jis užsidarys savyje ir apsimes tuo, kuo nėra, galbūt draugaus su priešingos lyties asmenimis, sukurs heteroseksualią šeimą ir viešai keiks homoseksualus. Bet tai nereiškia, kad jis taps heteroseksualus.
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių